Bende De Mavi Ekran

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caucassian
    caucassian's avatar
    Erkek

nedir bizim bu bilgisayarlarin elinden çektigimiz.

1 ay önce bi pc aldim. msi bilmem ney anakart. 512 ddr ram. 256 geforce fx5500 ekran kartı. 3.0 işlemci. 80gb sata hard.

stop: 0x0000008e (0xc0000005 , 0x804ddb57 , 0xf4203b60 . 0x00000000)

na böle hata veriyo....

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    lan olm ne yapınca oluyo bu detay ver biraz. boylke sorumu olur.

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caucassian
    caucassian's avatar
    Erkek

şöle anlatam. ne yaptığım çok önemli degil. oyundan olabilir diyolardı ama ben oyun oynamıyom kardeşim. sürekli photoshop açık. programla falan da alakası oldugunu sanmıyorum.

çalışırken pat photoshop hata veriyo ondan sonra ne kadar program varsa sıraya giriyo hata vermek için. ondan sonra mavi ekran geliyo şu şekilde bi hata mesajı vermişti ilk başta win32.sys-address bf81578b base at bf800000, datestamp 422511a2. ekran kartı ati radeon 256 9500 dü degiştirdim geforce aldım. gene düzelmedi. malı servise götürdüm 5 saat boyunca arıza vermedi. eve getirdim arıza verdi. hata vermekle kalmadı cd rw yi görmedi. gece kapattım bilgisayarı. öbürgün geldim mal hiç açılmıyo. bu sefer de hard diski görmedi. anan aşşağı baban yukarı biostan harddiski gösterdik sabahın 5inde. tamam dedik hatayı bu yüzden veriyodu düzeldi artık. yok gene düzelmedi. en son bu gece sadece donanim saticinizdan bios güncellestirmesi vs. teknik bilgiler: stop: 0x0000008e (0xc0000005 , 0x804ddb57 , 0xf4203b60 . 0x00000000) böle bi hata verdi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    bir bios updatei yap bios yada ram gibi geldi bana. sonra temiz bir xp kur. gene hata verirse yaz başka bişey düşünleim.

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    USB modem,mouse,klavye falan warsa ondan olabilir başka bir porta takıp driverini kur.Birde servispack kurman kurulu ise silmen sorunu giderebilir.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mariachi
    Mariachi's avatar
    Erkek

Benim de dikkatimi çeken, serviste sorun çıkarmıyor eve gelince oluyor diyorsun.Sizin elektrikle ilgili bir sorun olabilir.Düzensiz akım geliyordur.Bi yerden denemek için bi ups bulup bi süre onunla çalış bakalım, eğer sorun çıkmazsa extra bi masraf göründü demektir:)

*.*
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ramde sorun olabilir büyük olasılıkla ama teknik serviste arıza çıkmadı diyorsun o zaman arkadaşın dediği gibi elektirk problemi olabilir üçlü prizi falan değiştir önce yine sorun olursa ups yine sorun olursa power supply değiştir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caucassian
    caucassian's avatar
    Erkek

valla degisik seyler denicem artık. benim tahminime göre modemden kaynaklanıyor. bu akşam nete girmeyi denerken gene hata verdi. bu seferki farklı bi hataydı. modemi çıkarttım. modemsiz denicem. daha yeni bağlanabildim nete. gözünü sevem elektrikte sorun olmasın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caucassian
    caucassian's avatar
    Erkek
    serviste 5 saat durdu problem çıkarmadı. evde 2 gün sorun çıkarmadıgı oluyor. dün gece 10 saat boyunca hata vermedi. tahminime göre iki ayrı sorun vardı. biri harddiskti. onu hallettik. biosdan ayarları yapılmamış harddiskin. şu anda tek sorun kalmış olması lazım. ilk verdigi hatayı vermedi dün gece. dün gece ikinci verdigi hatayı verdi. kullandıgım programla alakası olabilir mi acaba. ps 7 kullanıyorum. ama bu akşam bilgisayarı açtım internete bağlanmaya çalıştım öyle bıraktım gittim. yarım saat sonra geldigimde hata vermişti. hiç bi program açık degilken.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caucassian
    caucassian's avatar
    Erkek
    gene kapandı mal yaws. kafayı yicem valla. elektrik deel bu. bu kesin adsl modem. taktım yarım saat sonra kapandı. na bölede hata verdi win32.sys page_fault_in_monpaged_area
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caucassian
    caucassian's avatar
    Erkek
    ilgilenenler varsa söliyim. ram bozukmuş. rami değiştirdim.
Toplam Hit: 3943 Toplam Mesaj: 14