folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bilende Yazıyor Bilmeyende Neden?

Bilende Yazıyor Bilmeyende Neden?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

olivetti bunu yazdı:
    -----------------------------

xxjokerxx bunu yazdı:

arkadaslar bi arkadas konu açıyor php sunu nasıl yaparsım asp su nasıldır vb bunu yapmanın yolu nedir c++ sunu yapabilirmiyiz diyince nedense o konulardaki msj sayısı belli içine girip bakıyor burdaki cok değerli arkadaslar ne sormuş php ben anlamam diyip cıkıyor yada ne demiş asp ben bunu bilmiyorum diyor cıkıyo vs.. bilmediği şeyleri cevaplamıyor değerli arkadaslar

ama 

dini bir konuda biri bir soru sorsa bişey söylese mesajlar alıp başını gidiyor forumdaki herkes din alimi kesiliyor bir herkes bişeyler söylüyor bu konudaki bilgisi olanda söylüyor olmayanda söylüyor önüne gelen bişey yazıyor. şimdi soruyorum size bu din konusu cok basit herkes biliyormu bunu yoksa işkembeden herkes sallıyormu ya arkadasım bilmiyosan neden insanları yanlış şeylere yönlendiriyorsunki tamam sen ona inanmaya bilirsin sen onu doğru bulmaya bilirsin ama en azından bırak bilen bi cevaplasın konuyu.

katılıyorummmmm özellikle ateistler,evrim teorisi vb.ı başlıklarda cok cıkıyor bu olay aynı mesaj 20,30 sayfa tekrarlanıyor sonuç tabiki sıfır çünkü hepsi mantıklı cevap vermek yerine ne olursa olsun dinimi savunacam düşüncesinde...

evet aslında dinini savunmak istemesi güzel bir şey ama tam olarak bilmeden konuya tam hakimiyeti olmadan cevap veriliyor ve sayfalar uzayıp gidiyor sonuc ne oluyor bilen biri cevap versede o karmaşada yok olup gidiyor.

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

ultrAsker bunu yazdı:

dindeki doğrular degişmez diyorsunda, her insan kadar Allah'a giden yol vardır. :) kaynagını verirdim bu sözün ama şu an aklıma gelmedi.

diğer ülkelerde esn insana din dedigin zaman 'ya benim o konuda bilgim az yorum yapmıyım' demiyor. o az bilgisiyle elinden geldigince yorum yapıyor. zaten bilmeden yorum yapan her zaman patlar. bilen adamla konusmaksa her konuda zevklidir düşüncesi ne olrsa olsun. o yüzden kendi safındaki adamla degilde mantıklı fikirleri olan insanlarla konusun. sinirlerinizde yıpranmaz :)

ben Allaha giden yollardan bahsetmiyorum ben dinin temeli olan kuralları sana diyorumki değişmez.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bu arada bi üstteki hatta aynı sayfadaki mesajın alıntısını yapıp 2 satırlık mesaj için koca sayfayı doldurmanın mantığını yıllardır anlayamadım :S

açıklayabilen arkadaşa bir dilek hakkı vericem =P

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı:

bu arada bi üstteki hatta aynı sayfadaki mesajın alıntısını yapıp 2 satırlık mesaj için koca sayfayı doldurmanın mantığını yıllardır anlayamadım :S

Hocam valla kusura bakma silmeye üşendim :) Neyse bi dahakine silerim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:
    xxjokerxx bunu yazdı:
    Scofield bunu yazdı:
    xxjokerxx bunu yazdı:
    Scofield bunu yazdı:
    xxjokerxx bunu yazdı:
    Scofield bunu yazdı:
    xxjokerxx bunu yazdı:

ultrAsker bunu yazdı:
    din herkes içindir php değil. din bütün insanlara hitap eder ve herkesin aklında olumlu olumsuz veya olumlu,olumsuz oldugu halde birbirinden farklı yorumlar vardır. dolayısıyla bunları söylerler. aynı şey siyaset içinde geçerlidir hemen hemen herkesin bi fikri vardır

evet din herkese hitap ediyor ama herkes bilmiyor ve bilmeden yorum yapıyor. bende neden bilmeden yorum yapıldığını sordum.

