folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bilgisayar Müh. Kuzenime İş Veya Önce Eğitim Sonra İş Şeklinde Yer Bakıyorum.

Bilgisayar Müh. Kuzenime İş Veya Önce Eğitim Sonra İş Şeklinde Yer Bakıyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Eğitim hayatında sağlam proje geliştirmediyse, open source katkısı yoksa ya da hackathon benzeri başarıları yoksa kolay kolay bulamayacak maalesef. Linkedinden ilanlara başvurun. 100 başvuru yapacaksınız 10 tanesi geri dönecek. 5i mülakata çağıracak. 3ü ne aradığını bile bilmiyor olacak. 1i için yeterli olmayacak diğer son kalanda verilen maaş asgariden hallice olacak.

İlanların çoğu da 3-5 sene tecrübeli arıyor. Çakallar ne junior arıyor ne de çok maaş işter diye fazla tecrübeli adam. 

1 sene çalışsın bir yerlerde sonra yurtdışı ilanlarına yüklensin. Türkiye'de yazılım sektöründen bir bok beklemesin. Ha amele ha yazılım geliştirici.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

O fakülteyi ikincilikle bitiren kuzenim iki yıl önce iki sene kpss kasarak hazine müşteşarlığına girdi.

Hocam anlamadığım için soruyorum , yani? Bu bir tavsiye mi , anı mı , fikir mi :) mesajdan bir anlam çıkaramadığım için sordum , yanlış anlama :) 

Değerli hocam, kpss kasabilir demek istedim. Kuzenimin şartları baya iyi. Hevesi de yoksabu mesleğe çok kpss çalışsın demek istedim

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Once egitim sonra is seklinde is aramaktan vazgecerse bulur. Zira alayli insanlar ve cer cop universitelerin mezunlari basvurularini hakkinda mediumda iki yazi okudugu her konu icin "icinden gecerim" seklinde cahil cesaretiyle yapiyor. Bunlarin yaninda mutevazi olursa is bulamaz. Bu yaklasim burda da gordugun gibi universiteyi bosa gecirmis gibi algilanarak ezikleyen mesajlar almis. Mis gibi ktu bitirmis ordan onune gelen cikamiyor once biraz ozguven.

D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Once egitim sonra is seklinde is aramaktan vazgecerse bulur. Zira alayli insanlar ve cer cop universitelerin mezunlari basvurularini hakkinda mediumda iki yazi okudugu her konu icin "icinden gecerim" seklinde cahil cesaretiyle yapiyor. Bunlarin yaninda mutevazi olursa is bulamaz. Bu yaklasim burda da gordugun gibi universiteyi bosa gecirmis gibi algilanarak ezikleyen mesajlar almis. Mis gibi ktu bitirmis ordan onune gelen cikamiyor once biraz ozguven.

Diğer sektörleri için yorum yapmak istemiyorum ama yazılım vebilgisayar mühendisliği tarafında gerçekten sadece üniversiteyi bitirebilmis ve üniversite ödevleri haricinde bisi ile uğrasmamış insan dolu piyasa. İş mulakatlarina girdiğim zaman karşımdakini bozmamak için zor tutuyorum. (Junior arayan bir firma değiliz geliştirecek zamanımız maalesef yok ilanlarımiz senior düzeyinde). Senior sıfatıyla bile gezenlerin yaptığı dışında dıştan Bi kaynak okuyanları neyin ne olduğunu bilenleri çok az. 10 senelik teknolojilere "ya işte yeni teknolojiler geçmeye çalışıyoruz yavaş yavaş diyenler" neler geliyor...

Özet olarak üniversite zamanında kendini gelistirmediyse ilk tavsiyem @antikky yi dinlemesi sonra @unbalanced

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

"Once egitim sonra is" seklinde is aramaktan vazgecerse bulur. Zira alayli insanlar ve cer cop universitelerin mezunlari basvurularini hakkinda medium'da iki yazi okudugu her konu icin "icinden gecerim" seklinde cahil cesaretiyle yapiyor. Bunlarin yaninda mutevazi olursa is bulamaz. Bu yaklasim burda da gordugun gibi universiteyi bosa gecirmis gibi algilanarak ezikleyen mesajlar almis. Mis gibi ktu bitirmis ordan onune gelen cikamiyor once biraz ozguven.

D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:DD:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

^^D` LiChess each us. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

degerli fikirleriniz icin tesekkur ederim arkadaslar

Toplam Hit: 2137 Toplam Mesaj: 17
bilgisayar mühendisi