folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Az Yakan Güzel Görünen Motor Tavsiyesi

Az Yakan Güzel Görünen Motor Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    kadirozdemir bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı

Aha bu var bende

güzel motor.

kanuni bunları sağlam çıkardı kan kırmızı rengide çok hoş.

az yakan sağlam alınabilecek motorlardan biri.

Buda deri çanta filan hoş olur gibi. Kilometreye ne kadar yakiyor normal kullanımda hocam.

benzin fiyatı arttı tam bilmiyorum ama 20 kuruşu geçmez.

performansına göre bunların yaktı oldukça düşük. 

arıza da vermiyorlar kolay kolay. alan biniyor yıllarca.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    kadirozdemir bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-jinlun-bu-sekil-hic-bir-yerde-yok-chopper-14.000-binde-honda-bandrollu-173388986/detay

2006 yılına kadar honda ve isuzuya parça yapmış firmadır (motor dahil) yani alacağın aiet gayet iyidir ve genelde 2500 seviyesinden başlar, bu motoru incele ve iyiyse kaçırma.

paran varsa bu daha iyi tabiki.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-jinlun-yepyeni-chopper-10-bin-de-kibrit-gibi-alet-muayenesi-2015-eylule-173423787/detay

not: boyda 180 ve üzeriysen bu cihazlar altında küçük kalabilir. 184 boy 103 kg yim, 800 den aşağısı komik duruyor, 160- 173 aralığındaysan yukarıdaki motorlar altında 500-800 lük harley gibi durur, çok yakışır yani.

İlk link Jinlun tam istedeğim. Marka olarak iyiymis dedigine göre. Ancak yakıt tüketimi ne acaba. 

fazla yakmaz tırsma o kadar... en azından ambiyans olarak honda sesi tatmin eder.

RETRET tarafından 29/Tem/14 00:22 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

resimdeki kanuniyi beğendiysen likteki mondiali direkt al derim..

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model_detay&cl=touring&l=150KT&i=498

125liğini kullandım eşek gibi.. arıza vermez kolay kolay ki 2005 modeldi..

balansör eklendi-titreşim yok gibi.. 25 cc daha artırıldı gücü..

yakıt konusunda da 150lilik motor pek yakmaz.. 250lik motor hemen hemen 2 katı yakar..

125kt 11-12 krş

250mct 22-23krş.

1 yıl önceki verilerim.. ikisi de kullandığım motordur.. ki 125kt yi agresif kullanırdım..

mct den soğuma sebebim ön tekerleğinin ince oluşundan dolayı güven vermemesi ve arka frenin hemen hemen hiç tutmaması..

balatası sistemi sıfırlansa da pek fark yoktu ki en ufak bi kazası yoktu bakımları da tamdı..

illa 250 dersen ramzey qm250 tavsiyemdir..

hemen hemen mct ile aynı ölçüde yakıt tuketimi vardır ve tekerlek kalınlığı çok iyidir..

yakıt konusunda biraz daha iyi olsun dersen 150lik bak derim.. ki superlightları baya bi övüyorlar..

ama resimdeki kanuninin tipini sevdiysen kesinlikle linkteki mondiali al derim.. sıkıntı yaşamazsın..

diğer arkadaşları bilmem ama ben çin motoru kullandım ve doğru düzgün bakım ve kontrollerini yaptırdım.. Debriyaj telinin kopması haricinde yolda kalmadım..

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    Kara_Mc bunu yazdı

resimdeki kanuniyi beğendiysen likteki mondiali direkt al derim..

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model_detay&cl=touring&l=150KT&i=498

125liğini kullandım eşek gibi.. arıza vermez kolay kolay ki 2005 modeldi..

balansör eklendi-titreşim yok gibi.. 25 cc daha artırıldı gücü..

yakıt konusunda da 150lilik motor pek yakmaz.. 250lik motor hemen hemen 2 katı yakar..

125kt 11-12 krş

250mct 22-23krş.

1 yıl önceki verilerim.. ikisi de kullandığım motordur.. ki 125kt yi agresif kullanırdım..

mct den soğuma sebebim ön tekerleğinin ince oluşundan dolayı güven vermemesi ve arka frenin hemen hemen hiç tutmaması..

balatası sistemi sıfırlansa da pek fark yoktu ki en ufak bi kazası yoktu bakımları da tamdı..

illa 250 dersen ramzey qm250 tavsiyemdir..

hemen hemen mct ile aynı ölçüde yakıt tuketimi vardır ve tekerlek kalınlığı çok iyidir..

yakıt konusunda biraz daha iyi olsun dersen 150lik bak derim.. ki superlightları baya bi övüyorlar..

ama resimdeki kanuninin tipini sevdiysen kesinlikle linkteki mondiali al derim.. sıkıntı yaşamazsın..

diğer arkadaşları bilmem ama ben çin motoru kullandım ve doğru düzgün bakım ve kontrollerini yaptırdım.. Debriyaj telinin kopması haricinde yolda kalmadım..

