folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beton Gibi Yumruklar + Fukara Kumtorbası Yapımı Hiç Bir Yerde Bulamazsınız:)

Beton Gibi Yumruklar + Fukara Kumtorbası Yapımı Hiç Bir Yerde Bulamazsınız:)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Evet Arkadaşlar Sizde Benim gibi Beton gibi Yumrukların olmasını istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağım :)

Bu Söylediklerimi 18-19 yaşından küçük (gelişme Çağındaki arkadaşlar yapmasın Götü sonuçlar çıkabilir)

İlk önce bileklerimizi çalıştıracağız el bilekleri bunun için 2 hareket yeter bileklerimiz ne kadar sağlam olursa burgulma v.s şeyler okadar az olacaktır. bunun için el yayları vardır açıp kapama şeklinde ğer bunlar yoksa yay kullanmadanda açıp kapatabilirsiniz. tabi yayın verdiği etkiyi edinmek için biraz zaman geçer                                               

2. hareket dambıllar la çalışmak ama bu sefer şöyle yapacağız (yoksa  1,5 litrelik içi su veya beton dolu petlerde olabilir) bir sandelyeye oturalımayaklarımızın genişliği omuz genişliğimiz kadar olsun ve kollarımızı dizlerimizin üstüne koyalım ama  geride olsun yani dizimizle el bileklerimizin arasında 5 parmak kadar mesafe olsunağırlıklarımızı yukarı kaldırıp indirelim ama kullarımız felan hiç oynamıyacak sadece bilekler oynayacak ( bu hareketi düz bir zemin üstünde bileklerimizi 5 parmak kadar sarkıtıp yukarı kalrıp indirerekde yapabiliriz) birde bunun tersini yapacağız parmak uçlkarı aşağı doğru olarak Aşağıda şekillerde gösterdim...

DÜz                                           TERS

Bunları 2-3 Hafta Boyunca Canınız Sıkıldıkça yapacaksınız.. Zorlaya bildiğiniz kadar zorlayın hiç bir bok olmaz :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi Bileklerimiz bir kaç haftanın sonunda iyice gelişmeye başladı. Sonra Set zeminde (halı olmayacak) Yumruk üstü şınav çekeceksiniz. Elinizin üstünde sinirleri iyice ezeceksiniz. morarana kadar Üflesen acıyo hale geldiği zaman bırakın  ( bu hareketi 1-2 haftaya yayın 1 gün içinde yaparsanız maf olur ) ve sonra iyileşene kadar hiç birşey yapmayın yukardaki bilek geliştirmeyi yapabilirsiniz. Kesinlikle hafif iyleşse bile yapmayacaksınız iyice iyleşecek!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi Kumtorbasıyla çalışma vakti geldi parası olan dosmai kum torbaları var 90 kağır 90 cm boyunda olmayan en az onun kadar iyi kum torbası yapacağız :)

şimdi Malzemeler

1. Bol Bol Talaş
    2. Bol Bol Kumaş parçacıkları
    3. ilerde lazım olcak az miktar kum

Bir döşemeciden yapay deri alın fazla pahalı olmaz onu kum torbası gibi 2 tane diktirin Kardeşim o kadar da para yok diyen çuval olsun 2 tane un çucalı değil sık dokumalı dışına birşey taşırmayak çuvallar var Şimdi çuvala göre anlatayım yapay deri alanlar ona göre uyrlar şimdi bir tane buvalımızı alıp içine talaş koyuyoruz 1 karış yadar yükseklikte Sonra üstüne Bez parçacıkları Sonra yine talaş....... Böyle ağızına kadar dolduruyoruz ve sıkıştırıyoruz üstden açağı dikkat edelim tombul olmasın ekvatordan şişkin olmasın yani iyice sıkışdırdık ağızınıda iyice bağladık 2. çuvalıda bunun üstüne geçiriyoruzonunda ağızını bağlayıp asıyoruz bir kaç hafta biraz çalışın (ilerde Yumruk nasıl atılır derside verebilirim) :) iyice çösün iyi skıştırmadıysanız fazla çöker boktan olur 1/5 kadar çökse yeter Sonra içini açık kum koyuyoruz üstden aşağı elenmış kum olursa iyi olur taşlı felan bi sakatlık çıkarırsınız tekrar söylüyorum KUM toprak değil :) kum iyice ağırlığını verecektekrar gerekli işlemleri yapıp asıyoruz.. kum torbamız hazır

