folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Başarıya Ne Yardımı İle Ulaşılır ?

Başarıya Ne Yardımı İle Ulaşılır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

gokayortaburun bunu yazdı:
    -----------------------------

Her çalışan başaramaz ama başaranlar hep çalışanlar arasından çıkar.

bu lafı tuttum.

boş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_zannoq
    by_zannoq's avatar
    Erkek

tabiki çok çalışmak nihayetinde çok istemek ve sabır (:

ama üstün zekaya sahip bi insanın normal bir zekaya sahip olan insanın çalıştıklarından anlamaları bir olmuyor (:

eğitim sisteminede cevabım şudur :Okul Köle İmal Eder.

afedersiniz ama elalem denilen toplumun amınakoyim! https://twitter.com/anarsikherif burada bazen karalıyorum birşeyler : http://anarsikherif.blogspot.com.tr/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    zeka para kazandırmaz.eşşek gibi çalışan parayı kazanır.düzenli çalıştım kazandım vs bunlar bahane, eşşek gibi çalışan kazanıyor.türkiyedeki eğitim de zekayı köreltir.

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

bi yere kadar çalışmak işe yarar ama en güzeli işi bilip işe gitmeyecen ;)

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Motivasyon.

Ehl-i Byte
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

x3uqm4 bunu yazdı:

bizim sinifta deli bi cocuk var, bildigin deli, psikolojisi bozuk. kendi kendine yuruyo tum koridorda ziplayarak. kendine bişeyler sölüyo falan. ama çocuğun dersleri çok iyi. tüm hayatını derslere adamış gibi çalışıyo. zeka ile başarının alakası yok yani. tek çare çalışmak :)

la banada deli derlerdi amk tek takılmayı severim diye sanıyordum meğerse ben arada kendi kendime konuşuyormuşum soru çözerken garip garip hareket ve sözler ediyormuşum :D Şu var ki bayanlar zeki erkeği seviyor hocam erkek arkadaşım yoktu adam gibi ama bayan arkadaş edinmeyi iyi biliyordum :)

Zeki olmak için kesinlikle çalışmak gerekiyor. Uğraşıştığınız şey matematik fizik kimya ise onu günlük muhabbet ettiğiniz genel bilgiler gibi gelmeye başlayana kadar çalışmaktan geçiyor.

Mesela arkadaşlarınızla toplandığınızda sohbet konularınız genelde ne oluyor en çok neler hakkında konuşup sohbet etme yteneğine sahipsiniz düşünün. Birde matematik becerinizi yada kimya becerinizi düşünün ne kadar bilgiye sahipsiniz.

Bence başarı çalıştığınız şeyi günlük bilgiye indirdigediğiniz anda geliyor.

Başarı için zeka gereklidir ancak yeterli midir?

Zekanın bir sonucudur "Çalışmak" adı her ne olursa olsun.

Çevre ve şans etkeni (faktörü amilide) buna dahil olsun. :FD

aktif olarak kullanabildigin kelime hazinen zekanin bence sadece büyük bir ölçütüdür ama yeterli degildir başarı için . :

Özetle okumak gerekir, görmek gerekir(gezmek, görgü) ( Şu japonlara hastayim gittikleri heryerde boyunlarında profesyonel bir makina var beaaaahhh  :I :/ :( :\ :I :)  : 7 :D ) 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

gokayortaburun bunu yazdı:

Her çalışan başaramaz ama başaranlar hep çalışanlar arasından çıkar.

Güzelmiş bu :)

Geçen yıl dersime giren bir hoca, "zeka bir insanin adaptasyon yetenegidir; yeni sartlara, yeni bir ortama uyum saglayabilme becerisidir" derdi. Basta anlamlandiramamistim ama artik gayet anlamli geliyor :)

Zeka onemlidir elbet, herkes ister keskin kivrak zekali olmayi. Zeka en basitinden zamandan tasarruf saglar :) Ama tek basina yeterli degildir, bunu da kimse inkar edemez herhalde. Eger en iyi olmaktan bahsediliyorsa calismak sarttir diye dusunuyorum..

Şu alacalı bulacalı yeryüzünde bir adam dolaşır, ne zengin, ne yoksul, ne mümin ne kafir, yaltaklanmaz hiçbir hakikate, saygısı yok hiçbir kanuna... Şu alacalı bulacalı yeryüzünde, bu yiğit ve hüzünlü adam kim ola?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Ahmet-Serif-Izgoren-Avucunuzdaki-Kelebek-Tamami-106816/1/ahmet/

Bunu izleyerek kafanı bu yolda netleştirebilirsin.Diğer arkadaşların da dediği gibi bu işin bilinmez bir sırrı yok,istediğinin elde edebilmek için çabalayacak,çalışacaksın.Bence hedefi koyup,nasıl yapılacağını bilmek,çabalayıp çalışmaktan daha zor.Üstteki vidyoyu izleyerek zor olan kısmı kafanda yaratmaya başlayabilirsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Holyzone bunu yazdı:

Selam müridler Tartışmaya açık;

• Başarıya yüksek zekâ ilemi ulaşılır?
      Başarıya disiplinli planlı çalışarak mı ulaşılır ?
    • Herşey zekâmıdır?
    • Zekâ size göre nedir ?
    • Eğitimin amacı kullanılamıyan beyinleri yararlı hale getirmek midir ?

1-) Zekâ önemli tabi ki. Disiplinli ve planlı çalışırsan başarıya ulaşırsın.

Yani biraz zeki olman ve programlı disiplinli çalışman çok zeki birinden daha öne geçirebilir.

2-) Bence herşey zekâ değil.

3-) Zekâ; Kullanıldığında "Albert Einstein", kullanılmadığında "Uçan Adam Sabri"

4-) Aynen hocam katılıyorum buna. nice cevherler var keşfedilmeyi bekleyen.

bunlar benim görüşlerim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zfc
    zfc's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=ujMP41Rphzc This is how winners are made.

Toplam Hit: 3852 Toplam Mesaj: 30