folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beta Balığının Beslenmesi (Yardım)

Beta Balığının Beslenmesi (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

arkadaslar elimde bu balik ve yem var acaba gunde kackere ne kadar bu yemden vermeliyim. ilk defa balik beslicem internetten arastirdim ama duzgun bisey bulamadim. yem toz seklinde oldugu icin ne kadar verecegime karar veremedim.

http://imgim.com/5967incik5329191.jpg

http://imgim.com/img_20140417_220433.jpg

edit: fotoğrafları düzelttim.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

fotoğrafı açamadım. Beta daha önceden hiç bakmadım ama akvaryum.com da oldukça yararlı bilgiler bulabileceğini düşünüyorum.

Not: 110 dan fazla sarı prenses yavrusu(1-3cm) satılır :)

der die das
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Ben bunun ölçüsünü bilmiyorum ancak yıllardan beridir beslediğim envai çeşit balıktan ortak tecrübem: "Az yem, çok ömür"

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocam şimdi fotoğraftaki yemden bir çay kaşığının  ucu kadar atarsam ve bunu günde iki kere sabah akşam yaparsam uygun mudur?

boyu 6 cm civarı

csfrt tarafından 17/Nis/14 22:57 tarihinde düzenlenmiştir

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı

hocam şimdi fotoğraftaki yemden bir çay kaşığının  ucu kadar atarsam ve bunu günde iki kere sabah akşam yaparsam uygun mudur?

boyu 6 cm civarı

Hoca üzülerek söylüyorum o balığın ömrü iki bilemedin üç sene. o boydaki balıkda 1-2 yaşındadır. ben daha yeni akvaryumdan fanusa çektim. mantar oluşmuş ayırdım balıklardan. yem ise elemanın dediği gibi az yem uzun ömür. göz kararı bak onun ne kadar midesi olabilir =)))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam kısa zamanda akvaryum al istersen motorlu falan fanusta fazla yaşamaz , arkadaşın dediği gibi az yem yok yaşam süresi günün belirli saatlerinde verirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

ne diyonuz hocam siz fanusta yasamaz falan. bu balik fanusta ve yalniz yasar. mecbur kalmadikca hareket etmez. son derece orospu cocugudur kendine bile saldirmaya calisir. ya olur ya oldurur. 

Anarsistherif...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Beslenmesi en kolay balığı almışsın :) 2 gün aralıklarla besle ne kadar yemi az tutarsan balık o kadar hareketli sağlıklı olur. çok  az vereceksin bi tutamdanda az ver.

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnT_X
    EnT_X's avatar
    Homo

turnuva yapardık lisedeyken okul tuvaletinde. eğer dövüştürceksen, balığa ayna göstererek antrenman yaptırmalısın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    bak hocam gunde birdefa yem ver sabah yada aksam. miktar olarakta bir tutam varya isaret oarmagin ve basparmaginla az al cok az al ver fanusu komple yem yapma. balik mk minnacik midesi var. ben almistim nisanlima 1 yildan fazla yasadi. dayanikli balik sonun da bizimki tekmeyi vurmus yanlislikla oldurmus.

Dur be kadınnnn....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

bizde japon balığı var ama hayvana çılgın deneyler yapıyoruz önce yemle başladık 2-3 atardık günde çok bağlandık oğlumuz gibi 4-5 oldu 6-7 derken 9-10 derken 12-13 hayvan bu yemeğe uydu sıkıntı yapmadı ama sonlara doğru sıçamadı bokuyla kuyruk yapmış gibi dolaşıyodu tekrardan 4-5e düşürdük bu seferde hayvan aranıyo gibi sürekli bi hareket üst kapağı açınca tepelerde oyunlar yapmalar bilmiyorum kıyamıyorum 1-2 tane ara öğün atıyorum bazen :W 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 2765 Toplam Mesaj: 28