folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Aynı Anda 4 Monitör Kullanmak

Aynı Anda 4 Monitör Kullanmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hocam kvm switch ile çok sayıda kasayı bir monitör klavye ve mouse ile yönetebiliyoruz; peki üç ve daha fazla monitörü tek bir pc ye bağlayıp masaüstünü genişletmek mümkün mü? Şu anda o kadar çok şeyi aynı anda yapmak zorundayım ki bazen kırkdan fazla pencere açık oluyor ve simgeye indirdiğim şeyleri bulmakta zorluk çekiyorum, orada yapacağım şeyler arada kaynayıp gidiyor... Büyük monitörler almaya karar verdim, 3 yada 4 adet büyük lcd monitör alıp 40" olabilir 45" olabilir... masaüstünü genişleterek 3-4 monitörde bütün işleri takip etmeyi planlıyorum. Daha önce böyle bir ihtiyaç duymadım kimseye de bu tip bir iş yapmadım dolayısıyla yapılabilir mi? sağlıklı bir şekilde nasıl yapılır? Donanım olarak ne gerekir? tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

sanırım bu biraz fikir sahibi olmanı sağlaya bilir... İş ekran kartında bitiyor. 

http://blog.mersasistem.com.tr/bilgisayarlar/asla-yaninizda-ati-eyefinity-teknolojiniz-ve-directx%C2%AE-11-yokken-savasa-girmeyin.html

Mevzu derin | Papikolas Planet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

soruna cevap veremicem ama 

böle bişey görmüştüm ben belki sende biliosundur bak bakalım işine yararmı

http://www.hanemiz.com/resimli-program-anlatim/227364-yodm-3d-ile-xp-icin-uc-boyutlu-masaustu-yapma.html

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

bızım bı arkadas 2 monıtor kulanıyodu  4 de kulanılabılır herhalde

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

4 monitör kullanan görmüştüm staj yaptığım dönemde bir fabrikanın sahibi 4 monitör kullanıyordu ekran kartının bi özelliği ile sanırım ekran kartının uyumlu olması gerek.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam kvm switch ile çok sayıda kasayı bir monitör klavye ve mouse ile yönetebiliyoruz; peki üç ve daha fazla monitörü tek bir pc ye bağlayıp masaüstünü genişletmek mümkün mü? Şu anda o kadar çok şeyi aynı anda yapmak zorundayım ki bazen kırkdan fazla pencere açık oluyor ve simgeye indirdiğim şeyleri bulmakta zorluk çekiyorum, orada yapacağım şeyler arada kaynayıp gidiyor... Büyük monitörler almaya karar verdim, 3 yada 4 adet büyük lcd monitör alıp 40" olabilir 45" olabilir... masaüstünü genişleterek 3-4 monitörde bütün işleri takip etmeyi planlıyorum. Daha önce böyle bir ihtiyaç duymadım kimseye de bu tip bir iş yapmadım dolayısıyla yapılabilir mi? sağlıklı bir şekilde nasıl yapılır? Donanım olarak ne gerekir? tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

pek tabi hocam. windows 10 monitöre kadar destekliyor. Yeterki 10 adet çıkış sağla.. :) hatta şöyle bir durum var. Matrox external ekran kartı ile 16 adet bile almak mümkün. daha da fazlası. :)

İpimle kuşağım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

zaten verilmiş dediğim şey

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hocam kasa değil notebook kullanıyorum, masaüstü genişletmeyi notebook'a takılabilen bir şey ile yapmam gerekiyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

evet olay ekran kartında bitiyor. bazen ekran kartına bununla ilgili ek aparatlar takılıp yanında gelecek olan bazı ek yazılımlarla da mümkün olduğunu görmüştüm ama en temizi çıkış portu fazla olan bir ekran kartı tabiki... daha verimli oluyor ek yazılımlar olayın kasılmasına neden oluyor.

dvmi çıkışı kadar monitör bağlayıp driver ile birlikte gelen yazılımdan gereken ayarları yapıyorsun sonra tamamdır bu iş.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Milamber bunu yazdı:

evet olay ekran kartında bitiyor. bazen ekran kartına bununla ilgili ek aparatlar takılıp yanında gelecek olan bazı ek yazılımlarla da mümkün olduğunu görmüştüm ama en temizi çıkış portu fazla olan bir ekran kartı tabiki... daha verimli oluyor ek yazılımlar olayın kasılmasına neden oluyor.

dvmi çıkışı kadar monitör bağlayıp driver ile birlikte gelen yazılımdan gereken ayarları yapıyorsun sonra tamamdır bu iş.

------------------------------

Hocam hangi donanımlar ve hangi yazılımlarla?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byeren
    byeren's avatar
    Erkek

hocam ne iş yapiyorsun da ihtiyac duydun böyle bişiye

asdasdsa
Toplam Hit: 2855 Toplam Mesaj: 17