folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Beyler Silahla İyi Atış Yapamıyorum

Beyler Silahla İyi Atış Yapamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

mantar tabancasıyla . içinde mantar olan bir tabacayla şenlikte balonlara ateş etmek var . ben geçen gün balonu vuramadım hiç birinde . 

silah böyle birşey . 2 metre ötedeki balonlara ateş ediyoruz . onlarda küçük . böyle birşey : 

şimdi silahı tutma şekli . gez göz arpacık , taktik vs verebilir misiniz ? çünkü bu konularda fps oyunlardan ileriye gidemedim .

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Askere gittiğin zaman kafana vura vura öğretirler.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

sübanallah

Allah Türktür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sana lazım olan

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Askere gittiğin zaman kafana vura vura öğretirler.

nöbet tutarken kuşlara, elektrik direklerinde asılı duran lambalara, arabalara vs.. sıkasım geliyordu. askerden sonra bir çok kişide ortaya çıkan silah merakı ben de ortaya çıkmıştı ama geçti.

ateş ettiğin tabancanın ayarı doğru değildir. 3 köşe teşkil ile nişangah ayarlanıyordu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

Kıyamam

Altan naptın oğlum :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

beyler ben ciddiyim . taktik felan verebilirsiniz .sağ gözümü zü felan mı kapatcaz . arpacığa mı bakcaz anlamadım olayı. 

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

namlusu da bozuk olabilir? tam nişan almana rağmen sekiyosa namlusunda sıkıntı vardır. eğer havalı zımbırtılardansa sekme ihtimali zaten çok yüksek oluyor. boncuk atanlardansa ve balonlar denizin üstündeyse dalgaların durumuna göre nişan alıcan hacı. genellikle bu durumda balonun altına nişan al derler ama ortasına nişan almak her zaman daha avantajlıdır. eğer balon sabitse o zamanda rüzgara dikkat edicen. kahpelik yapıp balon bir o tarafa bi bu tarafa kıpraşıp duruyosa iple bağlı olduğu noktaya doğru sıkmaya çalış. bunun sebebide balonun en sabit olduğu yer orası oluyor. bir ikincisi elin çok titriyo da olabilir? bu durumda da nişan almaya uğraştıkça sektirirsin. eğer böyle bişey varsa da seri seri 2-3 el sık. yine olmuyosa.. olmuyodur olm işte :|

..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Karşımıza çıkan hedefi vurabilmek için her şeyden önce nişanın doğru alınması gerekir.

Nişan alma, Nişan Hattını Hedef Üzerine Oturtmaktır. Ancak bu nişanın doğru olabilmesi için göz, gez, arpacık ve nişan noktasının doğru olarak hizalanması gerekir. Doğru bir hizalama, gezin merkezinin veya üst kenar ortasının arpacığın silme tepesi ile hizalanması sonucu sağlanır.

Doğru nişan alındığında, gez, arpacık ve hedefin vermiş olduğu görüntüye Nişan Resmi adı verilir.

Nişan, genel kural olarak gözün biri kapatılmak suretiyle tek gözle alınır. Yine genel olarak, sağ elini kullananlar sol gözünün kapatarak sağ gözle nişan alınır. Solaklar, silahı sol taraftan kullandıkları taktirde sağ gözlerini kapatıp sol gözle nişan alabilirler. Ama insanların gözlerinden biri tabii olarak gerçek görüntü diğeri zahiri görüntü verir. Nişanın gerçek görüntü veren gözle verilmesi şarttır. İnsanlarda genellikle gerçek göz, sağ veya sol elini kullanması ile uyum içinde olursa da bazen tersi de olabilir. Gerçek gözü kullandığı koldan farklı olanlar eğer silahı tek taraftan kullanıyorlarsa nişan iki gözleri de açık olarak almak zorundadır. Aksi takdirde hedefin zahiri görüntüsüne ateş etmiş olurlar ve hiçbir zaman isabetli atış yapamazlar.

Gerçek göz şöyle küçük bir deneme ile tespit edilebilir. Sağ kolunuzu ileri doğru uzatın. Başparmağınızı yukarı kaldırın. İki gözünüzde açık olarak bir hedefe nişan alın. Nişanınızı bozmadan bir gözünüzü kapatıp tek gözle nişanı takip edin. Nişanınız bozulmamışsa gerçek gözünüz odur. Görüntü kaymışsa diğer gözünüzü kapatıp deneyi tekrar edin. Nişan bozulmuyorsa gerçek gözünüz açık olan gözünüzdür.

Nişan hattı ile mermi yolu nişancılık eğitiminde sık sık kullanılan iki deyimdir. Doğru nişan, birbirinden farklı olan bu iki hattın Nişan Noktası üzerinde çakıştırılması suretiyle alınır. Eğer iki hat nişan noktası üzerinde uygun şekilde çakıştırılmazsa isabetli atış yapılmaz.

Nişan Hattı :

Gözden, gezin orta noktasından (Üçgen, dörtgen gezlerde üst kenar ortasından) arpacığın silme tepesinden geçen hattır. Bu noktalardan gez ve arpacık sabittir. Göz, bu iki noktayı birleştiren hattı hedef nişan noktasına tatbik edebilmek için hatta girer. Nişan hattı, düz bir hattır. Bu hat hedef üzerinde seçilen nişan noktasına çakıştırılınca nişan alınmış olur.

Mermi Yolu :

Mermi yolu kavisli (Hallaç Yayı Gibi) bir hattır. Mermi yolu kavisinin büyüklüğü namluya verilecek yükselişe göre değişir. Mermi yolu daima namlu mihverinin (uzantısının) altında kalır.

Merminin namlu ağzını terk ettiği anda nişan hattının hedef üzerinde gösterdiği noktaya da Çıkış Noktası adı verilir. Çünkü bu nokta, çıkış noktasının hedef üzerindeki izdüşümüdür.

Nişan Hattı-Mermi Yolu İlişkileri :

Nişan hattı düz bir hat, mermi yolu kavisli olduğu ve çıkış noktası nişan hattından aşağıda bulunduğu için, atış esnasında mermi yolu nişan hattını , biri çıkışta diğeri düşüşte olmak üzere iki defa keser, isabetli bir atış yapabilmek için nişan hattı ile mermi yolunun ikinci kesişme noktasının hedef üzerinde veya biraz gerisinde meydana gelecek şekilde mermi yolunun ayarlanması gerekir. Bu da nişangahın ateş edilecek mesafeye ayarlanması suretiyle namluya gerekli yükseliş verilerek sağlanır. Yani, nişangah ateş edecek mesafeye ayarlanınca, namluya nişan hattı ile mermi yolunu hedefte çakıştıracak yükseliş verilmiş olur.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

o amk silahının ayarı bozuktur

yoksa illaki bi tane vurursun

o kadar beceriksiz değilisin dimi :|

ama hiç bişey gerçek silahın tadını vermez hele pompalının =)

barut kokusunu alacan

destination@tahribat.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

o amk silahının ayarı bozuktur

yoksa illaki bi tane vurursun

o kadar beceriksiz değilisin dimi :|

ama hiç bişey gerçek silahın tadını vermez hele pompalının =)

barut kokusunu alacan

aynen ayarını bozuyo itneler balonun altına nişan al üstünden vurursun sahsen ben öyle ateş ediyorum yada teyze oğlunda 700m menzilli dürbünlü var uzaktan sallıyorum lavugun balonlarına ayar oluyo :D

bamboocha tarafından 14/Haz/13 19:04 tarihinde düzenlenmiştir

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
Toplam Hit: 8373 Toplam Mesaj: 33