folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Babam Yeni İsko Olma Yolunda Bi Yardım Edin!!!

Babam Yeni İsko Olma Yolunda Bi Yardım Edin!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Şimdi babama kim demişse adam bigün geldi bana okey aç dedi. Bende tuttum salak gibi açtım. Ve şimdi bilgisayarı bana bırakmıyor. Saatlerce okey oynuyor. Myneti e-kolayı sadece benım bilgisayarımdan engellemenın bı yolu varmı. Yanı diyelım kı mynetı açtı. Direk sayfa görüntulenemıyor hatası çıkabilirmi. Korkuyorum bigun puanlarını çalacaklar yenı bi isko daha olacak. Bi arkadaşım daha var onunda başında aynı dert var. Şu işi bi çözün Allah rızası için :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    Javayı kaldır ya da internet seçeneklerinden myneti yasakla.Baktın olacağı yok 101 okeyini öğret bu kes hiç kalkmaz :P
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    hehehe adam hemen anlıyo javamıydı ne onu yükle diyo. Biledığı oyun türüde yok :):) Firefox kullanıyorum öyle yasaklayabılıyorsak bi deneyeyım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

hojam çok basit bi soru. bnim ilgi alanıma girio bu site engelleme :D

1-c windows system32 drivers etc klasörüne gir

2-orada hosts die bi dosya war ona 

127.0.0.1     www.mynet.com      #27.03.2008

yazısını ekle(içinde bi böle yazı yoksa onları sil bu yazıyı yapıştır)

kolay gelsin. :D:D 

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

tam ben  yazarken üstteki arkadaş da yazmış aynı o şekil yap olur. 

dediklerimi adım adım yap, amacına ulaşırsın

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc dizinine gir orada hosts dostası var onu notepad ile aç ve

127.0.0.1 localhost

yazan yerin hemen altına alttaki gibi yasaklamak istediğin sitey yaz

127.0.0.1 www.mynet.com

gibi

yani böyle

127.0.0.1 localhost
    127.0.0.1 www.mynet.com

diğer yasaklamak istediklerinide böyle sıralayabilirsin

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    valla bendede var aynı sorun babam bi oturuyo 4 saat kalkmıyo başından bişey deil oynasın ama gözlerine yazık ben engelledim siteyi ama bu sefer niye açılmıyo diye bana kızıyo sen bişe yaptın diyo hemen :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    bn  facebooku engelledim böle :D oda ark'larım çok girdikleri için ayrıca feysbuku sevmediğim için ;)

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Aha valla oldu çok sağolun. Simdi blogumada bi yazı yazarım mynet 1 ay boyunca kapalı diye  niye açılmıyo derse açar blogumdaki yazıyı gösterırım bak haber olmuş derim. 1 ay sonrada unutur herhalde :):)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Benimde babam internetten işinle ilgili bişilere bakıyodu dozu aştı gerçekten çok sinir oldum içimden bende böle bişi yapıcaktım fakat sonra acıdım yazık dedim öle kaldı :D acıdım harbi :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Avira bunu yazdı:
    -----------------------------
    Benimde babam internetten işinle ilgili bişilere bakıyodu dozu aştı gerçekten çok sinir oldum içimden bende böle bişi yapıcaktım fakat sonra acıdım yazık dedim öle kaldı :D acıdım harbi :)
    -----------------------------

Bende ilk başlarda oyun oynarken sigortaları attırıyodum ne oldu diyince ısınmıştır diyodum.puan alacak ya yarım kalıyodu. Bende cidden acıyodum.  Ama abarttı artık. Bu yolla giremez böylece oyunda puanlarıda yarım kalmaz. Valla çok sevindim ya

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Benim de peder bey bi ara merak salmıştı oyunlara, bir de google earth de gezinmeyi seviyodu, takıldığı bir yer olunca ben en uzun yoldan çözümü anlatıyodum işte en zort bilgisayar terimlerini falan kullanıodum, sıkıldı kendi kendine kalktı. Siz isterseniz babalarınıza ucuzundan 2. el bir makine alsanız veya aldırsanız hem onlar eğlenir hem de sizi engellemez :D.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 9752 Toplam Mesaj: 44