folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Belediyeye Şikayet Edeceğim

Belediyeye Şikayet Edeceğim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

2 katlı evin 1. katında oturuyoruz. üst kattakiler ekim ayında yani ramazan bayramı sonrası evin üstüne çatı yapımına başladılar.

çatının kenarlarındaki yağmur suyunun borularını aşağı bağlamadılar inşaat bitmesine rağmen çünkü mahkemeye verdik üst kattakinin oğlu ile kavga ettik ailemdeki insana ağır yara olacak kadar. 18 yaşını bulmadığı için avukat istediler itolite. neyse 2. duruşmada geç kaldık bir sonrakine ertelendi.

2 kat : 4 kardeş + 1 neneye ait yani 5 kişi üzerine biz yakında gideceğiz yeni eve en fazla 1 sene sonra.(evin bütün heryeri babamın parasıyla saf babam)

mahkemeden bir sonuç çıkmayacağını adım gibi biliyorum çünkü kız kaçıran itolitler bile serbest bırakılıyorsa ohoo....

şimdi ben üst kattakileri belediyeye şikayet edeceğim bugün yada pazartesi imar müdürlüğüne beyaz masaya.

bi bk bilmeyen halanın kocası (-hala bile diyemiyorum kul hakkı ile yaşayan varlık) abidik bir inşaat dükkanı açmış dükkan yok ama açmış gözüküyor. çatının inşaatını yapmasına rağmen boruları takmadan çekti gitti araya mahkeme girdiği için. bu itolit (-amca bile diyemiyorum pezevengin önde gideni) hala daha aylar geçmesine rağmen 10 ytl lik boruları takmamaktaki ısrarı bizi kendisinden daha akıllı sanmasından ibaret(ilkokulu bile bitirecek beyin yok)

bugün öğleden sonra gideceğim. zabıtalar vs gelsinler yaptırsınlar. üst katta odun kesip uykusuz bırakıyorlar ve yağmurun aşağı akan sesi yüzünden uykusuz bırakıyorlar. çocuk sesi vs vs. bugün yukarda beyinsiz cahil kadına 2 söz ettim oturdu şap diy. ben eve girince konuşmaya başladı ses kaydı yapayım dedim olmadı iptale bastım yanlışlıkla alt katta bekliyorum merdivenleri süpürüyor ardından laf ediyor(dine küfreden oğlunu örneklendiriyor-oğlum gibi ahlaklı temiz olamassınız diye ben hiç bişey demedim gereksiz. cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol demiş mevlana.  önüme kadar geldi süpürürken bi baktı arkasına ben :) bi anda sustu çekti gitti. orda ettiği sözlerden dolayı onu dövebilirdim ama dedim ya aklını kullan diye.

şiddete başvurmayacağım asla yasal işlemlerle yaptıracağım.keşke diyorum çatı yaptırılırken anlaşma yapsaydık boru takılması için.

belediyeyi aradım çatı kelimesini dediğim an adresi istedi hemen geliyoruz dedi boru deyince buraya gelin dedi.

tek bir amacım var haksızlığa direnip onları haksızlıklarıyla rezil etmek istiyorum. belediye bana yardımcı olur mu? ne yapabilirim başka ?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

şikayet dilecekçesi için güzel bir ağzı ballı varmı yazabilecek ben 4 satır yazdım.

edit: hı arada onlar ses yapınca bende alıyorum elime gitarı bangır bangır telleri çığırtıyorum o zaman susuyorlar:) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------

şikayet dilecekçesi için güzel bir ağzı ballı varmı yazabilecek ben 4 satır yazdım.

edit: hı arada onlar ses yapınca bende alıyorum elime gitarı bangır bangır telleri çığırtıyorum o zaman susuyorlar:) 

ailevi olay geçmiş olsun :|

neyse iştee geleyim dilekçeye karatahta hukuk okuyo ona bi ulaş derim yardımcı olur :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

belediyeden izinsiz inşaat yapıyorlar dersin. (zükrünü sökerler)

Maliyeye şikayet edersin dükkan konusunda da. (anasını ağlatırlar)

Su boruları konusunda da belediyeden  ruhsatta problem çıkar sike sike taktıracak (bağırta bağırta kanırtırlar)

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SariCoCuK
    SariCoCuK's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

belediyeden izinsiz inşaat yapıyorlar dersin. (zükrünü sökerler)

Maliyeye şikayet edersin dükkan konusunda da. (anasını ağlatırlar)

Su boruları konusunda da belediyeden  ruhsatta problem çıkar sike sike taktıracak (bağırta bağırta kanırtırlar)

Aynen  tugrulbaba ya katılıyorum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

hızlı okuyup geçtim ama aklıma takıldı

senin,onların izin alıp almadığı hakkında net bir bilgin varmı?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek
    arkadaşım çatımı yaptılar yoksa çatı görünümünde odamı eer çatının oldugu yerde oda tarzı bişe var sa sadece ihbar et yeter izinsiz katçıkmatan komple yıkarlar para cezası yazarlar eğer komple bitmiş ise 2 tane şahit bul oranın yapımını gören anasını bellerler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

çatı dediğim ev görünümünde değil. yarım yamalak. belediye boru işlerine bakmıyormuş boş yere para alıyorlar....boruları inşaatçi takmalıdır diyorum adama anlatamıyorum oda : ev kiminse 5 kişi verecek o boruları diyor aptal zabıta.

her sabah üst katta odun kesiyorlar. onu şikayet ettim para cezası kesecekler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

hem çevre sağlığa, hemde belediye zabıta daire başkanlığına dilekçe yaz.

iki yerde ilgilenmek zorunda .

dilekçen çok kısa ve net olsun derdini anlat yeterli.

..................... belediyesi zabıta daire başkanlığına /müdürlüğüne  (diğeri çevre sağlık müdürlüğüne olacak)

...........  adresli binaya ait  yağmur gider borularının sağlıksız ve çevreye zarar verecek şekilde yapılmış olmasından dolayı rahatsızlık duymaktayız gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim.

15 gün içinde dilekçene cevap vermek zorundalar .

ama şu var dilekçe adres bölümüne kendi adresini yazacaksın ve kendini şikayet etmiş olacaksın onlarda bina yöneticinizle görüşüp sorunu halletmenizi isteyecek :)

edito; gürültüyü ise gürültü başladığı an polise şikayet etmen gerekiyor çevreye rahatsızlık veriyorlar diye ,belediye bakmaz bu işe .

birde çatı izinsiz yapılmışsa .

.................... (adres) belirtilen adreste izinsiz inşaat çalışması yapılmaktadır gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim.

yazdığın an nedir diye gelip bakarlar bakıncada zaten ne var ne yok anlaşılır .yada sana gelen cevapta izinleri olduğu belirtilir :)

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

Çok acıklıymış lan sizin sülalenin hikayesi walla bak :)=

Senin sorunu zekeriye beyaz bile çözemez dostum :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Selamlar,dostum sana yardımcı olayım,fakat talebinin ne olduğunu tam anlayamadım,talebin yağmur borularının takılmasını sağlamak mı sadece,başka bir şey var var mı?Olayı tam bir anlat bana,bana msn adresini gönder özel mesajla,konuşalım,halledelim

Çekil,Önümden Çekil...
Toplam Hit: 3215 Toplam Mesaj: 12