150 kt hosuma gitti aynen hocam. Hatta sıfır alim uzun süre kullanim moduna girdim de bilmiyorum bakcam ancak model olarak iyiymiş. Simdi yakıtta korkma sebebim ailemde 1.3 motor mazda var. O mesela 25 kuruş bile yakmiyor. Tutup motorun o kadar yakmasi canimi sıkar. 250 lik olmasi onemli degil. Guzel gorunsun az yaksin. Mutlaka birşey alacağim kararsız kalacağimi bildiğimden arastirmaya baslayim dedim iyide oldu ogrendim baya şey sayenizde. Motoru olanlarlar şu var bende arpası şu kadar filan yazarsa iyi olur

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu resimdekilerin fiyatı ne kadardır acaba ? Sıfır mı almak mantıklı yoksa ikinci el de alınabilir mi ? Küçük bir şehirde günlük işlerimi gidermek için almayı düşünüyorum ben de. Maximum 5-6 bin liraya başlangıç olsun diye bir otomobil almaktansa (ki o paraya alınacak otomobile otomobil denmez bence) böyle bir motor almak daha mantıklı değil midiz sizce de ? Bunlar olmazsa da eski bir vosvos alsam o nasıl olur sizce ? 3-4'e bulunabilir bir araç, fena olmaz herhalde ? Vosvos dışında hiçbir şekilde otomobil düşünmüyorum. O da olmazsa fotoğraftaki motorlar nasıl olur ? Çok uzattım galiba, bilgilendirirseniz görüşlerinizi iletirseniz sevinirim.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Arkadaşlar bu resimdekilerin fiyatı ne kadardır acaba ? Sıfır mı almak mantıklı yoksa ikinci el de alınabilir mi ? Küçük bir şehirde günlük işlerimi gidermek için almayı düşünüyorum ben de. Maximum 5-6 bin liraya başlangıç olsun diye bir otomobil almaktansa (ki o paraya alınacak otomobile otomobil denmez bence) böyle bir motor almak daha mantıklı değil midiz sizce de ? Bunlar olmazsa da eski bir vosvos alsam o nasıl olur sizce ? 3-4'e bulunabilir bir araç, fena olmaz herhalde ? Vosvos dışında hiçbir şekilde otomobil düşünmüyorum. O da olmazsa fotoğraftaki motorlar nasıl olur ? Çok uzattım galiba, bilgilendirirseniz görüşlerinizi iletirseniz sevinirim.

Vespa 946

27.000 TL 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

Vespa 946

27.000 TL 

Hocam ne yaptın ya :D :D Tip olarak bu gibi demek istedim aslında. Şekil böyle işte, öndeki far biraz daha büyük olabiliyor bazı modellerde. Ucuz yollu yok mudur bunlardan ? :D 27bin TL Toki'ye peşinat verip ev alınır o para ile :D 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

@kadirözdemir

hacı şehiriçi ve günlük işlerde kullancam dersen dediğim gibi 150kt senin işini fazla fazla görür.

kullandığımdan rahatlıkla söylüyorum bunu..

izmirdeyim afyondan aldım motoru(800tl-2005 model)gecen sene.. 2 kişi geldik motor tık demedi.. ki denizli üzerinden geze geze geldik..

bütün parçaları da ucuz ve hemen hemen her zaman bulursun bulamazsan da ben yardımcı olurum sana..

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    coLin bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

Vespa 946

27.000 TL 

Hocam ne yaptın ya :D :D Tip olarak bu gibi demek istedim aslında. Şekil böyle işte, öndeki far biraz daha büyük olabiliyor bazı modellerde. Ucuz yollu yok mudur bunlardan ? :D 27bin TL Toki'ye peşinat verip ev alınır o para ile :D 

bu tipte motor istiyorsan çin malları 3 yıla kalmaz dağılıp gidiyor. elimden 10 kadar motor geçti.

yok kardeşim param az ben ucuza binceğim diyorsan 100 cc olan mondial herhangi bir tanesini alabilirsin.

ama bütün samimiyetimle söylüyorum bu tipte 110 cc lik hem honda hem yamaha alırsan torunların bile biner.

babamda 96 model honda kinetix var hala çalışıyor ve hala motoru tamir görmedi.

sadece lastikleri değişti . bir defa arka fren balatası değişti. birde ön ampülü değişti başkada arıza vermedi.

yamaha cygnus modeli biraz pahallıdır ama rahatlık olsun dayanıklılık olsun yakıt olsun mükemmel kusursuz bir motor.

yok en ucuz ve en sağlam çin malı istiyorum diyorsan:

Mondial Ardour 100 cc Scooter hem yakışıklı hemde diğerlerine göre biraz sağlam hem yakıt düşük hem vergisi yok.

hemde 150 lik piston takabilirsin. bu çin mallarından 100 cc 125 cc ve 150 cc nin herşeyleri aynıdır. hepsinin parçası birbirine uyar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    kadirozdemir bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı

Aha bu var bende

güzel motor.

kanuni bunları sağlam çıkardı kan kırmızı rengide çok hoş.

az yakan sağlam alınabilecek motorlardan biri.

Buda deri çanta filan hoş olur gibi. Kilometreye ne kadar yakiyor normal kullanımda hocam.

benzin fiyatı arttı tam bilmiyorum ama 20 kuruşu geçmez.

performansına göre bunların yaktı oldukça düşük. 

arıza da vermiyorlar kolay kolay. alan biniyor yıllarca.

20 krş ne hocam ? 1400 cc lik 1.5 ton corollam 20 krş yakıyor benim :) sakin kullanırsan 15 - 18 krş arası yakarsın. ben fulledikten sonra ne zaman yakıt aldığımı hatırlamıyorum bir sonra ki sefere

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
Toplam Hit: 6126 Toplam Mesaj: 45