Balık Tutmaktan Anlayan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

ağ işi uygun değil hocam katliam etik değil :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Tutacağın yer sığ ise elle yakala. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Oncelikle decathlon linki acilmadi.

Derede alabalik icin en verimlisi surekli olarak atip cekmek (=spin), ilgisini cekip takip ettirip kapman lazim (kasik vb ile), dolayisiyla oltada onceligin eline iyi oturan bozulmayan yormayan asiri agir olmayan bir sey olmasi olsun. Sadece spin yapacaksan 30luk makina iyidir. Kamis uzunlugu dereye ve derenin neresinden tutacagina gore degisir. Dar bir derede kopruden tutacaksan ~160 uygundur, dar derede kendin suya gireceksen daha uzunu daha iyi olur, genis bir deredeyse 2 metreden yukari bile cikabilirsin. Su hizli akiyorsa daha kisa kamisla yavas cekme, yavas akiyorsa daha uzun kamisla daha hizli cekme seklinde bircok kosula gore varyasyon olacak, tek oltan olacaksa ayarlanabilir olmasi bu acilardan onemli, cok kritik bir sey degil oyle olmasa da olur ama fine tuning iste. Spin avi malzemeden ziyade teknik gelistirmek ister, ilk anda delicesine para sacma bence cunku saza takilacak yosuna dolanacak elinden kayacak ustune basacaksin vesaire, bence gercekten sevip sevmedigini anlayana ve teknigi kapana kadar orta karar bir sey al. Yorucu bir is alabalik avlamak, bence cok zevkli ama 3 saat at cek yapip hicbir sey avlayamadigin ilk gunleri atlatmayi herkesin sabri kaldirmayabilir.

Kaynak: izmarit (balik olan)

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Alabalık işini biraz ertele alabalık sinsi ve akıllıdır. Tutması biraz zor ve hareketli sabırlı zamandır. Sana abi yada kardeş tavsiyesi önce kıyı balıkçılığı yada göl balıkcılığına git. En azından az da olsa zevk alırsın. Ama en önemli nokta. Yavru balıkları sakın ama sakın tutup eve getirme sal doğaya gitsin. Hoş ben bazen tuttuğum balıkları geri atarım zaman güzel geçer. Yanında güzel soğuk birşey oldumu off.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hiç balık deneyimin yoksa ve istanbuldaysan öncelikli olarak eminönü, galata köprü de veya arnavutköy bebek sahilde tutmayı denemelisin.

biraz tecrübe sahibi olduktan sınra dereden alabalık tutmaya çalışmak senin için daha kolay olur.

bende severim balık tutmayı. bu haftasonu eminönüne gitmeyi planlıyorum :)

Sadelik demek güzellik demektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek

Dere balıkçılığı bence en zor olanıdır. 14 yaşımdan beri düzenli olarak giderim. Dereden alabalık çıkarman için parlayan yemler ile derenin durumuna göre uzun-kısa kamış alman gerekir. Oltayı uzağa atacaksan uzun ve daha esnek kamışlara bakmalısın. Spin yöntemi en uygun yöntemdir. Alabalık keza yeme çabuk gelmeyen ve gölge takibini bilen balıktır. Yani dere kenarında senin olduğunu anlayınca mümkünü yok gelmez oltaya. At çek yöntemiyle çıkarabilirsin. Bununla beraber ilk başlarda kurşunu ağır bir kasnak oltayla ve sinek çengelle şansını dene. Hem suyun hareketini normal misinada hisseder tecrübe edinirsin hem de küçük de olsa belki balık çekersin.

- anlat + "malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyordum kamyonu" -ne diyorsun? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Bu konu bu kadar hit almışken.

Tahribat olarak balık tutma etkinliği yapalım ?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dıgıdık
    Kadayif
    Kadayif's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Maalesef. Ben hiç anlamıyorum. 

Sakatım. Pek bir şeyden anlamam.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

en az 8 10 kişi toplanıp tekne kiralayıp adalar tarafında palamut tutmak lazım 

onekine?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caldii10
    caldii10's avatar
    Erkek
    volkan bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

en az 8 10 kişi toplanıp tekne kiralayıp adalar tarafında palamut tutmak lazım 

hele şunu bi alayım bu hafta nasipse, izmirdeki tüm arkadaşları davet ederim. 

denizden balık ve deniz mahsulleri yakalama konusunda 30 yıllık tecrübem var

Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
Toplam Hit: 2830 Toplam Mesaj: 23
balık olta