folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilgisayar 3 Gündür Açık Görünüyor

Bilgisayar 3 Gündür Açık Görünüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Selam;

Windows 10 pro işletim sistemli bilgisayarımın açık kalma süresine görev yönetici ve cmd üzerinden  systeminfo ile  baktığımda 3 gündür açık olduğunu görüyorum, işletim sistemi loaderlı antivirüs yok, kasanın power supply kablosunu söküp biraz bekledim, çalıştırdıktan sonra süre devam ediyor bunun sebebi nedir.? Bir hafta önce işlemci macununu ve ekran kartı macununu yeniledim. Sinir oldum en sonunda kasaya sandalye patlatıcam :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Allah başka dert vermesin ne diyeyim.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/3a6a2ed8-c6e2-4941-a31c-f1ca5b2a450c/why-shutdown-doesnt-reset-the-quotup-timequot-counter?forum=win10itprogeneral

https://lifehacker.com/shutting-down-windows-10-doesnt-actually-shut-down-wind-1825532376

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Sistemi kapatmıyor, hazırda beklete alıyor olduğundan olabilir mi? Bir dener misin?

Sadece bi imza..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Allah başka dert vermesinmiş, Allah belamımı versin ne istiyorsunuz. Diğeri ise alaycı bir resim atmış, siz hayırdır ya konu açarken özel izinmi alıcam hocam bu sorun nedir sence uygunmu yeterince dertlimi diye. ? 

Pck0 hocam PC nin kablosunu söküp takıyorum ve sonuç değişmiyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Bu 2 oluyor benim konuma yazılan Allah başka dert vermesin vs muhabbetleri, hani insanları dinden soğutan tipler vardır ya sizden forumdan soğutuyorsunuz. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

kapatırken bekleme moduna alıyordur filan kapatıp açtığında chrome vb.. otomatik açılıyormu yani chrome açıkken bilgisayarı kapat aç dedin pc kaldığı yerden mi devam ediyor?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

kapatırken bekleme moduna alıyordur filan kapatıp açtığında chrome vb.. otomatik açılıyormu yani chrome açıkken bilgisayarı kapat aç dedin pc kaldığı yerden mi devam ediyor?

Kapat aç yaptığımda kaldığı yerden devam etmiyor, acaba ramlerden kaynaklı olabilirmi. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Başlatın üstüne gelip sağ tıkla Bilgisayarı veya oturumu kapatın > Bilgisayarı kapat sonra tekrar kontrol ediniz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Başlatın üstüne gelip sağ tıkla Bilgisayarı veya oturumu kapatın > Bilgisayarı kapat sonra tekrar kontrol ediniz.

Gene aynı, benim amacım pcnin açık kalma sürelerini doğru bir şekilde takip etmek ama pcnin bana verdiği süre yanıltıcı

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Ben allah başka dert vermesin derken gayet normal bir şey söylediğimi düşünüyorum. Ama verdiğin cevaba bakarsak anlama kabiliyetinden uzak gözüktüğün için açıklayayım.

Senin sıkıntın küçük ve çok önemsiz bir sıkıntı olduğu için en büyük derdin bu olsun şeklinde yazdım ve sorunun çözmünü de koydum. Ama verdiğin tepki ve attığım cevaba rağmen hala sıkıntını çözemediğine göre sana burda birisi pcne bağlanıp sıkıtını çözse dahil anlamada problem yaşayacaksın gibi duruyor.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 3088 Toplam Mesaj: 23
windows sunucu gibi olmuş bilgisayar sandalye patlatma