folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Başbuğ‘A Sarılarak Ağladı Soruşturma Açıldı

Başbuğ‘A Sarılarak Ağladı Soruşturma Açıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

Başbuğ'a sarılarak ağladı soruşturma açıldı

Trabzon'da Başbuğ'un omuzunda ağlayan 31 yıllık memura soruşturma açıldı
    basbuga-sarilarak-agladi-sorusturma-acildi
    Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un 17 Aralık 2009 tarihindeki Trabzon ziyaretinde boynuna sarılan tapu memuru Nevin Eyüboğlu'na soruşturma açıldı.

PAŞAYA SARILARAK AĞLAMIŞTI

Başbuğ,  Oruç Reis Firkateyni'nde yaptığı açıklamanın ardından valiliği ziyaret etmişti. Eşinin Trabzonlu olduğunu anımsatan Başbuğ, halktan büyük ilgi görmüştü. Valilik önünde toplanan kalabalık arasında yer alanlardan biri de Trabzon Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nde memur olan 49 yaşındaki Nevin Eyüboğlu idi. Eyüboğlu o gün Orgeneral Başbuğ'a sarılarak ağlamış, gazetecilerin soruları üzerine 'Paşamı gördüm duygulandım' demişti.

BOYNUNDA MEMUR KARTIN VARDI
    Eyüboğlu bu olayı neredeyse unutmuşken geçtiğimiz günlerde Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nden gelen bir yazıyla adeta şoke oldu.

Yazıda Nevin Eyüboğlu'nun Orgeneral İlker Başbuğ'a sarılması ve aralarında geçen diyaloğa ilişkin basına yansıyan haberlerle ilgili savunma yapması istendi. Gerekçe ise 'boynunda asılı olan memur kartıyla orada bulunması ve basına açıklama yapması' gösterildi.  31 yıllık memur Nevin Eyüboğlu bunun üzerine soluğu Ankara'da aldı. Genel müdürlükte savunma vermeyen Eyüboğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in makamına çıktı. Bakan Demir ise kabul ettiği memurunu dinledikten sonra merak edilecek bir durum olmadığını söyledi. Bunun üzerine içi rahatlayan Eyüboğlu görevinin başına döndü.

ASİMETRİK HAREKATTAN RAHATSIZIZ DEMİŞTİ

Trabzon'a 17 Aralık 2009'da sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ Oruç Reis Firkateyni'nden sert mesajlar vermişti. Yaptığı açıklamada Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) karşı yürütülen asimetrik psikolojik harekattan duydukları rahatsızlığı yineleyen Başbuğ, 'Son zamanlarda gerçek dışı olaylara, yalanlara dayalı, ön yargılı olarak bazı çevreler ve kişiler tarafından (TSK) karşı asimetrik psikolojik harekat yürütülmektedir. Bu konuya değinmenin özellikle bugün üzerinde bulunduğumuz TCG Oruç Reis Firkateyni'nde olmasının özel bir anlamı vardır. İçinde bulunduğumuz süreçten rahatsızız' demişti.

BASINDA ÇIKAN HABERLER KIZDIRDI
    BasInda yer alan haberlerde Eyüboğlu'nun 'Tek güvencemiz sizsiniz. Size olan güvenimizi kimse bozamaz', 'Yapılan açıklamalarla her saniye yüreğimiz burkuluyor' şeklinde açıklamalar yaptığı da belirtilmişti. Soruşturmada haberlerin etkili olduğu düşünülüyor. (Akşam)

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

kendinden olmayanı isyan ettiren yönetime birşey söylemiyorum. küfür etmek yasak ise ben unutulmaz bir replik ile sosyal bir mesaj veriyim  http://www.youtube.com/watch?v=pgIEwyHbQHM

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

edit. böyle birşey yok

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Tahribat haber sitesi olma yolunda hayli ilerliyor..

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

siyahbereli bunu yazdı:
    -----------------------------

Güncel konular bölümü bu yüzden var.Haber hoşuna gitmediyse orasını bilemem.

