folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Ben Bunun Aynısını Yapsam Dava Açarlar Mı ?

Ben Bunun Aynısını Yapsam Dava Açarlar Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

http://4.bp.blogspot.com/-M_PetrVp6zA/VJEhwMWq4fI/AAAAAAAAVtQ/cc_Kx2GndVI/s1600/IMG_7996.jpg

http://www.vrg3d.ru/img/xtrematic-sell.jpg

http://xtrematic.com/wp-content/uploads/2016/02/V2_Booklet11-1-580x380.jpg

bunu yapan rusyada bir firma.  patenti alınmış mı alınmamış mı bilmiyorum.  daha doğrusu bunlara patent alınıyor mu onuda bilmiyorum. ben şimdi bunun aynısını yapsam  sorun yapar mı bu rusyadaki firma ? 

Türkiyede satsam  sıkıntı cıkmaz diye düşünüyorum ama amerika'ya satsam birşey olur mu ? Bilgili olan arkadaşlarımın yorumlarını rica ediyorum. Eşi dostu   marka patent  olayında anlıyorsa sorarlarsa sevinirim :) 

Teşekkürler

MOD NOT ; Konuları uygun bölümlere açalım.. Eskileri örnek alan yeniler var.. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeverSayNever
    NeverSayNever's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şu sıralar zaten rusyanın gözü Türkiye'nin üzerinde, bişe yapsada siksem diye bekliyor. O yüzden ithalat ve ihracat konusunda eğer ki patent var ise üzerine binerler.

Asla Asla Deme. . .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek
    NeverSayNever bunu yazdı

şu sıralar zaten rusyanın gözü Türkiye'nin üzerinde, bişe yapsada siksem diye bekliyor. O yüzden ithalat ve ihracat konusunda eğer ki patent var ise üzerine binerler.

işte bunun patentli olup olmadığını nasıl bilecez ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    LinkinMeTiN bunu yazdı
    NeverSayNever bunu yazdı

işte bunun patentli olup olmadığını nasıl bilecez ? 

Sen böyle birşey üretsen yada projesini çıkartsan patentini almadan mı  yaparsın ?

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selcukbey
    selcukbey's avatar
    Erkek

Denizlide ve ankara da avm de gördüm, TR dispiritörü var demektir buda...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

ne işe yaradığını biri açıklasa keşke

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

elazıgda bile var yaknda bizde işyerımızde kuracaz patent falan çok düşünmeye gerek yok hocam 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    5 boyutlu sanal gerçeklik makinasi diyor. xyz tamam, t de zaman, dolayısı ile hareket. 5,6,7,8,9 ne oluyor? görüp duyup koklayıp tat alıp dokunuyor muyuz? nedir :D

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

hocam birebirini bir japon firmada gördüm. bu tip şeylere aslında patent alınamıyor. bu bildiğin avm lerde olan 6 boyutlu sinema gibi birşey yani onun bi değişik versiyonu. Bana sorarsan ürünün birebirinin patenti vardır fakat  ufak değişiklikler ile o patenti kırabilirsin. Yani şöyle düşün toyota da motor var mustang de de motor var peki bunun patenti kimde? ikisininde motoru var hani? yani anlatmaya çalıştığım şey şu motor tipi aynı olsa bile birisi ben ürettim bunu benim motorum böyle diyor diğeride böyle diyor. yani bir benzerini yapıp buda benimki diye piyasaya sürebilirsin bence. Ben herhangi birşey bildiğimden değil sadece piyasada gördüklerimden yola çıkarak mantıklı bir açıklama yapmak istedim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

hocam birebirini bir japon firmada gördüm. bu tip şeylere aslında patent alınamıyor. bu bildiğin avm lerde olan 6 boyutlu sinema gibi birşey yani onun bi değişik versiyonu. Bana sorarsan ürünün birebirinin patenti vardır fakat  ufak değişiklikler ile o patenti kırabilirsin. Yani şöyle düşün toyota da motor var mustang de de motor var peki bunun patenti kimde? ikisininde motoru var hani? yani anlatmaya çalıştığım şey şu motor tipi aynı olsa bile birisi ben ürettim bunu benim motorum böyle diyor diğeride böyle diyor. yani bir benzerini yapıp buda benimki diye piyasaya sürebilirsin bence. Ben herhangi birşey bildiğimden değil sadece piyasada gördüklerimden yola çıkarak mantıklı bir açıklama yapmak istedim.

ama bu adamların hepsi   motor  kullandığı için ilk motoru bulan adama para veriyor.  motoru bulan adam şuan öldü ama torunlarının torunları o parayı hala kazanıyor  diye biliyorum bende hocam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    LinkinMeTiN bunu yazdı
    Dryrock bunu yazdı

ama bu adamların hepsi   motor  kullandığı için ilk motoru bulan adama para veriyor.  motoru bulan adam şuan öldü ama torunlarının torunları o parayı hala kazanıyor  diye biliyorum bende hocam

Benim bildiğim kadarıyla öyle birşey yok fakat yanlışta biliyor olabilirim. Yani bu mantığa göre motorda kullanılan diesel, bryton, otto vb çevrimlerini kim ortaya attıysa onarada bir pay verilmesi gerekiyor,  ve yine bu mantığa göre bunun ucu newton a kadar dayanır. ilk uçlu kalemi yapan adama da diğer uçlu kalem üreticileri para vermek zorudna yada ilk traş bıçağı, gözlük, diş fırçası. Yada donu kim icat ettiyse onada verilmesi gerekiyor tüm don üreticileri tarafından :D yani birşeyi birebir üretmediğin sürece mantıken sorun olmamalı. Mesela GTA 5 i korsan alırsın, birebir aynıdır copyright mı diyorlar yazılımda tam bilmiyorum onu ihlal etmiş olursun ya da mahmutpaşa dan gidip çakma adidas alırsın ürün patentini ihmal etmiş olursun. En basiti selfie çubuğu diye birşeyin patenti tek bir adama ait ama adam çubuğu 2 mm kısaltarak ya da uzatarak üretip satıyor. Yani belki burda başka kanunlar başka şeyler devreye giriyordur, patent değilde ürün tescili felandır bende tam bilmiyorum dediğim gibi sadece mantık yürüttüm.

Toplam Hit: 2804 Toplam Mesaj: 20
patent marka