Basit Deney

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

hocalar konuyu yanlış yere açtıysam affola. kısaca özetliyim. süt ve peynir türü malzemeleri kimyasal bozulmaya uğratarak plastik benzeri organik madde üretebildim. kimyasal bozulmaya uğratmaktan kastım aslında herhangi bir kimyasal madde kullanmadım tamemen doğal sebze ve bitkileri kullandım. havuc tarzı bitkilerden de boya cıkartıp renk verdim. buraya kadar sorun yok. pet bardak türü malzemeler üretmek istiyorum ama birleştirici madde gerek karısıma.

bu arada detay isteyen olursa konuyu detaylı anlatabilirim.

fikirlerinizi bekliyorm dostlar

Evrim içi mürit..laugh is live..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

9v pille led yaktirmaya calisiyor heralde dedim girdim konuya. Ben kacar.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

bu arada internetten arastırmalarım sonucu boyle bir haber buldum. tesbih ve bıcak sapı yapılmışını inceledim. belki aklmdakini yapabilsem ucuz üretim olmaz fakat sağlıklı olcağına inanıyorm en azından diğer plastik tiplerine göre basarılı olursam tabi :)
    Fransa'da bir tasarım firması, sütten 'takı' üretmeye başladı. Duende adlı firma, süte sirke karıştırarak, sütün eçirisindeki bir çeşit fosfoprotein olan Kazeinin sertleşerek plastik haline dönüşmesini sağlıyor. Sertleşen süt, daha sonra istenen şekilde işleniyor ve boyanıyor. Yetkililer, süttenn yapılan kolye, broş, bilezik ve küpe gibi takıların bu yıl sonralarına doğru sergileneceğini kaydediyor.

Evrim içi mürit..laugh is live..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

reçine geldi aklıma niyeyse birleştirici diyince. ondan önce de bali, uhu falan geldi.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

bozuk süt ve peynir plastikten daha zararlı olabilir mi diye düşünüyorum?

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Nedense birden aklıma evde önceleri bir süre yıkamadığım tencere tabak çaydanlıkta oluşan besin reaksiyonları ve görsel yeni objeler aklıma geldi.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Holyone ile görüş o sana mutlaka fikir verir.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Çok mantıklı olacak şekilde tamamen sallıyorum: Jelatin tozu?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

2 dakikata bilimde görmüştüm bende bunu pena yapımı için kullanmıştım ama bu o kadar dayanıklı bir plastik değil ayrıca yapmaya çalıştığın şey organik plastikten bardak sa kimyasal katarak yani birleştirici için bu olayı bozarsın organik olmaz bunun yerine daha farklı organik bir madde bulman lazım. 

tabiki süt sirke ile yaptığın şeyler ne kadar sağlıklı ölçmek lazım.

bu kaynak sana yararlı olabilir organik polimerler hakkında : https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiq66X12cfLAhUI7XIKHfNGB1UQFgghMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.kimyaevi.org%2FTR%2Fyonlendir.aspx%3FF6E10F8892433CFF679A66406202CCB073FD4EB7911DB0C2&usg=AFQjCNF469qZ9hxI86LIwOqnUuL2V7bzrA

videoyu izlemek isteyenler içinde 

https://www.youtube.com/watch?v=iKVvMDKSI4c

yaz videodaki adama belki cevap verir :D

furkiak tarafından 17/Mar/16 14:20 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Anlatir misin merak ettim.

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Bozuk sütten yoğurttan iplik yapıp o ipliği dokuyup kıyafet yapan bi kadın vardı. Araştırırsan belki bi fikir edinebilirsin hocam

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
Toplam Hit: 2577 Toplam Mesaj: 21
kimya üretim