Bide Asp Yavaş Derler Yalan Bence.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bthngks
    bthngks's avatar
    Erkek

arkadaşlar şimdi asp ile bir proje yaptım ama hep herkesin ağzında asp dili hem yavaş hemde geride kaldı derler ama bence yanlış düşünüyorlar diyorum cünkü örnek vermek gerekirse tahribat.com okadar veri okadar post ve hit olmasına ramen site çok hızlı çalışıyor hani nerde aspnin yavaşlığı geriliği bence son derece güzel bir dil ve hala öyle yorumlarınızı bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

:] Hocam bu forum php ile yazılmış olsa emin ol sen farketmesen bile daha hızlı açılırdı.

Sayfa tepki süresini bazen gözle ölçemeyebilirsin.

PHP C tabanlıdır.Elbette daha hızlı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

hızın dille alakası yoktur.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam hızın dilin yazıldığı tabanla alakası vardır.Dillede dolaylı yoldan alakalıdır.

Yazılımcı yönlü olarak dil ve yazım biçimi hızı etkiler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

Emrow bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam hızın dilin yazıldığı tabanla alakası vardır.Dillede dolaylı yoldan alakalıdır.

Yazılımcı yönlü olarak dil ve yazım biçimi hızı etkiler.

-----------------------------

evet haklısın tabi. ayrıntısı çok.

doğrudan dille alakalı değildir yani

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

asp yavaş değil ama geride kaldığı aşikar. en basitinden bi bot yazmaya kalk bi dünya uğraşıyosun

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bthngks
    bthngks's avatar
    Erkek

geride kaldı ama hala en cok kullanılan diller arasında asp ile php biliyorum ama asp nin yazım rahatlığı çok iyi php ninde güçlü olması gelişmiş olması ve birçok özelliği

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

veritabanı seçimi ve kodlama iyi olursa asp orta tabanlı projelerde yine rahattır ancak kod yazımı + veri tabanı seçimi yanlış olursa asp ne yazıkki performanslı olmuyor.. Ve performans ölçümüne bir kaç üyeyle ya da kodlamasını tam olarak bilmediğimiz inceleyemediğimiz (örn: tahribat) sitelerde görülerek karar verilmesi doğru değildir.

:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DonanımHaber.Com a bakın.Microsoft SQL + ASP 3 çöküp duruyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Biryerden sonra illaki optimizasyon gerekir. bu "biryer" dilden dile değişir tabiki.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek

asp.net le asp farklıdır.

donanimhaber aspnet le yazıldı.

Harican donanimhaber'in bu aralar çökmesinin sebebi portalı yeniden yazılıyor logoy bak donanimhaber BETA yazar.

Ama bir gerçek vardır ki php asp den hızlıdır. Diğer bir gerçek vardır ki asp.net php den kolaydır. (sürükle bırak geliştirme sistemi ile(gerçi php nin var böyle yapıları ama kullanmadığım için bilmiyorum))

php mi asp.net mi hızlı derseni onu bilemem amam asp ile php arasında bariz farklar vardır asp nin aşamayacağı....

Toplam Hit: 2061 Toplam Mesaj: 12