folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder BEOS Umda Virus Var Nasil Temizlerim

BEOS Umda Virus Var Nasil Temizlerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insomniac
    insomniac's avatar
    Erkek
    pc acilirken kitleniyor. 20 dakika felan kapali tutarsam bazen aciliyor. acilincada murat 124 gibi yani tabiri caizse 166 mmx gibi calismaya basliyor pc. sonrada kitleniyor. ben beos dan suphelendim ama beos u nasil update ederim veya nasil scan ederim bilmiyorum. lutfen yardim.

www.necroshine.com SEX SLEEP EAT DRINK AND DREAM [KING CRIMSON]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek
    çok basit
    biosunun ya da anakartının markası neyse web sitesine gir araştır biraz bulursun. sonrası zaten anlatılıyo ayrıntılı bi şekilde.

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insomniac
    insomniac's avatar
    Erkek
    martyn_ bunu yazdı:
    -----------------------------
    çok basit
    biosunun ya da anakartının markası neyse web sitesine gir araştır biraz bulursun. sonrası zaten anlatılıyo ayrıntılı bi şekilde.

Ya ne diyim ki sana. Yapamadimki buradan yardim istedim. Bilmiyosan yazma. eergin06 Ya hoca isletim sistemi degil anakartaki zimbirti:) Awardbios ana kartta via.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    Biosuna girebilen virüs ile tanismak isterdim..?
    kimmis kendileri ismi hakkinda bilgi edinebildinmi..

Laaaaaan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insomniac
    insomniac's avatar
    Erkek
    ya donanim dersen degil bir cok seyi anakart uzerinde denedim. Norton 2002 ile deep scan yaptim hd de hic bisi cikmadi. Her seyi denedim. Aklima bir tek bios geliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    baka sana tavsiyem bi an önce avp 32 for dos
    bulman.ve bilgisyari sistem disketiyle baslatip,
    dos ortaminda yukarida bahsettigim programin path`ine git ve programi calistir
    ms-Dos dan ayarlari yaptiktan sonra bide buradan scann yap..
    cunku bios da olacagini sanmiyorum virusun.ama illaki supheleniyosan bas upgrade i.

Laaaaaan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Biosa virus girdiini duymadim hoja ya bios siler viruste biosa virus mirus girmez

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insomniac
    insomniac's avatar
    Erkek
    ya bios u update ettim. halloldu arakadaslar. cok sagolun. award bios kullananlar icin soyluyorum. bu sekilde kusku duyduklari zaman AWDFLASH.EXE adli programi vede bios un en son yazilimini bir diskete ceksinler. msdoss da baslatsinlar pc yi. ve programi calistirsinlar. nasil kullanacaklarini anlarlar zaten.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:
    Biosa virus girdiini duymadim hoja ya bios siler viruste biosa virus mirus girmez

yalnışın var abi virus bios a yerleşir bununla çok karşılştım ben teknik servisim tek tük te olsa nadir virusler bunu yapıyo git bios unu yazdır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal2
    Criminal2's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:

VLAD'ın yazdığı bir virus var sadece AMI biosları etkiliyor...

insomniac 'a
    zaten bios'a virus girmiş ise gidip optik olarak yeniden yazdırman gerek. Çünkü bios update için bir bios'a ihtiyacın var :P :P
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Olaya son noktayı koyuyorum millet!!!!!!!!

1. insomiac...
    -----------------------
    ya donanim dersen degil bir cok seyi anakart uzerinde denedim. Norton 2002 ile deep scan yaptim hd de hic bisi cikmadi. Her seyi denedim. Aklima bir tek bios geliyor.
    ya bios u update ettim. halloldu arakadaslar. cok sagolun.
    ------------------------
    abicim öle biosa bir şey olmaz canı sıkılınca....
    zaten eğer biosa bişey olursa bilgisayarın açmıyacağından anlarsın ne olduğuun :))
    senin sorunun bios ayarlarındaki bir yanlışlıktan dolayı sistemin yavaşlamıtı.. arkadaşın birisi demiş zaten cache leri kapatmışsın diye.. olabilir ama daha bir sürü sebebide olabilitr....

2. Criminal2
    ----------------------
    insomniac 'a
    zaten bios'a virus girmiş ise gidip optik olarak yeniden yazdırman gerek. Çünkü bios update için bir bios'a ihtiyacın var :P :P
    ----------------------

Buna gerek yok. çünkü bilgisayarın açıldığını söylüyor arkadaş. o zaman 2. bir bilgisayara yada bios gerek yok!!! sadece ms dosa geçip yeinden yazacan..

3. teknik_servis ve redsun sırayla şunları yazdı :)
    -----------------------
    virus bios a yerleşir bununla çok karşılştım ben teknik servisim tek tük te olsa nadir virusler bunu yapıyo git bios unu yazdır
    -----------------------
    Biosa virus girdini duymadim hoja ya bios siler viruste biosa virus mirus girmez >>
    HolyOne Sen herhalde yenisin bu alemde... Cıh virüsünü tanıyamamışsın yada tanışmamışsın....
    26 Nisanda Bir ara senle tanışır....
    26 nisandaki cih virüsü senin hdd nde bulunup nisanda biosa sadece bir kaç kod ekleyip biosu
    bozar... yani biosun içinde saklanma gibi bir durum yoktur...
    sein o virüs zannettiğin şey gerçekte hdd de bulunan virüsleridir.. format atarsan geçer...

zaten dikkat edersen!!!! cih cleaner progamları bilgisayarın c sini filan tararlar... Yani diski!!!
    hiç bir virüs biosa yazamaz..( şu anki teknoloji :)) )

İŞte bu kadar... sunç itibariyle holynin sölediği dorudur...

Ve arkadaşın sisteminin düzelmesinin sebebi biosu yeniden yazınca bios defaultlarının yeniden küklenmesidir...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 5295 Toplam Mesaj: 15