folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Balıkesir'li Müritler Arsa Fiyatları Ne Kadar?

Balıkesir'li Müritler Arsa Fiyatları Ne Kadar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Selamlar,

Balıkesir Ayvalık Cunda Adasında dayımın bir "arsa"sı var zamanında bir şekilde alınmış yatırım amaçlı ama uzun yıllardır hiç gidilmedi şimdi satmayı düşünüyor fakat oralarda fiyat nedir ne değildir, metrekare fiyatı ne kadar vs. bilgimiz yok öncelikle aramızdaki Balıkesir'li müritlerden ve sonra bilgi sahibi sizlerden ricam bi bilgi verirseniz sevinirim:)

350 metrekare (zeytinlik) denize de yakınmış

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Zeytinlik imara açık alan mi ? Çok bisey tutmaz kapaliysa 3 4bin anca

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

İmara açık hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı
    Ziraatci bunu yazdı

İmara açık hocam

ne kadar düşünüyo peki ?

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    DeepHouse bunu yazdı
    helyum_pasha bunu yazdı
    Ziraatci bunu yazdı

İmara açık hocam

ne kadar düşünüyo peki ?

Hocam işin doğrusu aklımızda belli bir fiyat yok işte o yüzden piyasayı öğrenip dayıma bilgi vereceğim ama değeri neyse onu söyler büyük ihtimal ne fazlası ne azı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Bende Antalya'da emlak işi yapıyorum.. Genelde konut çalısıyorum ama arsa için o bölgedeki emlakcıları arayarak fiyat öğrenebilirsiinz.Yalnız benim şu ada parselde yerim var kaç yıdır gitmiyorum kaç para eder derseniz 100 lira ediyorsa size abi yaa buralar hiç para etmez 10 lira 15 lira anca eder diyebilir...Kısa bir süre sonra sana bir teklif gelecek (söylediği rakamdan belki 5 lira fazla) birisi şu kadar teklif veriyor normalde bu kadar etmez ama buranın yabancısı satalım gitsin diyip ucuza alan uyanık takımlar var.Bunun için daha bir pratik yöntem kullanabilirsin.Sistemi tam tersinden ele alacaksın.O bölgede 350 400 m2 denize yakın zeytinlikte olsa önemli değil bir yer almak istiyorum.Ortalama fiyatlar kaçtan gidiyor dersen sana asıl değerine yakın rakam çıkacaktır.Genelde o fiyata ortalama 10 20 lira ekler öyle fiyat verir.120 lira diyorsa emlakcı ortalama 100 110 arası ederi vardır.Ben olsam Arsanın bulundugu bölgeye sahibinden levhasını asarım ve köşelere direkler çakarım.O direklere sınırları belirleyecek bir tel çeker(basit tek bir tel olması yeterli) satışa çıkartırım.Müşteri geldiği zaman o sınırlara bakar sze telefon açar.Eğer ki ciddi alıcı cıkarca geri kalan hususları siz ayarlarsnız.EMlakcılarda arayacaktır ada parsel fiyat bilgilerinide verirseniz onlarda ilgilenir sizde ilgilenirsiniz

SaNaL_AjaN tarafından 12/Şub/17 20:23 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

SaNaL_Ajan hocam süper fikir verdin teşekkür ederim, işin rast gelsin inşallah:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı

SaNaL_Ajan hocam süper fikir verdin teşekkür ederim, işin rast gelsin inşallah:)

Eyvallah kardeşimm güzel düşüncen için ben tşk ederim :)) Bir  emlakcı ile anlaşma konusu olursa bana mutlaka ulaş.Çakallık yapıp hakkından fazla komisyon almak isteyen,2 tarafı idare edip oyun yapan çok kişiler var.Sen bana o emlakcının numarasını verirsin dayımın arsası ile siz ilgileniyormusunuz bende bu işi yapıyorum diye girer konuya vakıf olduğunuzu gösteririm.Aradaki tüm resmi prosedürleri onunla ben konusurum sizlere de gerekli açıklamaları,dikkat edilmesi gerekenleri anlatırım.Hatta sizi arayacak emlakcılara'da benden komisyon alma üzerine %3 eklersin demeyide ihmal etme .Zaten benim kuzende emlakcı satışa oda gelecek diyebilirsin.Bunları yapmadığın zaman şehir dışındaysa mülk sahibi fiyatları şişirip ya fahiş rakamlar kazanıyorlar yada fiyatları şişirdiği için satılmıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Bende Antalya'da emlak işi yapıyorum.. Genelde konut çalısıyorum ama arsa için o bölgedeki emlakcıları arayarak fiyat öğrenebilirsiinz.Yalnız benim şu ada parselde yerim var kaç yıdır gitmiyorum kaç para eder derseniz 100 lira ediyorsa size abi yaa buralar hiç para etmez 10 lira 15 lira anca eder diyebilir...Kısa bir süre sonra sana bir teklif gelecek (söylediği rakamdan belki 5 lira fazla) birisi şu kadar teklif veriyor normalde bu kadar etmez ama buranın yabancısı satalım gitsin diyip ucuza alan uyanık takımlar var.Bunun için daha bir pratik yöntem kullanabilirsin.Sistemi tam tersinden ele alacaksın.O bölgede 350 400 m2 denize yakın zeytinlikte olsa önemli değil bir yer almak istiyorum.Ortalama fiyatlar kaçtan gidiyor dersen sana asıl değerine yakın rakam çıkacaktır.Genelde o fiyata ortalama 10 20 lira ekler öyle fiyat verir.120 lira diyorsa emlakcı ortalama 100 110 arası ederi vardır.Ben olsam Arsanın bulundugu bölgeye sahibinden levhasını asarım ve köşelere direkler çakarım.O direklere sınırları belirleyecek bir tel çeker(basit tek bir tel olması yeterli) satışa çıkartırım.Müşteri geldiği zaman o sınırlara bakar sze telefon açar.Eğer ki ciddi alıcı cıkarca geri kalan hususları siz ayarlarsnız.EMlakcılarda arayacaktır ada parsel fiyat bilgilerinide verirseniz onlarda ilgilenir sizde ilgilenirsiniz

Vay be :)

Anlaşıldı alım satımlarda sana soracağim herşeyi..

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Vay be :)

Anlaşıldı alım satımlarda sana soracağim herşeyi..

Sen bana alım satımı ben sana girişimcilikte soracam :)) Sende ne işler yapılacağı konusunda çok güzel fikirler çıkıyor.Gözümden kaçmıyor değil hani :))

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Bizim ayvalıkta yazlık var hocam cundanın neresinde bana konum at bir bakayım hocam neresinde kalıyor 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
Toplam Hit: 2602 Toplam Mesaj: 24
balıkesir ayvalık cunda adası