Herkesin kendi bildiği kendi doğrusudurda o yüzden.

bu dinde geçerli değil arkadasım dinde doğrular vardır sana bana göre değişmez dinde doğru Allahı tealanın bildirdiği ve Paygamber efendimizin uyguladığı bunu yorumlayacak kadar bilgi birikimine sahip alimlerin yorumlamasıdır sen kendine göre dini yorumlayamazsın yok ben yorumlarım dersen senin o zaman dinle alakan yoktur sen insanları yanlış yöne sevk etmek için dini suistimal ediyorsundur.

Dinin kendine göre değişmez doğruları olabilir.Ama dine veya tanrıya inanmayan biri için bu doğrular yanlıştır.

Bu iki zıt düşüncenin bi araya gelmesindende büyük bi yorum trafiği ortaya çıkar.

Ama dini d sini bilip geri kalan harflerini bilmeyen adamın yorum yapmasına ve tartışmaya girmesine bende karşıyım.

dine veya tanrıya inanmayan biri demişsin dine tanrıya inanmayan biri biz kendi dinimizden bahsederken onun gelip orda yok o öyle değil böyle demesine ben yanlış diyorum zaten ve neden gelip inanmadığı bilmediği bir şey hakkında bilgi beyan ederek insanları yanlış yöne sev ettiğini soruyom.

Belkide insanları doğru yöne yöneltiyodur :)

Ayrıca bilmediği şey demişin.Dine veya tanrıya inanmayan birinin önceden müslüman,hristiyan veya yahudi olmadığını nerden biliyorsun.

Mesala ben müslümandım.Benimde bildiğim şeyler vardı.O zaman yaptığım birtakım yorumları bilmeden yapıyo demen yanlış olur.

ben müslümandım demişsin ya bundan artık müslüman olmadığı sonucu çıkıyor ve sana sadece sunu söyleye bilirim sen islamiyeti müslümanlığı bilseydin hala müslüman olurdun bilmediğin için müslüman değilsin.

Tam zıttını düşünüyordum.

Bence müslümanlığı bilmesem müslüman kalırdım.Şuan çoğu kişinin olduğu gibi.

Ama benim sorunum müslümanlıkla veya başka bir din ile değil.Ben tanrı kavramına kökten inanmadığım için doğal olarak dinlerede inanmıyorum.

diyorum ya sen müslümanlığı islamı Allahı hakkı ile tanısan bu şekilde düşünmezsin.

sen şimdi diyorsunki bu alem kendi kendine durup duruken tesadüf olarak oluştu.

bir araba motorunu insan yapar ve insan olmadan çalışmaz. ama sen koskoca kainat kendi kendine olmuş ve bu düzen kendi kendine işlediğini savunuyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

evet üşenme olayı

"zükerüm başkalarının gözünü sayfanın okunabilirliğini"

anlamında bencilce bir davranış olarak yorumluyorum

seni değil davranışı yorumluyorum

forumda çok yapılan birşey bu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

evet aslında okurken baya kirlilik oluyor haklısın ama tartışma heyecanı diyelim biz buna:) anlayışın için teşekkürler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Username : xxjokerxx 
    ID : 25754 
    İsim : ilkay 
    Soyisim : sancak 
    Medeni Hali : Bekar 
    Ülke : Türkiye 

Üye İstatistikleri

Login Olma sayısı : 14 

sence de login olma sayınla açtığın konu arasında çelişki yok mu?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ccokoca
    ccokoca's avatar
    Erkek

din herekese hitap eder ama asp php felan sadece ilgilenenen kesme hitap eder sorunun yanıtı bu ama şu yönden bakarsak bazı kişiler bi soru soruyor o konuyu geyiğe çevirebiliyorlar buna bende karşıyım.

“Bence temelde ikimiz de dinsiziz. Sadece ben, senden bir tane fazla dini daha reddediyorum. Sen diğer tüm olası dinleri neden reddettiğini anladığın zaman, benim de neden senin dinini reddettiğimi anlarsın.”
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

Username : xxjokerxx 
    ID : 25754 
    İsim : ilkay 
    Soyisim : sancak 
    Medeni Hali : Bekar 
    Ülke : Türkiye 

Üye İstatistikleri

Login Olma sayısı : 14 

sence de login olma sayınla açtığın konu arasında çelişki yok mu?

ne gibi bir çelişki var.

Toplam Hit: 7512 Toplam Mesaj: 64