Bas Gitar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scream_vasiyet
    scream_vasiyet's avatar
    Erkek
    hocalar temmuz'da  bas gitar almayı ve kursuna gitmeyi düşünüyorum.aranızda bas gitar çalan veya bilgi sahibi olan biri varmı?yani çalmak zormu falan gibisinden.baya üzerinde durcam gerçide yinede çok zormu diye merak ettim.

açım diye ağlama marketleri yağmala xP
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

Valla bende aynen öyle düşünüyorum. Bende başlıycam bass'a. Yararlı döküman felan bulan bilen falan varsa koysun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

bende sizin gibi düşünüodum vazgeçtim aldım bi elektro :)

tek başınıza da parça çalabilionuz feln

ama siz bilirsiniz tabi

bass ı çalmak göründüğü gibi kolay değil pek slap olayı ömrümü yedi yapamadım bi türlü :)

ama ben yaparım diyosanız başlayn ama dökümanla falan olcak iş değil en güzeli kursu :) 

punto cero
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek

gecen aylarda bu siteyede konu acmıstım bi cort aldım elektro super :D

karısmak gibi olmasın ama arkadasın dedigi dogru en azından tek bir parca calınabiliyo:D

eger bizim arkadas gibi bas solo hastalıgınız yoksa elektro alın derim 

Falan Filan...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    Hacı ben zamanında elektroya da başladım ama bi halt beceremeyince dedim samo bu senin iş değil bırak olm :) sonra sattım amfiyi processorleri pedalları gitarı falan. Öğrenecek olsam o zaman öğrenirdim ama yok abi benlik değilmiş elektro. Bass a başlıycam. Arkadaşlarımın çoğu bi kaç ayda çözdü. Hatta arkadaşlarımdan bass öğrenipte grup kuran yada gruba girmiş olanları bile war :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

elektrodan kolay olduğu kesin dir :)

bass çı tülay var çalan bi ona sor o yardımcı olur gelir  yazarda görürse saten.

önce ucuz bişi alırsın her kesin ettiği gibi sonra satar sağlam bişi alır yoluna bakarsın ama her zman kendini geliştirmeye bak derim...şimdiden başarılar parmaklarında ufak değildir inş.

Living Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

pop - rock çalacaksan kolaydır, blues - jazz çalacaksan en zor enstrümanlardan biridir...

tahminimce pop - rock arası gideceksin; başla gitsin...

zaten piyasada bariz bir şekilde basçı azlığı mevcut; her derecede kendine grup bulabilirsin yani...

hea o slap falan olayları da korkutmasın; parmakların açılınca hepsini yaparsın sadece zaman lazım... 

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    Slapolayını hakkıyla çözersen kendin solo da atarsın grupta şekli de koyarsın.. Ama biraz kasman lazım..

since 2005 // tbt
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    Bnde bass alacam bu yaz.Ucz biş alcam ztn çalabilirsem çalarım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

ben elektro çalıyorum biraz armoni bilgim var bass gitar ahenk enstrumanıdır :)

..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Orion
    Orion's avatar
    Erkek
    hacı her enstrumanın kendine has zorlugu vardır.bass gitar 3,4,5,6 telli çeşitleri var çalmak için parmaklarının uzun ince olması şart elektrodan kolay denemesi biras yanlış bnm elektroda atamadığım soloları arkım bass ta atıo zaman ve emek gerektiren bi alet.belki tek çaldığında pek bişi anlamassın ama grubunla beraber olduğun zaman çok keyif alcağını umuyorm,her şey kursla bitmio çünkü kurs merkezlerinde uzatarak sündüre sündüre anlatıolar sn yakınınada bass çalan biri varsa ondan öğren yoksa kurs mecbur...bass gitar alcaksan fender,ibanez tavsiye ederim tabi para miktarına göre değişir daha iyileride var...şimdidem kolay gelsin:D 

İ.E
Toplam Hit: 3009 Toplam Mesaj: 26