folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ben Mi Anormalim Yoksa?

Ben Mi Anormalim Yoksa?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End0t0ksiN
    End0t0ksiN's avatar
    Erkek
    aklımda rusla evlenmek var ama istanbulda yaşarsam katil olurum eşim yüzünden o yüzden her zamanki gibi evlenmicem dıyorum ve ; vur seksin vur seksin :D moruk türk kızı ile evlenme dıyemem evlende dıyemem sana kalmış karşındakının ınsafıyetıne kalmış :D

Potansiyel Rahatsız # 'yengesini s.kenlerin dizisinin yapıldığı devirde yaşayan mürid '
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Abi bişi dicem gene ne alakası var diyeceksiniz ama bu olaydan İslamiyetten geliyor...

Müslüman bir erkeğin gayrimüslim bir kadın alması dinden çıkartmıyor fakat bir Müslüman kadının gayrimüslimle evlenmesi dinden çıkarır...

@FiLoZoF bu tür olaylarda düşünce yapımız aynı hocam seviyorum seni :)

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    FiLoZoF bunu yazdı:
    -----------------------------

bir Türk kızının örnek veriyorum bir almanla evlenmesi zoruma gidiyor.

Veya bir türk kızının fransız sevgilisi olması namus elden gitmiş çağrışımı yapıyor bende.

Bir türk erkeğinin ispanyol hatunu götürmesi o kadar dokunmuyor.

Ve bütün bunlara ilaveten türk kadınları herkesten daha güzel görünüyor gözüme. 

aynı fikirlerdeyiz 5.sezonumu doldurdum turizmde o kadar rus vss.. oluyor bebek gibi hatunllar ama turk kızlarının hali bir başka diğer konuya gelince hadise diye bi orospu külotla şarkı söylüyor belçikada turk kızı diyolar zoruma gidiyor ondan sonra sibel kekilli denen orospunun hiç filmini seyredemedim

De Get Yalan Dünya...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KrdyK
    KrdyK's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı:

Abi bişi dicem gene ne alakası var diyeceksiniz ama bu olaydan İslamiyetten geliyor...

Müslüman bir erkeğin gayrimüslim bir kadın alması dinden çıkartmıyor fakat bir Müslüman kadının gayrimüslimle evlenmesi dinden çıkarır...

nasıl cıkarıyor ? herkesin dini kendine bi kadının kocası gayrimüslüm diye onunda öyle olması gerekmez ki.:S

Kalbi coKtan iflas etmis Kimsesiz bir KardiyaK..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

KrdyK bunu yazdı:
    ZoRKaYa bunu yazdı:

nasıl cıkarıyor ? herkesin dini kendine bi kadının kocası gayrimüslüm diye onunda öyle olması gerekmez ki.:S

Efendim İslamiyete göre Müslüman bir kadn gayrimüslim bir erkekle evlenemez... Fakat müslüman erkek gayrimüslim kadınla evlenebilir... Sebebini tam olarak bilmiyorum ama bu doğrudur atmasyon değildir.. Öle hacı hoca tayfasının uydurduğu bişi değildir..

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı:

Dini hurafelerle dolduruyorsunuz,sonra en kral müslüman benim tarzında takılıyorsunuz.En sevmediğim şey,kendi kafanızdan kural uyduruyorsunuz...Bakara Suresi 221. ayet:

** 

Müsrik kadınlarla, onlar iman edinceye kadar evlenmeyin. Özgürlügünden yoksun inanmıs bir kadın, müsrik bir kadından

-müsrik kadın sizin hosunuza gitse de- çok daha hayırlıdır. Müsrik erkeklerle de onlar iman edinceye kadar nikâhlanmayın. İnanmıs

bir köle, müsrik bir erkekten -o hosunuza gitse de- çok daha hayırlıdır. Bu müsrikler sizleri atese çagırır. Allah ise sizi, izniyle

cennete ve affa çagırır. Ve ayetlerini insanlara açık açık bildirir ki, düsünüp ögüt alabilsinler.

**

Bu son cümle de cuk oturmuş galiba. 

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek
    Maide 5/5: ...Sizden önce kendilerine kitap verilmiş olanların iffetli hanımları da; mehirlerini (nikâhta verilen mal veya para) vermeniz, zinadan uzak kalmaları ve şunu bunu dost tutmamaları şartıyla size helâldır... Yahudi veya Hıristiyan olsun ilâhî kitap sahibi bütün iffetli, namuslu kadınlar ile müslüman erkeklerin evlenmeleri helâldır. Onlar ile yuva kurmak, çoluk çocuk sahibi olmak ayetin açık hükmü gereğidir. Peygamber Efendimizin Hayberli bir Yahudi'nin kızı olan Safiyye'yi eş olarak alması, böyle bir evliliğe örnek olarak gösterilebilir.

...Orada Olmayan Adam...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    Bir Türk erkeğinin alman bayanla evlenmesi zoruna gitmiyor ise tam tersininde gitmemesi gerekir eşitlik bunu gerektirir, ha bence sen şöyle düşünüyorsun Türk bayan yabancı bir adamla evlenince dini açıdan baskıda kalırsa falan gibisinden...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek

AnaMuhalefet

bunu yazdı:
    ZoRKaYa bunu yazdı:

Dini hurafelerle dolduruyorsunuz,sonra en kral müslüman benim tarzında takılıyorsunuz.En sevmediğim şey,kendi kafanızdan kural uyduruyorsunuz...Bakara Suresi 221. ayet:

** 

Müsrik kadınlarla, onlar iman edinceye kadar evlenmeyin. Özgürlügünden yoksun inanmıs bir kadın, müsrik bir kadından

-müsrik kadın sizin hosunuza gitse de- çok daha hayırlıdır.

OHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111 nedemek özgürlüğünden yoksun bi kadın daha iyidr ya? yuh be yuh. bugune kadar hep dine saygı duymuşumdur. herkesin kendi düşünceirdir. islam dini çok mantıklı şeyler söyler demişimdir. ama eğer bu gerçekse. yani kuranda yazıyorsa OHA. bir insanın özgür olmayışı nasıl hayırlı olabilir? sizin aklınız alıyor mu bunu? Umarım ordakini yanlış anlamışmdır.

hadi ordan seksi!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek

O ayette cariye ve kölelerle evlenmenin bile, Allah'a ortak koşanla (müşrik) evlenmekten daha hayırlı olacagını anlatır ki

buradaki durum o devrin sosyal statülerine göre "cariye ve köledir". Yani günümüz için düşünürsek,

git en yoksul,düşkün,evsiz,barksız,vs... insanla evlen, ama Allah'a ortak koşanla evlenme tarzı bir mana içerir. 

...Orada Olmayan Adam...
Toplam Hit: 5207 Toplam Mesaj: 42