folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Beyninizin Sağı Mı Solu Mu Daha Çok Çalışıyor ? ( TEST )

Beyninizin Sağı Mı Solu Mu Daha Çok Çalışıyor ? ( TEST )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mayla
    mayla's avatar
    Erkek

Sayfa açılır açılmaz bu resme bakın! Bayan ne tarafa dönüyor ?

RESİM

Eğer siz bu bayanı saat yönüne doğru döndüğünü görüyorsanız, beyninizin sağ tarafını kullanıyorsunuz.

Eğer öbür yönde görüyorsanız, beyninizin sol tarafını kullanıyorsunuz demektir.

Bazı insanlar her iki yönde de döndüğünü görüyorlar. Fakat çoğu insan sadece tek yönde görür.

Eğer siz diğer yönde de görmeye çalışırsanız ve görürseniz, IQ’nuz 160’ın üzerine ve hemen hemen dahi derecesindesiniz demektir.

(Sol beyin lobu, daha çok mantıksal, matematiksel, analitik ve stratejik konularda daha baskın bir etkiye sahipken, sağ beyin lobu daha çok düşünsel konular, melodi ve müzik hafızası, sanatsal unsurlar, şiir yazmak, resim ve boya işleri vb.. gibi konularda daha aktif rol oynamakta..)

(Dikkat: Test, ilk andaki dönüş için geçerli. Önemli olan ilk baktığınız anda gördüğünüz dönme yönü. Sonraki dönüş hareketleri odaklanma meselesi..)

-----------------

ilk resime baktığım an sola dönüyordu =) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    sağ gördum ben ama sola dönmesını istredım :P

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatal-error
    fatal-error's avatar
    Erkek
    hacı sabah horoz bi ötüyor benim beyin hem sağdan hem soldan aynı hızla çalışıyor bi tarafı eksik oldummu pişik yapıyo meret :)

Beni sevmek için programlanma devrelerini yakarım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    bunda bi şey war ilk sol döndü sonradan sağ :F ii hazırlamışlar milleti kekliyolar :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:
    -----------------------------

mosquit0 bunu yazdı:

bence dönmesin

vücut hatlarını daha iyi inceleyebiliyim

ama kadın durmuyo işte napalım :S

hoca sola donsede aynı seylerı gormezmıyız inişlerı girıntılerı cıkıntıları :D 

hatun sıyah beyaz ama  basımı dondurdu :P :P

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatal-error
    fatal-error's avatar
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:

mosquit0 bunu yazdı:

bence dönmesin

vücut hatlarını daha iyi inceleyebiliyim

ama kadın durmuyo işte napalım :S 

hacı sendede her türlü icrat var maşallah :)

Beni sevmek için programlanma devrelerini yakarım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Var mı bilimsel bir kanıtı hangi universite yada bilimadamı tarafından onaylanmıs gercekciligi ne ona bakarsan internette dolasan bir cok iq testine girenlerin bir cogu en az 170 paun alıyo demek ki ne cok zeki deha adam varmıs memlekette haberimiz yok mus yahu kader utansın.Beynin sagını mı yoksa solunumu kullandıgımızı belirlemek için 30-40 soruluk testler varken ki onlarında gercekciligi tartısılır,bir kac saniyede bunu ögrenmek imkansız göz yanılması ilizyon .Zeka yada beynin hangi tarfını kullandımız ögrenecegimiz bir testle alakası yok.

Şu anlık çoklu zeka kuramı nı baz alarak yapılan testlerin dısında yapılan herhangi bir IQ,EQ,BQ,AQ testine inanmayın cok fazla gercegi yansıtmıyolar.ABD'de yapılan bir çok IQ testinde hep beyazların yuksek puan alması tesaduf mudur.İlk bu testler yapılmaya baslandıgında kadınlar ile erkelerin arasında cok buyuk puan farkları cıkıyormus daha sonra duzeltmişler fakat ABD' li gündüz fenerleri hala mal cıkıyomus bak sen su tesadufe.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek
      saat yönünde açıkça görülüyor. başka yöne dönmesi nasıl anlamadım

Temel adalettir .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBarky
    DjBarky's avatar
    Erkek

Bence sacmalık internette bunun gibi bir sürü düzmece şeyler var sag tarafa dönmesi ap açık belli sol tarafa donmesi gibi bir olanagı yok. resimdeki açısal hareketler ilk anda göz yanılmasına sebep olabilir. ayrıca bir insanın zekasını yada beyin gucunu butür saçmalıklarla test edemez kimse.

Hayat, cinsel ilişkiyle bulaşan ölümcül bir hastalıktır. http://www.youtube.com/watch?v=qd4O2AtXYSo
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

valla ilginçmiş .monitöre kafayı dayamış bakıyodum. ne salaklar tabiki sağdan sola dönüyo dedim. sonra biraz geri çekildim bi baktım ters yönde dönüyo. şimdide deminki gibi göremiyorum. gidip geliyo yani. vay aq gavur yapmış. :)

edit: bacakların kesişim noktasına bakarsanız değiştiğini görürsünüz. oraya odaklanıp tam kesiştiği anda ters yönde döndüğünü düşününce ters yönde dönmeye başlıyor. ama ilginç olanı başka biyere bakıp hemen tekrar bakarsanız ilk hangi yönde gördüyseniz o yönde görüyosunuz. :) severim böyle resimleri.

www.atsizcilar.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:

Var mı bilimsel bir kanıtı hangi universite yada bilimadamı tarafından onaylanmıs gercekciligi ne ona bakarsan internette dolasan bir cok iq testine girenlerin bir cogu en az 170 paun alıyo demek ki ne cok zeki deha adam varmıs memlekette haberimiz yok mus yahu kader utansın.Beynin sagını mı yoksa solunumu kullandıgımızı belirlemek için 30-40 soruluk testler varken ki onlarında gercekciligi tartısılır,bir kac saniyede bunu ögrenmek imkansız göz yanılması ilizyon .Zeka yada beynin hangi tarfını kullandımız ögrenecegimiz bir testle alakası yok.

Şu anlık çoklu zeka kuramı nı baz alarak yapılan testlerin dısında yapılan herhangi bir IQ,EQ,BQ,AQ testine inanmayın cok fazla gercegi yansıtmıyolar.ABD'de yapılan bir çok IQ testinde hep beyazların yuksek puan alması tesaduf mudur.İlk bu testler yapılmaya baslandıgında kadınlar ile erkelerin arasında cok buyuk puan farkları cıkıyormus daha sonra duzeltmişler fakat ABD' li gündüz fenerleri hala mal cıkıyomus bak sen su tesadufe.

katılıyorum... 

Toplam Hit: 12875 Toplam Mesaj: 89