folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ayak Burkulması

Ayak Burkulması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xCs
    xCs's avatar
    Erkek

Akradaşlar sağda solda baya araştırdım ama hep medical şeyler.dün gece maçta ayamı burktum baya şişti(yumruk kadar) hemen gittim hastaneye film falan kırık yokmuş şükür.ama ayak biraz inmesine rahmen baya şiş üstüne basamıyorum.benden başka dengesiz bi arkadaş warsa ne zamn yürümeye başladı açıklarsa sewırnırım:).yada iyileşme surecini hızlandıran wırt zırt..bi dunya iş güç olmadı böyle .şimdiden saolun.

GranT Me SerEnity!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

koca karı ilaçları işe yarar:D  örnek hamur,zeytin ezmesi vs. :D geçmiş olsunm bu arada

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek

öncelikle geçmiş olsun arkadaşın dediği gibi hamur felan işe yarar.. :))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

bak şimdi koç, ben maçta orta sahadan ayağında top olan adamın birinin arkasından rüzgar gibi koşuyordum kilomda 90 bu arada. adamın solundan yaklaştım o sağa pas atmasın mı nerdeyse adamı geçerken top sağ ayağımın altına bir girdi amq. ayağım bir burkuldu hemen attım kendimi yere nası ağrıyo hayvan gibi anlatamam. 10 dakkaya kalmadı bileğim davul gibi oldu buz da yok. neyse kıvrana kıvrana olayın sıcağı geçti atladım taksiye geldim. muhtemelen ayağın bilek kısmından şişti ve ayakakbıya sığmıyor. hatta akşam uyurken epey rahatsız olacaksın ilk gece kas gevşetici felan bul bulabilirsen. bir iki gün zor olacak 1 hafta sonra normal yürüyüşe dönersin ama bir zaman beze felan olacak 2 ay boyunca da abanma durumları olursa o sana kendinin orada olduğunu hissettirecek sen sen ol uslu dur. hepsi bu.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xCs
    xCs's avatar
    Erkek

eyw herkeze.walla birader eddıgın senaryonu yuzde doksanı aynı=) atladım taksıye gittim yuruye yuruye girdim hastaneye:D dun geceyı biraz agrıyla gecırdım.ama bugun hiç basamadım bile yere bide bazen burkulmalarda ilk teshisler yanlıs olabılıyomus bi kac kısı 1 hafta gecmedı lıfler yırtıkmıs meersem dıe geldı doktor bişe yom demesıne ragmen..ondan kafama takıldı cumaya kadar yurumem lazım=)

GranT Me SerEnity!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

benidme basketbol maçında benim görünüşte 2 kattı ebatlarımda (boyum 1.87 kilom 85 :D )   biriyle ribaund a çıktık havada bana bir koydu ben yerdeyim o an çok acı hissetmedim hocada 2 sprey sıktı devam ettik maça akşamına diz kapağım kafam kadar bişi oldu :D  benimde rontgende bişi çıkmadı sonra şişilk geçince falan 2. muayenede diz kapağı bağları yırtılmış bide kemik çıkıntısımı ne olmus baya bi zaman spordan uzak kalmıştım :'(

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

çiiğ patatesi alıyosun rendeliyosun tülbentle ayağına sarıp yatıyorsun uyuyosun sabah kalkıyosun hiçbişeyin yok bana teşekkür pmi atıyosun hocam :) he bu arada sakın aynı ayağını bir daha burkma yalama oluyor sık sık burkuluyo bidaha söliyim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

u16 takımda oynarken 1 kere burkmustum, geçende tekrar burktum o yuzden tam kaynagına geldin.

burkulmanın siddetini bilemem tabi ama yasadıın sey tam olarak yumuşak doku zedelenmesi.

ayagını dışa bastıında ayagının yanındaki bağlar gerilir, muhtemelen dış yan bağların yırtıldı yada esnedi, kopmadıgı kesin kopsa hiç hareket edemezsin.

illet bişeydir, geceleri yastık koyarak ayagını yukarda tut, ilk 3 gün hiç bastırmaz 1 hafta sonra az topalda olsa yürümeye baslarsın.

ordaki şişliğin tam olarak inmesi ise şiddetine göre 1 veya 2 ayı bulur. bağlar cok gec iyileşir, ayaga kalkman bagların iyileştiği anlamına gelmez, ve baglar tam iyileşmedikce ayagını yine burkma riskin cok yüksektir, o yuzden 2 ay top oynama.

inim inim inletir, son burktuumda 1 hafta yürüyemedim, eger baglar koparsa direk ameliyat zaten, benimkiler  yırtılmıstı, 1.5ay geçti hala tam olarak inmedi, ama günlük hayatı idare ettirecek kadar yürüyoruz, kısacası burkulma diyip geçme yasadıgın şey liflerinin yırtılması.

Amphetamine Logic.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

bu şişmesi felan yalan 1 haftaya acısı geçiyo 2-3 haftaya da unutuluyo ama en kötüsü yalama olması benim ayak şu an öle ufak bi darbe alsam hemen ağrı her an yamulcak gibi hissediyorum ayağı .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

bengay kullan bu tarz durumlarda çok işine yarar.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

Asosyal bunu yazdı:
    -----------------------------

bengay kullan bu tarz durumlarda çok işine yarar.

-----------------------------

bağ yırtılması gibi olaylarda zaten hassaslasmıs ve güçsüzleşmiş bağlara sıcak tedavi uygulatan bengay KULLANILMAZ!

doktorun verdiği topikal jeller kullanılır.

sağlık konusunda tam bilginiz olmadan bu kadar kolay atıp tutmayın, kas sertleşmesi,tutulması değil bu orayı yumusatasın, doktorun verdiği topikal jeller kullanılır nimes gibi.

format at demeye benzemez bu işler dikkat lütfen. kılcal damarları dahada catlatırsın sonucta mosmor ayakla kalırsın

Amphetamine Logic.
Toplam Hit: 12526 Toplam Mesaj: 29