folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bilgisayar Devamlı Reset Atıyor

Bilgisayar Devamlı Reset Atıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gunduz
    Gunduz's avatar
    Erkek

arkadaslar bnim pc kendı kendıne reset atıyor kablolarından felan deil acaba neden olabilir windows formatmı atmak gerek ne etmek gerek?  

format dsında yapılabilecek bişi varmı virüs felan bulaşmışsa hangi programla temizler bi yardm edi verin..

• saygılar 
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

biosa gir bakıyim C'nin yanında bilinmiyor diyo mu :) dün format atarken gördüm bende bizim yiğenler pc'nin kabloyu çekip takmış bi kaç kez nolmuş işletim sistemi açılmıyo :D kendini resetliyodu durmadan format atarken baktım C'nin yanında bilinmiyor yazıyodu :)

edit: tabi C'nin yanındaki yazıyı görmek için format atmak üzere olman lazım :D

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

fandan yapar, voltaj dusuklugunden yapar, ram kafayi yemistir yapar, hapsirirsin yapar

bunun gibi cesitli sebepleri var 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    -----------------------------

fandan yapar, voltaj dusuklugunden yapar, ram kafayi yemistir yapar, hapsirirsin yapar

bunun gibi cesitli sebepleri var

-----------------------------

çok ısınmıştır yapar.. ama sorun ram de olabilir bence :D 

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    silenceb
    silenceb's avatar
    Erkek

"motik"

BAŞLIĞI düzelt kardeşim... nereye gidiyor bu "gençliğin" hali

Ne Mutlu Türküm Diyene...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hoca Öncelikle;

Bad sector, ram arızası ,cpu ısınması, ekran kartı ısınması, sürücü çakışması, yüklenen uygulamalar gibi birçok neden bilgisayarın resetlenmesine neden olabilir. Çünkü resetleme bir korumadır ve bilgisayarın daha fazla zarar görmesini engellemek için sistem tarafından otomatik olarak verilen bi çözümdür . Nedenini bulmak bazen deneme yanılma yapmayı gerektirebilir.sorunun hardware hatası mı yoksa software hatasımı olduğunu tespit et hoca Ayrıca Eğer Bunlarıda anlamak için en kolay yol usb flash diskle birlikte bi portatable windows veya yeni bi işletim sistemi veya portatable linuxlerle deneyeblirsin.... Bunuda anlamanın en kolay yolu yeni bir işletim sisteminde sistemi test etmek(Format atmak). CD den çalışan ve kurulum gerektirmeyen bir linux version u ile bile bunu test edebilirsn....

Ayrıca
    Tahribat Forum
    Network 
    oto motik reset

konun adı da açtıgın yerde gerçekten müthiş:P

[22817//kaanabak]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Arkadaşlar dikkat ediyorum da forumda Türkçe'ye fazla dikkat edilmiyor. Çok acayip başlıklar atılıyor. ( Hani ben çok iyi bildiğimi felan kastetmiyorum )

Senin soruna gelince, bilgisayarı yeniden başlat ve ardından güvenli modda başlat, belki o zaman birşeyler yapabilirsin. 

Not: Güvenli modda başlatmak için bilgisayar açılırken yanlış hatırlamıyorsam F8 tuşuna basılıyordu. Hadi kolay gelsin.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    BAk Kesin senin işlemcin AMd dolayısıyla çok ısınıyo fan yetersiz fln reset koyuyo Yada işlemci İntel vs ama ekran kartı ram çok ısınıyo yine reset koyuyo olay budur kesin...

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

post ekranını görebiliyomusun ? yoksa post ekranından sonramı geliyo ? pardon olmadı post ekranından öncemi resetliyo ama kesinsonradır cünkü önce resetlere resetlediğini nerden bilcen demi ... :Ç

cd sürücü hariç hddleri fln sök cd den calısan bi işletim sistemiyle dene olmadı hddyi deiştirip dene olmadı ramleri deiş işlemciyi deiş anakart ... fln filan yaratıcı ol

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    power uçmuştur. yenisini almakta fayda var.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spy-met
    Spy-met's avatar
    Erkek
    Power a baktın mı bozuksa ondanda yapar

İmkansız Sadece Biraz Zaman Alır
Toplam Hit: 4822 Toplam Mesaj: 13