Cemaat çok ama çok fazla güçlendi.Ya onlardansın ya faşist laiksin.TSK'ne yapılan bu iftiralar kurumu yıpratmaktadır.Türk halkı malesef bu konuda orduya yeterince destek vermiyor.Bu iftiralara inananların, kafasında cemeatin istediği komplo teorilerini yerleştirenlerin sayısı günden güne artıyor.Durum çok vahim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crackerlive
    crackerlive's avatar
    Erkek

Orduyu her fırsatta yıpratmak ve halkı sindirmek için acaba bugün ne yapabiliriz diye ince ince düşünüyorlar ama gün gelicek devran dönücek! Bu halkı iyice aptal ettiniz, soydunuz, çırptınız bakalım o zaman ne yapacaksınız?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

siyahbereli bunu yazdı:

Cemaat çok ama çok fazla güçlendi.Ya onlardansın ya faşist laiksin.TSK'ne yapılan bu iftiralar kurumu yıpratmaktadır.Türk halkı malesef bu konuda orduya yeterince destek vermiyor.Bu iftiralara inananların, kafasında cemeatin istediği komplo teorilerini yerleştirenlerin sayısı günden güne artıyor.Durum çok vahim.

karış karış vatanı gezdin mi nerden biliyon destek vermediğini ? orduyla halkın arası açıkmış gibi göstermenin kime ne faydası var ?

küresel güçlerin kutuplaştırma politikasını cemaat-ergenekon gibi saçma sapan bir yapıya indirgeyebilecek kadar basit mi düşünebiliyorsunuz ? 

çift taraflı oynandığını göremeyerek sanki ergenekonu harbi amerika karşıtı gibi göstererek destek bulması anca saf beyinlerin kutuplaşmasına destek olur.her gün söyledik söylüyoruz bu böl-yönet politikası artık sınırlarda değil kafalarda uygulanıyor.

biz alet olmayacağız o kadar.standart vatandaş olmaya devam.her türlü kutuplaştırma ajanlarını da çok kolay anlayabiliyoruz günümüz dünyasında..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

crackerlive bunu yazdı:

Orduyu her fırsatta yıpratmak ve halkı sindirmek için acaba bugün ne yapabiliriz diye ince ince düşünüyorlar ama gün gelicek devran dönücek! Bu halkı iyice aptal ettiniz, soydunuz, çırptınız bakalım o zaman ne yapacaksınız?

Din ilede bir yere kadar insanlari somurebilirsin .

kendi milleti Emevilere bile araplar  baskaldirdi , bizdeki bedevi emevilerine biz bas kaldiramiyoruz . Ama bir yerde cark eder bu sistem .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ats30 bunu yazdı:

CyberAngel bunu yazdı:

siyahbereli bunu yazdı:

karış karış vatanı gezdin mi nerden biliyon destek vermediğini ? orduyla halkın arası açıkmış gibi göstermenin kime ne faydası var ?

küresel güçlerin kutuplaştırma politikasını cemaat-ergenekon gibi saçma sapan bir yapıya indirgeyebilecek kadar basit mi düşünebiliyorsunuz ? 

çift taraflı oynandığını göremeyerek sanki ergenekonu harbi amerika karşıtı gibi göstererek destek bulması anca saf beyinlerin kutuplaşmasına destek olur.her gün söyledik söylüyoruz bu böl-yönet politikası artık sınırlarda değil kafalarda uygulanıyor.

biz alet olmayacağız o kadar.standart vatandaş olmaya devam.her türlü kutuplaştırma ajanlarını da çok kolay anlayabiliyoruz günümüz dünyasında..

Yeterince destek vermedi dedim nerenle okuyon ? Halkın orduya bakışı eskisi gibi değil ki bunu gizlemenin sana ne faydası var ? Ben erkenekon demedim ki gene nerenle okudun ? Ben sözde ergenekon yapılanmasına destek vermedim ve amarika karşıtı gibi göstermeye çalışmadım saf beyin! Siz alet olmayın pardon siz kimsiniz ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

Yeterince destek vermedi dedim nerenle okuyon ? Halkın orduya bakışı eskisi gibi değil ki bunu gizlemenin sana ne faydası var ? Ben erkenekon demedim ki gene nerenle okudun ? Ben sözde ergenekon yapılanmasına destek vermedim ve amarika karşıtı gibi göstermeye çalışmadım saf beyin! Siz alet olmayın pardon siz kimsiniz ?

Sen ergenekonla TSK yı karıştırıyor olma :)

Bu millet asker millettir.Askere yeterince destek vermemesi gibi bir düşünce mantıklı bir temele sahip değildir.Asker içinde bulunan çetelere destek vermesini beklemek boş hayaldir.Verenler de vardır ama bir genelleme yapılamaz.

