Basit Bir Soru Fotoğraf Odaklama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkdaşlar şimdi ben kendi başıma evde öğrenmeye çalışıyorum.

tripoda makinayı sabitledim model olarka kendimi kullanıyorum. önce bir iki şey çekip sonra shoplamakla uğraşıyorum.

sorun şu elimde 650d makina var.  ve canon 50mm 1.8   lens..

şimdi makinayı sabitledim kendimi çekmek için mecbur otomatik çekime alıyorum. 10 sn sonra çekim.

şimdi elle odaklayarak  bulunduğum noktayı ne yaparsam yapayım tam odaklayamıyorum .

otomatik odaklama desemde düğmeye bastığıdma geri sayım sayarken odaklama yapmıyor.

önce odaklıyor sonra geri sayım başlıyor. dolayısı ile önce çekildiğim yerde olmam lazım geri sayım için. 

e ordanda kolum düğmeye yetişmez:)

yani evde tek başına çekim yapıcak ben için kumanda hariç basit başka bir teknik yada trick varmı?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Bende 1980 model Pentax MX var, onda bile deklanşörün uzatması mevcut. Yani olması gerekir.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Magic lantern yükle. Ses ile çekim özelliği var. Yani atıyorum zamanlamayı ayarladın sonra geçtin kameranın karşısına, elini şaklattın çekmeye başlıyor.

http://builds.magiclantern.fm/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Magic lantern yükle. Ses ile çekim özelliği var. Yani atıyorum zamanlamayı ayarladın sonra geçtin kameranın karşısına, elini şaklattın çekmeye başlıyor.

bir sn.

makinaya böyle şeyler yükleyebiliyormuyuz?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Bende 1980 model Pentax MX var, onda bile deklanşörün uzatması mevcut. Yani olması gerekir.

Uzantısı yanında yok.

zaten kast ettiğimde o değil. Basit bir yolu varmı diye soruyroum odaklanmasında filan. hiç olmadı kumanda alabilirm ztn

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Manuel focusa al, sonra zamanlamayı açıp deklanşöre baş, sonra geç yerine

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

önce saksı yastık veya bi obje koy onu manuel odakla sonra denklanşöre bas saksıyı yastıgı vb çek kendin geç oraya aynı çizgide aynı yerde olmaya dikkat et..

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Sen yapamıyondur vardır mutlak şeyisi ..kitabını oku

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Em basiti manuel moda geç, Olman gerekne yer patates koy odak ayarını ona göre yap. apaertür ( diafram) ayarını falan..  

Pataesi kaldır pataesin yerine sen geç.. ( makina bunu anlmayacaktır ehü ehü )

zaten dijital makinalarda odak kilitleme falan da vardır..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Manuel focusa al, sonra zamanlamayı açıp deklanşöre baş, sonra geç yerine

burda tam tam netleme yapamıyorum işte.

Şöyleki denem eyanılma ile yapıyorum . Ekranı kendime çevirip karşısına geçip. Ekranda ne t bile gözükse biraz yerimden oynamış olmam bulanık lık katıyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

bir sn.

makinaya böyle şeyler yükleyebiliyormuyuz?

Evet.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1701 Toplam Mesaj: 18
odaklanma