folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bilgisayar Mühendislerine Bir Kaç Sorum Olacak

Bilgisayar Mühendislerine Bir Kaç Sorum Olacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek

Beyler itü gazi gibi ünivlerin  iş sahasında rolleri nedir kendini gelişttiren bi insan için iş hayatında yoğunlukmu yoksa rahatlıkmı..

bide ünivde kimya ne derece isteniyor (hiç uğraşasım gelmiyor uyuz dersle)   ve derslerin yoğunluğu bakımından isteklerinizi yerine getirebiliyormusunuz gezmek tozmak falan falan.. 

birde siz hangi üniv. önerirsiniz ünivin kadrosuna bakarak

cevap verenlere teşekkürler. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek
    sen heralde ÖSS Türkiye birincisisin. Seçim yapamıyorsun. Hangi üniversiteye gitsem felan filan. Tavsiye ederim. ODTÜ çaycılık fakültesi. Bir çok okuyan var hepside memnun!!!

eski bir dost mu aradınız?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek

hayır salak bilemedin insanlara alaycı yaklaşacağına adam gibi cevapla gaziye sadece türkiye birincisi değil 5000. de giriyor bende girmiş olandan bilgi almak istedim üstüne vazife olmayan işlere karışma

biraz aklın kemale erseydi anlardın sen bi işe kalkışmadan önce araştırmazmısın hedefin ona göre çizilmezmi, sanıyormusunki amaçsız her iş gerçekleşecek bu aciz insanın düşüncesi amaçsızca beklemek senin yaptığın gibi

burda milyonlarca insan yaşar ve milyon kişi sınava girer burası Türkiye burda bi işe kalkışacaksan araştıracaksın ve böyle bi eğitim sistemi varsa öss gibi daha çok üstüne düşeceksin burda sınava 3 ay kalmış son zamanlar insan nerede olduğunu görür ve artık ne istediğini araştırmalı ha bunları senin için yazmadım zaten anlamazsın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    black_lord bunu yazdı:
    -----------------------------

hayır salak bilemedin insanlara alaycı yaklaşacağına adam gibi cevapla gaziye sadece türkiye birincisi değil 5000. de giriyor bende girmiş olandan bilgi almak istedim üstüne vazife olmayan işlere karışma

biraz aklın kemale erseydi anlardın sen bi işe kalkışmadan önce araştırmazmısın hedefin ona göre çizilmezmi, sanıyormusunki amaçsız her iş gerçekleşecek bu aciz insanın düşüncesi amaçsızca beklemek senin yaptığın gibi

burda milyonlarca insan yaşar ve milyon kişi sınava girer burası Türkiye burda bi işe kalkışacaksan araştıracaksın ve böyle bi eğitim sistemi varsa öss gibi daha çok üstüne düşeceksin burda sınava 3 ay kalmış son zamanlar insan nerede olduğunu görür ve artık ne istediğini araştırmalı ha bunları senin için yazmadım zaten anlamazsın

yavaş gel hacı bide taşlasaydın arkadaşı :/

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek
    JordanoR bunu yazdı:
    black_lord bunu yazdı:

yavaş gel hacı bide taşlasaydın arkadaşı :/

ya Allah aşkına söyle haksızmıyım şur bi konu açarsın gelir hemen dalarlar binlerce kişi şu vakitlerde bu konuları araştırıp duruyor haksızsam şurda söyleyin 3 yıldır takip ettiğim bu siteye daha adımımı atmiyim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Beyler sakin , ciddi konularda geyik cevirmeyin , cevabi verin sonra geyiginizi yapacaksaniz yapin ama once istenencevabi verin.

Haci bir defa bilgisayar ile ilgili bir bolum sececekse herseyden once bilgisayari sevmeli, bilgisayar temeli olmali.Yani adam eline mouse almamis ama unide bilg.muh okuyor durumu icler acisi.

