Bedava Hosting!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

Selam millet.. Tumblr'i bedava hosting olarak nasil kullanirsiniz onu anlattim yazimda. Bilmeyenler var ise faydasi olabilir.

Hadi eywallah.

http://onur-celik.com/post/66178991415/tumblr-bedava-hosting-olarak-kullanmak

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Tumblr’ı bedava hosting olarak kullanmak.

asil adresi http://onurcelik.tumblr.com olan bloguma, onur-celik.com domainimi yonlendirdim. Simdi bunun nasil yapildigini kisaca anlaticam.

Not : Ben domainlerimi Natro dan aliyorum ve ona gore anlaticam.

Bu islemin iki tarafi var; 

1- Domain saglayiciniz,

2- Tumblr

1.A - Domain saglayicinizin size sundugu panelden DNS Kayıt Yönetimi sekmesine tiklayın.

1.B - Acilan sayfada karsiniza domaininiz ile ilgili ayarlar cikacaktir. Bizim yapacagimiz degisiklikler HOST KAYITLARI ve ALIAS (CNAME) KAYITLARI alanlarinda olacak.

1.C - Resimlerde gordugunuz gibi HOST KAYITLARI sekmesinin altinda iki adet input var. ZONE ve SERVER. Bu inputlardan ilki olan ZONE kismina domaininizi yazin, SERVER kismina da yonlenecegi Tumblr'in ip adresini “66.6.44.4”.

1.D - Son olarak ta CNAME sekmesindeki inputlari ZONE kismina “www”, SERVER kismina “domains.tumblr.com" yazarak Domain Saglayicinizin Panelindeki isimizi bitiriyoruz.

Simdi geldik Tumblr panelinizdeki kismina;

2.A - Tumblr dashboard (pano) iniza giris yapin. Ve en ustteki menuden AYARLAR i tiklayin.

2.B - Ayarlara girdikten sonra sol menuden, Tumblrdaki adinizin yazili oldugu son sekmeyi secin.

2.C - Bu sekmede resimde gordugunuz kisim yani “Use a custom domain" kutucugunu isaretliyoruz ve karsimiza gelen input a domainimizi yazdiktan sonra "Test your domain" butonuna tikliyoruz.

Buraya kadar herseyi dogru yaptiysaniz Test your domain dedikten sonra bir sorun cikarmayacak ve domaininiz artik Tumblrdaki sayfaniza yonlenmis olacak. Hemde domainadiniz.com/sayfam gibi alt sayfalar da domaininize linklenecek.

Unutmayin ki domain saglayicinizdan yaptiginiz islemler (DNS KAYIT ISLEMLERI vs) 3 saat + surebilmektedir.

Databaselik bir isiniz yok ise Tumblr resmen bedava hosting saglamis oluyor ki cok isime yariyor sagolsun. 

Tesekkurler Tumblr.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Blogger aynı olayı yıllardır yapıyor hocam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek

arkadaş ya ne zamndır aklımda ama bir türlü başaramadım kendime ait bir web sitesi yapmaya... bu konuda koçluk yapabilecek gönüllü mürid var mı...  

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

blogger hic kullanmadim. peki blogger tema degistirmene full olanak sagliyor mu? ve alt sayfalari domain.com/sayfa olarak ayarlayabiliyor mu? bilmedigimden soruyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek
    asi27 bunu yazdı

arkadaş ya ne zamndır aklımda ama bir türlü başaramadım kendime ait bir web sitesi yapmaya... bu konuda koçluk yapabilecek gönüllü mürid var mı...  

Tumblr dan basla kardesim. Tavsiye ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    hackingo bunu yazdı
    Citizen bunu yazdı

blogger hic kullanmadim. peki blogger tema degistirmene full olanak sagliyor mu? ve alt sayfalari domain.com/sayfa olarak ayarlayabiliyor mu? bilmedigimden soruyorum.

Evet dediğin her şeyi yapabilirsin.örnek site : bloggerdersleri.com

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    hackingo bunu yazdı
    asi27 bunu yazdı

Tumblr dan basla kardesim. Tavsiye ederim.

tşk ederim tavsiyen için. bu konuda neler yapmam gerektiğini pm ler misin. ben bir ara wp te küçük bir şey hazırlamıştım sonra arkadaş bilgi akışını bırakınca öyle kalmıştı....

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

varsa bana lazım dıyen bedavaya verıyım ugrasmasın oyle sagda solda 2 kişiye veriyim

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

güzel konu lazim olur bi cizik atak :) tessekkürler hocam paylasım icin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    HeyQirs bunu yazdı

varsa bana lazım dıyen bedavaya verıyım ugrasmasın oyle sagda solda 2 kişiye veriyim

hosting mi veriyon hocam?

Toplam Hit: 1768 Toplam Mesaj: 15