folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Biber Gazı Sıkabilen İHA : Drone Türk-1

Biber Gazı Sıkabilen İHA : Drone Türk-1

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Fırçasız motorların stabilizasyonunu ve otopilotu bunların tasarladığını düşünmüyorum. Türkiyedeki her modelcinin yapabileceği birşeyin proje olarak lanse edilmesi tuhaf.

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Dayanamadım facede fizikist sayfası altındaki yorumuna cevap attım :D Bakalım dalyaprak ne cevap verecek.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

"Sergide madımak çayı, domates lokumu, akıllı piyev(?), insansız hava aracı, anlık görüntü aktarımı gibi projeler görücüye çıktı."

WTF ??

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

"Sergide madımak çayı, domates lokumu, akıllı piyev(?), insansız hava aracı, anlık görüntü aktarımı gibi projeler görücüye çıktı."

WTF ??

Standart çok düşük olunca bu cihaz çok iyi durmamış mı sence? Domates lokumu bence daha fantastik o ayrı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

silah kullanabilen gaz sıkan drone vay be insanlığa çok yararlı bir icat kardeş beynini sikeyim.

Sizin gibi çapulcu, gezici, anarşistler oldugu sürece yapilanlar size az bixcujlbchkddkjffsehl şaka lan şaka atarim bu söze imzami bende

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=SNPJMk2fgJU

bu var olan birşey zaten. hemde yıllardır var olan birşey.

bence o o cihazı sahibinden de 2. el olarak satıp gidip işletme okusun. hem birsürü hatun düşürür.

şimdilik biber gazı ile jop iş görüyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

çoğumuz kolaylıkla eleştirebiliyoruz, ama yapabildiği en büyük şey tbt yi açıp iki satır yazı yazmaktan ibaret olan insanların bir şeyler yapmaya çalışan insanların çalışmalarını küçümsemelerini anlam veremiyorum..

Öncelikle hayatında hiç bir başarısı, bir projesi olmayan adamın bir şeyler yapmış, uğraşmış emek harcamış insanları bu kadar kolay eleştirmesi komik geliyor.

Ben yaptıkları şeyin devasa bir şeyler olmadığını biliyorum, çok basit şeyler ancak türkiyedeki eğitim sistemini ve destekleri gözönüne alırsanız bunlardan öte şeyler bekleyemezsiniz. Ben de uzaktan kontrol sistemi yaptım ama android işletim sistemi kullandım, şimdi ne yapayım android i kendim mi yazsaydım OS olarak? Tamam elektronik devresini ve yazılımını tamamen kendim yaptım, bilgisayar yazılımını da android yazılımını da ama yapılan bir şeyler üzerinden gittim, gitmek zorundayım :) çünkü benim işim çip yapmak v.s. değil. Bu elemanın da drone yapmasını beklememek lazım. Hazır şeyler kullanmış çoğu şeyde ama o silahın mekaniğini kendisinin tasarladığını düşünüyorum, yani o atış olayı.. Biraz farklı bir sistemi var bu da güzel bir şey. 

Bu adamlar stanford ya da harvard ya da MIT de okumuyor , sivasta okumuş adam ne bekliyorsunuz ?  Ülke olarak teknolojide geri kaldığımız için haberler abartılıyor sadece.

unbalanced tarafından 04/Tem/15 01:24 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

çoğumuz kolaylıkla eleştirebiliyoruz, ama yapabildiği en büyük şey tbt yi açıp iki satır yazı yazmaktan ibaret olan insanların bir şeyler yapmaya çalışan insanların çalışmalarını küçümsemelerini anlam veremiyorum..

Öncelikle hayatında hiç bir başarısı, bir projesi olmayan adamın bir şeyler yapmış, uğraşmış emek harcamış insanları bu kadar kolay eleştirmesi komik geliyor.

