folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beyin Kanaması Ve Unutkanlık

Beyin Kanaması Ve Unutkanlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Ya ben hep merak etmisimdir bu hafıza kaybı nasıl birşeydir?

Yani diyelim bir databse var harddiske. Buna biraz darbe vursak ne olur? calismaz hale gelir o database yada en iyi sartlarda kismi hatalarla dolar.

Fakat hicbi zaman harddiske vurdum diye icindeki databasein son 1 senesi silinmez. Yani silinme rastgele olur.

Fakat beyindeki hafıza kayıplarında nedense son dönemlere birşey oluyor. Ben freelance bilim adamı olarak bunu açıklayamıyorum. Aklıma tek gelen şey en yeni bilgilerin beynin dış kısmına yazılıp zamanla iç tarafına aktarılması bu sebeple gelen darbenin dış tarafı etkileyerek yeni deneyimleri unutmamızı sağlaması. Tabi bunu doğrulayacak kadar uzmanı değilim. sadece hipotez. Eğer hafıza sorunu ile ilgili birşeyler daha anlatırsan belki hipotezimi geliştirebilirim.

Sana tavsiyem ise cevrenden bu 3 sene icinde hangi müzikleri dinlediğini öğrenmen ve onları tekrar tekrar dinlemen. Beynin relational yapısından dolayı göreceksin bu aradaki birçok şeyi hatırliycaksın.

hocam bunu bari elektronikleştirme. Bununla ilgili sana tavsiyem biraz rehabilitasyon desteği alman, sana katkısı faydası olacaktır. Bununla ilgili uzmanlar vardır mutlaka bi araştır, kitaplar oku neler yapılabilineceğine dair

adam şeyhe hoca dedi ya la :D

buralar eskiden dutluktu..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    moustache bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Yani diyelim bir databse var harddiske. Buna biraz darbe vursak ne olur? calismaz hale gelir o database yada en iyi sartlarda kismi hatalarla dolar.

Fakat hicbi zaman harddiske vurdum diye icindeki databasein son 1 senesi silinmez. Yani silinme rastgele olur.

Fakat beyindeki hafıza kayıplarında nedense son dönemlere birşey oluyor. Ben freelance bilim adamı olarak bunu açıklayamıyorum. Aklıma tek gelen şey en yeni bilgilerin beynin dış kısmına yazılıp zamanla iç tarafına aktarılması bu sebeple gelen darbenin dış tarafı etkileyerek yeni deneyimleri unutmamızı sağlaması. Tabi bunu doğrulayacak kadar uzmanı değilim. sadece hipotez. Eğer hafıza sorunu ile ilgili birşeyler daha anlatırsan belki hipotezimi geliştirebilirim.

Sana tavsiyem ise cevrenden bu 3 sene icinde hangi müzikleri dinlediğini öğrenmen ve onları tekrar tekrar dinlemen. Beynin relational yapısından dolayı göreceksin bu aradaki birçok şeyi hatırliycaksın.

hocam bunu bari elektronikleştirme. Bununla ilgili sana tavsiyem biraz rehabilitasyon desteği alman, sana katkısı faydası olacaktır. Bununla ilgili uzmanlar vardır mutlaka bi araştır, kitaplar oku neler yapılabilineceğine dair

adam şeyhe hoca dedi ya la :D

ister aytek derim istersem kardeşim derim ne fark eder, benim şeyhim fly spagethi monster

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Hocam sen bu konuyu açmamış mıydın? Silindi diye tekrar mı açtın?

The irresistible lightness of getting mad... What an event! Such a great freedom and salvation from all stupid expectations and taboos of unconcious masses which are even not aware of their miserable price and place. Yes, you the stupid people, i'm talking to you and arguing tremendously and in a high confidence that NEŞET ERTAŞ SANATÇI DEĞİLDİR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

Hocam bende acmistin diye hatirliyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Sitede bir iki aylık kayıp var ondan acmıstır =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

":)" koyuyor bi de yav :/ hocam sen beyin için hipotez geliştireceğine bu verileri nasıl geri getiririmi düşün.

ajan hocam geçmişte yaptığın aktiviteleri, dinlediğin müzikler, fotoğraflar vs. onlar üstünden gitsen belki bir şeyler olur

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

":)" koyuyor bi de yav :/ hocam sen beyin için hipotez geliştireceğine bu verileri nasıl geri getiririmi düşün.

ajan hocam geçmişte yaptığın aktiviteleri, dinlediğin müzikler, fotoğraflar vs. onlar üstünden gitsen belki bir şeyler olur

ne kadar laf ettiniz ya..bu kadar lafı ben yesem siteyi kapatırdım :D hata olabilir insanız herkes hata yapar

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Ekerci bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

ne kadar laf ettiniz ya..bu kadar lafı ben yesem siteyi kapatırdım :D hata olabilir insanız herkes hata yapar

ben yazacaktım tam  sen yazmışsın

bu adamda evliya sabrı var diyorum bazen

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Neden Harddisk, neden ram değil ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Stack_(abstract_data_type)

Last In First Out

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

ben yazacaktım tam  sen yazmışsın

bu adamda evliya sabrı var diyorum bazen

Adamda ego yok zaten hayatın ne kötü birşey olduğunu anlamış adam 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
Toplam Hit: 3008 Toplam Mesaj: 23