TSK içindeki çetelerin temizlenmesi onu yıpratmak değil iddiaları araştırmak ve aklamaktır.Aynı şekilde halkın yeterince destek vermediğini iddia etmekte orduya güvenmediği gibi saçma bir düşünce oluşturur ki bu da TSK nın komuta kademesini işaret eder.Bu çetelerin nerelerde parmağı var pek belli değil ama temizlenmesi gerektiği ortada.Bunu temizleme işini cemaat yapacak diye ortalığı velveleye vermenin anlamı yok çünkü malum cemaat TSK ya müdahale edecek kadar güçlü değil olmaması gerekli.TSK da şu anda etkin durumda olan güç liberal-demokrat karışım bir güç yapılan analizlere bakılırsa.

Olaya cumhuriyet gazetesi gözüyle bakıldığında liberallerle cemaatçileri aynı kefeye koydukları için cemaat yapıyor operasyonu diye ha bire ötüp duruyorlar.

Bi kere liberallerle cemaatçiler arasında dağlar kadar fark var.

Biz milletiz.Her unsurumuzla milletin kendisiyiz..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ats30 bunu yazdı:

CyberAngel bunu yazdı:

Sen ergenekonla TSK yı karıştırıyor olma :)

Bu millet asker millettir.Askere yeterince destek vermemesi gibi bir düşünce mantıklı bir temele sahip değildir.Asker içinde bulunan çetelere destek vermesini beklemek boş hayaldir.Verenler de vardır ama bir genelleme yapılamaz.

TSK içindeki çetelerin temizlenmesi onu yıpratmak değil iddiaları araştırmak ve aklamaktır.Aynı şekilde halkın yeterince destek vermediğini iddia etmekte orduya güvenmediği gibi saçma bir düşünce oluşturur ki bu da TSK nın komuta kademesini işaret eder.Bu çetelerin nerelerde parmağı var pek belli değil ama temizlenmesi gerektiği ortada.Bunu temizleme işini cemaat yapacak diye ortalığı velveleye vermenin anlamı yok çünkü malum cemaat TSK ya müdahale edecek kadar güçlü değil olmaması gerekli.TSK da şu anda etkin durumda olan güç liberal-demokrat karışım bir güç yapılan analizlere bakılırsa.

Olaya cumhuriyet gazetesi gözüyle bakıldığında liberallerle cemaatçileri aynı kefeye koydukları için cemaat yapıyor operasyonu diye ha bire ötüp duruyorlar.

Bi kere liberallerle cemaatçiler arasında dağlar kadar fark var.

Biz milletiz.Her unsurumuzla milletin kendisiyiz..

Hala ne diyon ya :) Sen karıştırıyon brader aklında ne var bilmiyorum ama benim mesajımı ya okumadın ya anlamadın.Hayret birşey :)Ergenekon'u TSK diye anlayan sensin.

Evet Askere yeterince destek verilmiyor..Verilmediği yetmiyromuş gibi Asker düşmanlığı akp sayesinde günden güne yükseliyor.Olay ergenekon olayı değil TSK olayıdır.Temizleme demişsin cemeat demişsin :) Anladım şimdi destek olayının neden zoruna gittiğiniz.

Vay hacım siz kimsiniz dedim anlaşıldı kim olduğun.Demek ki akp=cemeat..O zaman akp = F tipi.Demek bunun farkındasın ? Bizde buna dikkat çekiyoruz işte.Genelde kabulenilmiyor.Akp'nin ne kadar pisliği varsa cemeatindir diyoruz.Cemeat 'ın derdi ergenekon değil TSK'nin ta kendisidir.Cemeat her zaman orduya ard niyet beslemiş ve bunu son zamanlarda açıkça göstermektedir.Cemeatin niyeti orduyu sözde çetelerden temizlemek değil tamamen ordu yapısını değiştirmektir.Darbe darbe diye ortalığı velveleye verende tamamen cemat medyasıdır.Çünkü onlar bu sistemi değiştirmek için önlerindeki en büyük engeli TSK olarak görüyorlar.

Tabiki bizim destek olarak tabir ettiğimiz milliyetçilik ve ordu sevgisinin sende bulunmaması ve bundan rahatsız olman çok normal.

Toplam Hit: 2034 Toplam Mesaj: 17