Bilgi İşlem Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------

Yanlış değilsem bi admin bi üniversitenin bilgi işleminde çalışıyodu :|

Bende çalıştığım yerde güvenlik kamerası için bi hastaneye gitmiştim orda bilgi işlem odasına girdim.

Küçük bi yerdi. Hayvan gibi bir bilgisayar vardı. Windows server bişey kuruluydu. Norton ile anlaşmaları vardı bi güvenlik duvarları vardı manyak bişeydi.

Bizdeki server ı yaklaşık 230.000 Ytl ye aldılar. 2 adet terminal server 2 adet normal server. Birine bişey olursa diğeri otomatik devreye giriyor.Birde Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin server odasını görmelisin. Bizimki küçücük kalır onların serverlarının yanında.

Naber la?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı:

Bizdeki server ı yaklaşık 230.000 Ytl ye aldılar. 2 adet terminal server 2 adet normal server. Birine bişey olursa diğeri otomatik devreye giriyor.Birde Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin server odasını görmelisin. Bizimki küçücük kalır onların serverlarının yanında.

hocam orası bakırköy herşey beklenir ordan :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

NapsteR bunu yazdı:

wert bunu yazdı:

stajer olacağına göre

-çay getirip götürürsün

-fotokopi çekersin

-bazen yerleri süpürürsün

tabi bunlar benim fikrim 

bankanın bilgi işleminde çay getir götür ve ya yerleri süpür derler mi:) yapıcam yer de iş bankası:)

hoca sen simdiden ucmussun

bende su an coca cola companyde stajdayım bilgi işlemde,pc den cok kagıt kürek görüorsun =) cay işi dogru ama bana daha denk gelmedi satış/pazarlamadaki elemanlarla konusuorum aksam serviste dönerken,adam diyor benm geleceime ne etkisi var cayın fotokopinin bilmemnenin diyor =)

ne yapacagına gelince mesela benm rutin işlerim satıştır,depoya mal giriş cıkıstır bilmemnedir bu raporarlı BASIS'e işliyorum sonrada excelden raporlayıp gerekirs ilgili müdüre mailliyorum,genelde basis veya türevi veri işlem programı kullanırlar onu ögrenmen lazım.sonra pda cok kullanıyorum irsaliyeleri şirketin palmine girip pc ye baglayıp direk basise aktarıyorum.bunlar dısında irsaliye,rapor ayırma,zarflama,mühürleme zart zurt ayak işleride cok oluyor.

Amphetamine Logic.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    he bide windows ce ile ilgili bişiler bilmen lazım

Amphetamine Logic.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

microsoft office  yumul excell ve acces bunlarda kendini geliştir.sora işletim sistemi kurulumları ve sql veritabanı select - insert  bunları öğrenmeye çalış.network paylaşımları yazıcı fax file server ları ile ilgilen bilgi işlemin omurgası bunlardır.ama sıralamayı iyi tutturamassan bişey öğrenemessin.herşeyi bilmene gerek yok yavaş yavaş hergün bi şey öğrensen sana yeter.

başlayıncada bişeyleri bildiğini gösteremene gerek yok çünki sen stajiyersin kime neyi kanıtlayacaksin.rahat ol hiç bişey bilmiyorum de otur bi köşeye hevesin varsa onlarda bilgiyi saklamassa yavaş yavaş çalışırsın.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 3963 Toplam Mesaj: 26