folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Barzani Ordu Kuruomuş??

Barzani Ordu Kuruomuş??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    Kuzey Irak’taki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani, kazanımlarının korunması için düzenli bir Kürdistan ordusuna ihtiyaç duyulduğunu belirterek, bunun halkın çıkarları düzeyinde, haklarını savunma amaçlı olması gerektiğini söyledi.
    21 Haziran 2006 Çarşamba 14:12

KDP’nin resmi internet sitesi Peyamner’de yer alan habere göre, Kuzey Irak’taki yerel hükümetin Başkanı Mesut Barzani, dün Selahaddin kentinde bölge hükümetinin Başbakanı Neçirvan Barzani, yardımcısı ömer Fetah ve bakanlar kurulu ile bir toplantı yaptı.

Barzani, bölge halkının kazanımlarını değerlendirirken, “Kazanımlarımızın korunması için düzenli bir Kürdistan ordusunun oluşumuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bu halkın çıkarları düzeyinde, haklarını savunma amaçlı olmalıdır” dedi.

Kuzey Irak’taki Kürtler dışında kalan diğer kesimlerin hakları üzerinde de duran Mesut Barzani, “Kürdistan’nın tüm ulus ve dini bileşkesinin hakları korunmalıdır. Kürdistan’nın bileşimi olan Kürdü, Türkmeni ve Asuri-Keldanisine aynı gözle bakmalıyız” diye konuştu.

NesTo | same shit diffirent asshole
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    siktirsin gitsin şerefsiz onun ordusuna çakayım üç beş sümüklü peşmergeyle ordumu kuracak sadece tbt yeter onun siktiriboktan ordusunu devirmeye :D

λ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    o 3-5 sumuklu bi gun toplanıp bizi bi mikerse ne olur=?=

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sipidik dalgamı geçiyorsun? ne 3-5 sümüklüsü 3-5 devlet birleştide Türkleri anadoludan atamadı sen ne diyorsun

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    ya ustalar görmüyonuzmu adamları sklemioz sklemioz devlet oldular şimdide ordu kuruolar yarın napcaklar?? tamam savas olsun en önde gene ben giderim ama savas cıkmadan inceden bi ayar cekmek lazım bunlara onu diorm yoksa ne tırscam alayına badem suyu...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ya bu akp zaten iyice saftirik çıktı ülke elden gidiyor bir bok yaptığı yok bu şerefsizlerin.Hergün ikişer üçer şehit veriyoruz doğuda. Haberlerde çıkıyor 'Şehitlerin Arkasından Gözyaşı Döküldü'.Yeter a.q başka birbok bilmezmisiniz kökünü kurutamazmısınız bu o.çlarının bu işin içinde bir iş var birileri bunlara yardım ediyor ama kim olduğu belirsiz.Tvler bile çok kolay buluyor bunların kamplarının yerinide Türk askerimi bulamıyor.Niye 2-3 tane terörist ölüyor.Niye 50-60 tane değil.Bunların kamplarının yeri o kadarmı bulunmaz.Yokmu bu ülkenin istihbaratçısı.Bilmiyorum ama ben bu işten kıllanıyorum..

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karem
    karem's avatar
    Erkek
    Başta ABD ve İsraile olmak üzere, kendi vatandaşlarını emir altına aldıran ve yine sözde Barzani ordusu adı altında birilerini hizmet edecek, birilerinin emriyle Türkiyeye kafa tutmaya başlayacak, yine birilerinin emri ile Barzani+Talabani=Türkiye çatışması varmış gibi gazel okumak kolaydır. Ama ben şunu söleyeyimki, dünyada barzani, talabani (zamanında saddam), gibi kuklaların ipini çekenler, şunu bilsinki, bizler veya dünya artık kuklaların ipini çekeni çok ii biliyoruz. Şuda bir gerçekki, eğer barzaniye bu aklı veren kişiler şunu ii bilsin ki, barzaniye ii sahip çıkın, çünkü barzani ve kuveytte elinizden giderse, o zaman BOP projeniz suya düşer. Barzani ordusunun silahını ve eğitimini ii verin (tabii ben demesemde yapacaksınız) onlara yakın zamanda saddama yaptığınız gibi ii gaz verin. Mossad ve CIA yine ordu eğitimlerinde yer alsın, yine bunlara her türlü istihbarat, maddi ve manevi destek sağlansın. Şuda bir gerçekki zamanında saddama silah veren abd subayları halepçede binlerce insanı hiç bir neden olmaksızın katletmiştir. Yine saddama silah verenler irana karşı saldırtmıştır, ama zamanı geldimi ipini kesmiştir. O yüzden barzani ve talabani veya her kimse, geçmiş olayları gözden geçirsin ve kendi kuyusunu kendi kazmasın. Çünkü ortada dökülecek yine türk hasanın, kürt mametin, arap hüsönün vb asılarca dost ve kardeş yaşamış insanların olacaktır. Umudumuz tarihin tekerrürden ibaret olmamasıdır. Saygılar...

NE-NEDEN-NİÇİN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bizim ordumuz ABD ordusu İSRAİL ordusu vs. gibi biz astık kestik demiyor yapıyo arkadaşlar ewet ordumuz çalışıyo ama bizim haberimiz olmuyo şu anda doğuya 250.000 asker kaydırıldı herkes dio 250.ooo asker kaydırıldı ama pkk dan çok asker ölüyor oysaki hiçbirimiz işin aslını bilmiorz TSK yine bakar çaresine gerekeni yapar her eline keleş alan ordu kursaydı ülkemizde TSK dan, ayrı yüzlerce , ordu olurdu[mafyaları vs. kastediyorum] yani onlar bile yeter o orduya , ztn ben kendi kanımca kuzey ırak'a bi müdehale'yi kesin gözüyle görüyorum

dont think twice its all right
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    ulan ateş olsalar cürmüm kadar yer yakar yavşaklar amerikanın hiç bi topluluğun arkasında uzun süre durduğu görülmemiş yakında bunlarda yicek şamarı

... sorcerer & musket ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    “Kürdistan’nın tüm ulus ve dini bileşkesinin hakları korunmalıdır. Kürdistan’nın bileşimi olan Kürdü, Türkmeni ve Asuri-Keldanisine aynı gözle bakmalıyız” diye konuştu.
    eleman böle bişeler zırvalamış. Türkmenler açısından iyi. tabe söz dötte durursa !!?!!?!

ayrıca bildiim kadarı ile bir peşmerge ordusu var. ama işte resmi bişeler olacak galiba. geriye kalan peşmerge ordusunu güçlendirmek ve modernleştirmek olacak. ama yine de bir TÜRK ordusu seviyesine gelmesi imkansıza yakın. yane tırsmaya gerek yok. son olarak pkk ile barzaniyi ayırın. aynı kandanlar fakat fikirleri ve ideolojileri farklı. pkk dediğimiz ziktiriboktan oluşum sosyalizm ve komünizm karışımı birşey. çoğu allahsız. ama barzani ve tayfası islamcı. saten kuzey ırak ta şeriat kanunlarına göre yönetiliyor.

kendinize ayığ olunuz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek
    ordu kursa ne olacak alayı çapulcu bizim Mehmet çiğimiz karsısında yapacakları tek şey it gibi ölmek olacaktır.

Hoop.
Toplam Hit: 3014 Toplam Mesaj: 23