folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bankalar Kılını Kıpırdatmadan 8 Milyar TL Kazandılar.

Bankalar Kılını Kıpırdatmadan 8 Milyar TL Kazandılar.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek

Güçlü kredi büyümesine karşın söz konusu gelir artışının sadece 188 milyon TL’si kredilerden alınan ücret ve komisyonlardan elde edildi. Gelirin 1 milyar 58 milyon TL’si havale, EFT, kredi kartı ücret ve komisyonu gibi hizmetlerden tahsil edildi.

Vatandaştan alınan havale ücretleri, EFT, para transferi gibi her türlü bankacılık işlemlerinden sağlanan hizmet gelirleri bankalar için yine önemli bir gelir kalemi oldu. Bankalar, 2011 yılının ilk yarısında hizmet geliri ve komisyonlar adı altında vatandaştan 8 milyar 244 milyon TL tahsil etti. Hizmet ve komisyon gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyar 246 milyon TL tutarında artış yaşandı. Güçlü kredi büyümesine karşın söz konusu gelir artışının sadece 188 milyon TL’si kredilerden alınan ücret ve komisyonlardan elde edilirken, 1 milyar 58 milyon TL’si havale, EFT, kredi kartı ücret ve komisyonu gibi hizmetlerden tahsil edildi.

BDDK’nın Türk Bankacılık Sektörü Genel Görünümü (Haziran 2011) Raporu’na göre 2011 yılının ilk yarısında bankacılık sektörünün dönem net karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15.2 oranında, 1 milyar 853 milyon TL azalışla 10 milyar 315 milyon TL düzeyinde gerçekleşti. Haziran 2011 itibariyle sektörde faaliyet gösteren 48 bankadan 28’inin karında son 1 yıllık dönemde azalış gerçekleşti. Bu dönemde bankaların havale ücretleri, EFT, para transferi gibi her türlü bankacılık işlemlerinden sağladıkları bankacılık hizmet ve komisyon gelirleri tutarı 8 milyar 264 milyon TL’ye ulaştı. İlk 6 ayda bankaların hizmet ve komisyon gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17.8 oranında, 1 milyar 246 milyon TL tutarında artış gösterdi. Güçlü kredi artışına karşın söz konusu gelir artışının sadece 188 milyon TL’si kredilerden alınan ücret ve komisyonlardan elde edildi. Bankalar kredilerden elde edilen ücret ve komisyonların yüzde 59’unu nakdi kredilerden, kalan kısmını ise gayri nakdi kredilerden elde etti. Bankaların hizmet ve komisyon geliri kaleminde son 1 yılda yaşanan 1.2 milyar TL’lik artışın 1 milyar 58 milyon TL’si ise vatandaştan kredi kartı ücret ve komisyon gelirleri, sigorta komisyonları ile diğer komisyon ve hizmet gelirlerinden oluşan bankacılık hizmet gelirlerinden elde edildi.

SEKTÖRÜN TOPLAM FAİZ GELİRLERİ YÜZDE 3.5 ARTTI

2011 yılının ilk yarısında bankacılık sektörünün toplam faiz gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3.5 artışla 40 milyar 65 milyon TL’ye ulaştı. Bankacılık sektörün toplam gelirlerinin yüzde 72.1’ini toplam faiz gelirleri oluşturdu. Yılın ilk yarısında 8.2 milyar TL’ye ulaşan bankacılık hizmet gelirleri ve komisyonlarının toplam gelirler içindeki payı son 1 yılda 1.7 puan artışla yüzde 14.8 düzeyine ulaştı. (ANKA)

mynethaber.com

alıntıdır.

Not:Rezillik soyguncu bunlar öle bir hale getirdilerki olayı resmi soygunculuk iki S kuralına göre oynıyolar ister seve seve ister s... alıyorlar bu parayı yazık ki ne yazık günümüz Türkiyesi...

Do you mind if I smoke?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

Para parayı cekermiş :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

garanti bankası üzerinden 6 ayda 350-400 tl kâr ettim , bunu hesap ücreti ödeyecek parayı banka matige yatırmadan hesabın kendi kendini döndürebileceğini kanıtlamak için yaptım. 1 ay sonra faturalarımı da otomatik ödemeye bağlıycam.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

nasıl yaptın onu nasıl kar ettirdi

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

garanti bankası üzerinden 6 ayda 350-400 tl kâr ettim , bunu hesap ücreti ödeyecek parayı banka matige yatırmadan hesabın kendi kendini döndürebileceğini kanıtlamak için yaptım. 1 ay sonra faturalarımı da otomatik ödemeye bağlıycam.

bu taktiğinin cevabını bekliyoruz hocam :|

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

şöyle bir durum var, 10.000 lirası varsa mesela %1 faiz olsun diyelim aylık, 100 lira 6 ayda 600 lira, 20.000de 1200 lira, öğrenci hesabıysa kesinti de olmuyor olabilir garantide

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

10000 tl olsa benim bu forumda işim ne !!!

Dur be kadınnnn....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

boyle yazip aciklamamak cok ayip

!

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:

PanxeR bunu yazdı:

boyle yazip aciklamamak cok ayip

!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek

Sağ olsun hesap işletim ücretleri kredi kartı aidatları kazanırlar tabi

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Adam parasını katlamamış, başka bi bankayla çalışıyormuş gönderdigi paralardan kesintiler sayesinde bahsettigi miktar kadar zarar ediyormuş, garanti de bu kesintiler olmadıgı için o miktarı kâr olark görüyor. anladıgım kadarıyla bahsettigi şey bu.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
Toplam Hit: 2691 Toplam Mesaj: 17