Bankkart Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

Merhabalar.

Babamın emekli maaşını çektiği bankkart var ziraat bankasınin. Mesaj gelmiş alışverişe başlayabilirsiniz diye ama içinde para yok. Şimdi ben bundan alışveriş yapsam maaştan mı düşecekler yoksa kredi kartı gibi biz mi ödeyeceğiz bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, teşekkürler :)

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

banka kartı ise - ye düşer maaş yatınca düzelir

altın veren bi bankaya taşıyın maaşı 

http://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/odemeler/sgk-maas-odemeleri

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

banka kartı ise - ye düşer maaş yatınca düzelir

altın veren bi bankaya taşıyın maaşı 

http://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/odemeler/sgk-maas-odemeleri

Altın veren derken hocam? 

Bu bankanın artıları nedir biliyor musunuz? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

banka kredi limiti vermiştir sana 300 500 lira harcarsan ordan düşer maaş yatınca içinden keser sonra yine harcarsın, emekli maaşını başka banka taşımayı tavsiye etmiyorum sonuca taşıdığın banka sana 300 lira yada iki tane çeyrek altın veriyor fakat 4 yıl o bankadan almak zorundasın maaşı 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    Ksiezyc bunu yazdı

banka kredi limiti vermiştir sana 300 500 lira harcarsan ordan düşer maaş yatınca içinden keser sonra yine harcarsın, emekli maaşını başka banka taşımayı tavsiye etmiyorum sonuca taşıdığın banka sana 300 lira yada iki tane çeyrek altın veriyor fakat 4 yıl o bankadan almak zorundasın maaşı 

Ziraatin de hiç bir artısı yok ki hocam 4 yıl onda dururum en azından çeyrek altın alırım. Ne eksisi olabilir ki? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

hocam tabiki geçebilirsin tek avantajın 2 çeyrek altın olacak ama 4 yıl kalacaksın orda, bankacılık anlamında ziraatin biraz daha ağır bastığını düşünüyorum kredi avantajlarıda emekli için oldukça esnek. babamın bir kaç arkadaşının taşıdığı banka hesap işletim ücreti kesti iade edicez dedi 2 3 ay geçti sonra puan olarak yansıtacaz filan dedi, bir diğeri yıllık 55 lira sağlık hizmetleri sigortanız var dedi gibi şeyler işte geçeceksenizde sözleşmeyi iyi okuyun araştırın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

Hocam bahsettiğin şey kimi bankada kredili mewduat hesabı olarak geçer kimisinde artı para olarak. Faizi en yüksek hesaplardan biridir. Her aybaşında içeri para girişinde ilk kendine çeker we yeniden kullanıma izin werir.

dewdim dewrildim geldim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Hayır bence ikisi de değil. Alışverişe açık olması demek debit kartla ödeme kabul eden yerlerden bununla alışveriş yapabilirsiniz anlamına geliyor. İçinde para yoksa bir dene 5 TL'lik bir şey limit yok hatası alırsın. Bakiye uygun olması koşuluyla alışverişlerinde kullanabilirsin anlamına geliyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Hayır bence ikisi de değil. Alışverişe açık olması demek debit kartla ödeme kabul eden yerlerden bununla alışveriş yapabilirsiniz anlamına geliyor. İçinde para yoksa bir dene 5 TL'lik bir şey limit yok hatası alırsın. Bakiye uygun olması koşuluyla alışverişlerinde kullanabilirsin anlamına geliyor.

Bakiye sıfır bile olsa POS makineleri çekiyor(eksiye düşer) ama internetten falan alırken yetersiz limit diyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Bakiye sıfır bile olsa POS makineleri çekiyor(eksiye düşer) ama internetten falan alırken yetersiz limit diyor.

evet ama bunun için ek hesap tanımlı olması gerekir. Mesajda alışveriş yapabilirsiniz diyor ek hesap tarzı bir ibare bulunmuyor.

Mesela benim öğrenim kredimin yattığı bir kart var. 330 TL öğrenim kredisi yatıyor ayrıca sanırım 300 TL kadar harçlık avans tanımlı. 330'u nakit çektikten sonra pos veya internet farketmez, yapacağın alışverişlerde eksiye düşüyor. Bir sonraki ay para yatınca otomatik onu kesiyor. Bunun bildirimi mesajla geldi. Fakat bence bu bahsettiğim gibi sadece debit karta alışveriş yapma özelliği aktif edilmiş..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

evet ama bunun için ek hesap tanımlı olması gerekir. Mesajda alışveriş yapabilirsiniz diyor ek hesap tarzı bir ibare bulunmuyor.

Mesela benim öğrenim kredimin yattığı bir kart var. 330 TL öğrenim kredisi yatıyor ayrıca sanırım 300 TL kadar harçlık avans tanımlı. 330'u nakit çektikten sonra pos veya internet farketmez, yapacağın alışverişlerde eksiye düşüyor. Bir sonraki ay para yatınca otomatik onu kesiyor. Bunun bildirimi mesajla geldi. Fakat bence bu bahsettiğim gibi sadece debit karta alışveriş yapma özelliği aktif edilmiş..

Arkadaş çok doğru yorum yazmış. Banka kartlarından ek hesap olmadan, kredi kartı gibi eksi ye düşmez hesap. Ayrıca çoğu arkadas güzel birşeye değinmisler. Böyle bankanın size verdiği extra harcamaları faizi en yuksekten sizden geri alır. Çok zora dusmeden ek hesapta tanımlı olsa, bence alışveriş yapmayın. 

cenk88 tarafından 02/May/15 14:08 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1655 Toplam Mesaj: 13