folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Bilgisayar Daha Doğrusu Marka Tavsiyesi Lazım

Bilgisayar Daha Doğrusu Marka Tavsiyesi Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek
    BarisYigit bunu yazdı

bayan olduğunu düşünerek zarif bişiler önermek istiyorum..

samsung ultrabook zaten bunu görünce bayılıcaktır ^^

üstünden vga portunu atamayıp sonrada "ultrabook" diye satılanlardan çok daha iyi. 

gereksiz bence,

Niye 15.6 '' varken 14'' alsın ki? Hemde num lock tuşları bile yok :D Bence bayanın istediğinin tam zıttı olur. Film izlemek için bile hd değil kare ekranı napsın.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

üstünden vga portunu atamayıp sonrada "ultrabook" diye satılanlardan çok daha iyi. 

gereksiz bence,

Niye 15.6 '' varken 14'' alsın ki? Hemde num lock tuşları bile yok :D Bence bayanın istediğinin tam zıttı olur. Film izlemek için bile hd değil kare ekranı napsın.

abi hani bayan = zarif ufak eller küçük minyon tipten yola çıktım..

alienware bi pc yi üni. öğrencisi bi kızın kullandığını düşünsene ? kendisi kadar :D ? 

ondan bunu önerdim. hafif minik ince kibar tatlı çekici hoş hızlı göz kamaştırıcı etkileyici sade hoş güzel.

hoşu 2 kere demiş olabilir hoş ama yani

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek
    BarisYigit bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

gereksiz bence,

alienware bi pc yi üni. öğrencisi bi kızın kullandığını düşünsene ? kendisi kadar :D ? 

ondan bunu önerdim. hafif minik ince kibar tatlı çekici hoş hızlı göz kamaştırıcı etkileyici sade hoş güzel.

sende haklısın da :D bence amacı nete girip, film izlemek, oyun oynamıyacak sonuçta. 15.6 '' bir laptop iyi gider

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Hacım işte büyük küçük fark etmez maksat bu paraya en yüksek özellikle ve sorun çıkartmayacak olanı almak :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek
    Yarin teknosa da indirim gunu.. Kataloga bi goz at derim siteden.. Pc basina gectigimde bakicam bende..

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

Apple disindakiler genelde cop. Al, birkac yil gule gule kullan.

hackworm tarafından 01/Ara/12 00:02 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Aslında tabii ki donanıma da bakmak gerek. Birbiriyle uyumlu çalışan markalar genel olarak bellidir. Ancak servis sıkıntısını asgari seviyeye çekmek için direk Dell diyorum. Servisi de sağlamdır, makinenin kendisi de..

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam dizüstü bilgisayar markası önerisi için öncelikli olarak ASUS diyebilirim. ASUS markalı dizüstü bilgisayarlardan çok kullandım. Şu an kullandığım bilgisayar da ASUS. Şanssızlığımdan ötürü kimsenin başına gelmeyecek durumlara da maruz kaldım, ancak seçtiğim markadan çok memnun kaldım.

Ancak ASUS markasının yanında uzun ömürlü olsun derseniz Toshiba da önerebilirim. Ama Toshiba markalı dizüstü bilgisayarlar biraz fiyatlıdır, o yüzden sadece söyleyip geçeceğim :)

Ayrıca DELL, Lenovo, MSI ürünlerini de önerebilirim ama ben şahsen kullanmadığım, kullananların yorumlarından yola çıktığım için hakkında çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim.

Hocam bilgisayarın yapmasını istediğiniz işlemleri söylerseniz, daha spesifik önerilerde bulunmaya çalışalım. Normal kullanım demişsiniz, ancak herkes kendi beklentisine göre yorumluyor. Eğer yüksek sistem belleği gerektiren bilgisayar uygulamaları kullanmayacak, oyun oynamayacak ve taşıması kolay olsun derseniz çok fazla aramanıza gerek yok. Paylaşımlı ekran kartı, orta halli boyutlu HDD'si olan bir dizüstü bilgisayar işini hayli hayli görecektir kanısındayım, yani verdiğiniz limit fazla :) Yalnız monitörünü çok küçük seçmeyin, kuzeniniz alışkın değilse kullanmaktan sıkılabilir. Çok büyük de seçmeyin, ağır gelir taşıyamaz.

Kullanıcının bayan olmasını göze alarak bir bayana uygun olacağını düşündüğüm şu modeli incelemenizi tavsiye edebilirim.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/x-series-x53e-sb31-rd-asus-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,35932.html

İşletim sistemi Windows 7 Home Premium. Ancak uyarmam gerek, sanırım İstanbul Bilişim bu ürünleri direk getiriyor ve orjinalinde İngilizce olan işletim sistemini Türkçeleştirme uyguluyorlar. Bunun sonucu olarak F9 ile atılan Recovery Formatı çalışmayacaktır. Bunun yerine ASUS'un kendi programı olan Recovery AI programı ile sistem yedeği alıp DVD'lere yazdırırsınız. Yazdırdığınız DVD'ler ile format atabilirsiniz.

Bir de kutu içeriğinde çanta görünmüyor, kullanıcının bayan olması sebebi ile bu dizüstü bilgisayarı taşımak için bir sırt çantası almanızı da tavsiye ederim.

Tabi, tek bir modeli yazıp geçmek olmaz, seçenek sunmak lazım :) Aşağıdaki modelin klavyesi ASUS N53'lere benziyor. Elimde bir tane N53 var ve klavyesinin kullanımı oldukça rahat. İşletim sistemi Windows 8.

http://www.hepsiburada.com/liste/asus-x55c-sx018h-intel-core-i3-2350m-23ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd302085&categoryId=98&navq=categoryid%3d98%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dbd302085%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500_98%257d%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dlister

Bu üründe de çanta yok, bir sırt çantası almanızı öneririm.

Celeron, Core Duo, Core 2 Duo işlemcili modeller de var, hem de çok daha ucuza ürünler var ama ne olur ne olmaz diye işlemciyi Intel i serisinden düşündüm. Dizüstü bilgisayarlarda AMD işlemcili modelleri tavsiye etmiyorum.

Yine de sorularınız var ise yanıt vermeye çalışırım. Başka bir model bulursam da yazarım. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum.

RaNGeR tarafından 01/Ara/12 13:53 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    BarisYigit bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

gereksiz bence,

Bana alienware alacak insana vereceğim tepki:

http://goo.gl/V89yY

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

gereksiz bence,

Bana alienware alacak insana vereceğim tepki:

http://goo.gl/V89yY

ahahhaa :D

Arkadaşlar birazdan çıkıcaz yinede varsa tavsiyeleriniz bekliyorum. dell ve asus modellerine baktım güzel olanar var yinede tavsiyelere açığım

Toplam Hit: 2527 Toplam Mesaj: 26