Bu kum torbasında iyice yumruklarınızı ezin morarsın tekrar iyice morardıktan sonra iyileşmesini bekleyin 1 hafta felan sonra tekrar tekrar bekleyin sonra tekrar bir mütdet sonra artık acı hissetmemeye başlayacaksınız bilek harekerlerini herzaman yapmayı unutmayın asla es geçmeyin

Aradan 1,5-2 ay geçti Kum torbasını astığımızdan beri box bandajlarınız varsa onlarla yoksa bir bez sararak duvarlar yavaş yavaş yumruklarınızı çalıştırmaya başlayın

------------------------------------------------------------------------------------

TEST EDİLİP ONAYLANMIŞTIR. UZUN VERDİĞİM ARALARDA HEP BU FORMÜLÜ UYGULARIM Saygılarımla

KAFASINDA SORU İŞARETİ OLANLAR PM ATSINLAR 24 SAAT İÇİNDE CEVAPLARIM TBT ÜYELERİNE ÖZEL

DJ_Alper 2007 TbT Dökümanları

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    alper cebite gel bilek güreşi yapacam senle :F
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e-toLqa
    e-toLqa's avatar
    Erkek
    heygidi be pusat gibi bilek var aq :D pusat alper :P :D

Böyle bir imza yok yada siz görüntüleyene kadar adminler tarafindan silindi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    texas
    texas's avatar
    Erkek
    +3 avans 5 de biter

in the end , there will be only chaos"... Everything must come to be END..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Hoca o resimleri koymuşunda leşke koymamaymışın senin bilek yamulmuş xD Millet takmayacak bu dalgayı... xD

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    hoca sen benim yeğenle bilek güreşi yap bakalım :D amk. üzerine 10 dakka boyunca aralıksız yumruk sallıyorum banamısın demiyor.. üstüne üstün duvarları 3-4 dakika boyunca aralıksız yumrukluyor..  artık düşün sen nasıl bir hayvan olduğunu :D he bu arada senin salladığın yumruklar hafiftir diyorsanız tek yumrukla kick box yapan birini yere indirdim ;)

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    alper senin yaptığın resmen yumruğumuzu nasıra çevirmek tabiki ondan sonra da acı hissetmeyecez :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek
    Bi nevi Osmanlıdaki başı bozuklardan olmaya yarıyo. Islak mermere tokat atsak daha faydalı olabileceğini düşünüyorum :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmike
    ahmike's avatar
    Erkek
    baska yöntem yok mu:))

Sessiz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ulen internetde bulamadım bilek hareketlerini kendim çektim siz konuya yoğunluk verin :) Bilek Göreşi yapalım diyenleri ringe davet ediyorum ben Bilek güreşini lise sıralarında yapıyodum:)))

işin şakası, ciddi diyorum hazır aldığınız kum torbasının içindede bunlar var gerçek kum olsa hem onu torba taşıyamaz hepde beton etkisi verir 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

ahmike bunu yazdı:
    -----------------------------
    baska yöntem yok mu:))
    -----------------------------
    antalyada bir boksör olarak yazayım (antalyalı müridler atatürk stadyumundaki boks solununa gelebilirler)...kum torbası vb gibi şeylere günde 150 sol 150 sag 150 de sol sag aynı anda vuruyorsunuz.

vururken tam hızla vurmalısınız durup durup dans ederken her 3 saniyede bir son güçle vurmalısınız böylece aylar sonra artık vuruş gücünüz artar kollardaki kaslar daha hızlı daha seri bir şekilde gider

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
Toplam Hit: 10980 Toplam Mesaj: 15