Ben yaptıkları şeyin devasa bir şeyler olmadığını biliyorum, çok basit şeyler ancak türkiyedeki eğitim sistemini ve destekleri gözönüne alırsanız bunlardan öte şeyler bekleyemezsiniz. Ben de uzaktan kontrol sistemi yaptım ama android işletim sistemi kullandım, şimdi ne yapayım android i kendim mi yazsaydım OS olarak? Tamam elektronik devresini ve yazılımını tamamen kendim yaptım, bilgisayar yazılımını da android yazılımını da ama yapılan bir şeyler üzerinden gittim, gitmek zorundayım :) çünkü benim işim çip yapmak v.s. değil. Bu elemanın da drone yapmasını beklememek lazım. Hazır şeyler kullanmış çoğu şeyde ama o silahın mekaniğini kendisinin tasarladığını düşünüyorum, yani o atış olayı.. Biraz farklı bir sistemi var bu da güzel bir şey. 

Bu adamlar stanford ya da harvard ya da MIT de okumuyor , sivasta okumuş adam ne bekliyorsunuz ?  Ülke olarak teknolojide geri kaldığımız için haberler abartılıyor sadece.

Ben de buna imzamı atıyorum

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

haklısın hocam bu konuda katılıyorum sana. benim takıldığım nokta şahsen adamın takındığı tavır adeta drone'u baştan icat etmiş gibi davranıyor, milli savunma bakanı falan da ziyaret ediyor galiba bu adamı. ya zaten aselsan vs. yerlerdeki mühendisler bunu veya daha iyisini yapabilecek kapasitede belki de yapıyorlar(bir bilgim yok), bunun neyi bu kadar memleket meselesi yapılıyor?

ama şu açıdan da bakmak lazım ülkede adam gibi bir girişim proje olmayınca bu kadar abartılması normaldir belki

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

haklısın hocam bu konuda katılıyorum sana. benim takıldığım nokta şahsen adamın takındığı tavır adeta drone'u baştan icat etmiş gibi davranıyor, milli savunma bakanı falan da ziyaret ediyor galiba bu adamı. ya zaten aselsan vs. yerlerdeki mühendisler bunu veya daha iyisini yapabilecek kapasitede belki de yapıyorlar(bir bilgim yok), bunun neyi bu kadar memleket meselesi yapılıyor?

ama şu açıdan da bakmak lazım ülkede adam gibi bir girişim proje olmayınca bu kadar abartılması normaldir belki

bahsettiğin şeyin adı vizyon hocam. Adam dünyaya hiç açılmamış, doğru dürüst bir şey görmemiş ve kendini dev aynasında sanıyor.. Böyle tipleri çok görüyorum ben, dandik bir muhasebe programı yapıp kendini programcıların ilahi gibi gören tipleri çok gördüm. Bizde orjinallik adına hiç bir şey yok.. 

Bunu anlamanın yolu lisans tezlerine bakın.. Hepsi birbirinin benzeri.. Okullarda yapılan yarışmalara bakın hep aynı.. suma güreşi yapan robot, çizgi takip eden robot, bilmem neyle çalışan araba.. Nasıl yapıyorlar peki? google->çizgi takip eden robot proje

bunların ne katkısı olacak bilime? 

Bu silahta en azından "şahsi düşündem" adam silahın mekanizmasını kendi yapmış (bilmiyorum pnomatik sistem mi kullanmış yoksa basit belli açıda motor kontrolü mü göremedim) ama biraz orjinallik katmış gibi gördüm o yüzden öyle çok da kötü düşünmedim.

Çok ilerde türkiye ye dönüp bir AR-GE şirketi kurmak istiyorum aslında, sırf orjinal şeyler üretmek üzerine ama maalesef o kadar geri kalmışız ki utanıyoruz bundan o yüzden belki böyle tepkiler veriyoruz. Dünya çapında bir yazılımızı, sistemimiz, markamız hiç bir şeyimiz yok.. Adamlara sorunca şiş kebap, döner kebap diyorlar.. Teknoloji namına sıfırız. Dönerle dünyayı fethediyoruz zaten

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 5811 Toplam Mesaj: 39
drone biber gazı iha drone türk 1