Is hayatina gelince IT sektoru yorucu ve zevkli bir sektordur.Masabasinda oturursun ama beynin yogun calisir.Eve is goturme gibi olaylar cok olur hanimla kavga edersin :D ...Iyi para kazanirsin tabi bu para kazanma mevzusu kendini gelistirmene ve gelistirdigin alanlara baglidir.Iyi para demek iyi bir sosyal hayat demektir tabi parayi harcamayi bilene.

Universitede ogrencilik donemi pek iyi olmaz , kaninda pichlik varsa raha gecirir ama normal bir ogrenci modundaysa difransiyel denklemler gibi matematik ve muhendislik matematigi dedigimiz yuksek matematikten kafasini kaldiramaz...hayatinda adini ilk defa duydugu matematik konulariyla karsilasir falan durum modlari ama pichlik seviyesi yuksekse bu derslerden rahat gecer...

Universite olarak ne secersin o biraz sana kalmis ama adi duyulmus universitelerde isler daha zordur ;) 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:

Beyler sakin , ciddi konularda geyik cevirmeyin , cevabi verin sonra geyiginizi yapacaksaniz yapin ama once istenencevabi verin.

Haci bir defa bilgisayar ile ilgili bir bolum sececekse herseyden once bilgisayari sevmeli, bilgisayar temeli olmali.Yani adam eline mouse almamis ama unide bilg.muh okuyor durumu icler acisi.

Is hayatina gelince IT sektoru yorucu ve zevkli bir sektordur.Masabasinda oturursun ama beynin yogun calisir.Eve is goturme gibi olaylar cok olur hanimla kavga edersin :D ...Iyi para kazanirsin tabi bu para kazanma mevzusu kendini gelistirmene ve gelistirdigin alanlara baglidir.Iyi para demek iyi bir sosyal hayat demektir tabi parayi harcamayi bilene.

Universitede ogrencilik donemi pek iyi olmaz , kaninda pichlik varsa raha gecirir ama normal bir ogrenci modundaysa difransiyel denklemler gibi matematik ve muhendislik matematigi dedigimiz yuksek matematikten kafasini kaldiramaz...hayatinda adini ilk defa duydugu matematik konulariyla karsilasir falan durum modlari ama pichlik seviyesi yuksekse bu derslerden rahat gecer...

Universite olarak ne secersin o biraz sana kalmis ama adi duyulmus universitelerde isler daha zordur ;)

çok sağol dostum bu cümleden korkuyordum "Eve is goturme gibi olaylar cok olur hanimla kavga edersin"  gelde ona açıkla şimdi :D  nese eyvallah çok yardımcı oldun 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Bende bunu merak ediyorum koskoca tarikatta hiç b.mühendisliği okuyan yokmu varsa şunu soracağım;

Abilerim ablalarım; şu lanet olası fizik dersinin üniv. gereklilik oranı nedir...Kimya fizik vs... Yani full yazılım full matematikmidir yoksa yine alakasız alakasız yok genleşme yok atom bilmemne gerekiyormu:S

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

şindi olay şoyle bizim meslek oyle birşeyki ipini koparanın uzerine konuştuğu evdekilere yada etraftakilere laf anlatamadığın bir meslek.

iki satır kod yazan bu herif muhendislik okudu ben daha iyi kod yazarım diyen adamlarla dolu. Oncelikle şunu belirtmek isterim muhendislik kod yazmak demek değildir. Bir düşünme ve planlama çözüm üretme işidir. gelelim işin ozune. piyasa gittikçe kırılıyor 4 sene sonra ne olur bilinmez. ama bilgisayar mühendisliği ile ilgili seçim yapacaksan

şehir seçimi yapman lazım istanbul civarlarında iş imkanları daha fazla. itu boğaziçi çok sağlam universiteler. iu boktan ama naparsın istanbulda olduğu için tercih edilebilir. 

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    unisine gore değişmekle birlikte ilk sene fizik kimya yada biyoloji gorebilirsin tamamen saçma dersler ve bir boka yaramazlar.

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek
    Hazır konu açılmışken bende sorayım; bilgisayar mühendisi olmak çok mu zor? Eğer zorsa siz sınava nasıl hazırlandınız? 

-
Toplam Hit: 3615 Toplam Mesaj: 16