Bilgisayar Mühendisliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

Bu sene İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği kazandım.

Sizce Üniversite hayatımı nasıl değerlendirmeliyim ?

Şunları şunları yap şunları yapma dedikleriniz varmıdır ?

Yani siz şuanki aklınız olsa nasıl değerlendirirdiniz üni hayatını ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagilgurbuz
    cagilgurbuz's avatar
    Erkek

benim elektronik haberleşmede arakdaşım var baya memnun eve çık kızlar seviyor 

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RDxMaster
    RDxMaster's avatar
    Erkek

İngilizce dökümanlardan çalış.Sürekli çeviri yap.Aynı anda 10 programlama dili öğrenmek gibi bi aptallığa düşme(benim gibi).Bir dili öğren çok iyi öğren muhtemelen size orada c/c++ göstereceklerdir.4 yıl boyunca bu dili kas.Sana yetersiz/gereksiz gelmeye başladığında java veya c# dillerinden birine geç.Benden bu kadar.daha 2. sınıftayım.Konunun takipçisiyim. :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

dostum bölümde dersler yetersiz kalıyor maalesef, hazırlıktasın ingilizceyi iyice öğren, lunix kullanmaya başla, bi de odtünün itünün falan ders kataloguna bak ona göre kıyasla hangi dersler bizde eksikse onlara çalış, ben öyle yapıyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Kendini-Gelistirmen-Lazim-Ama-Nasil-163607/1/

Al sana direkt link :) Ben açmıştım bu konuyu, sana da faydası olur. Bir sorun olursa oraya sor daha derli olur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

hangi alanda gelişmek istediğine, ilerde ne yapmak istediğine dair ipuçları ver de yardımcı olabilelim.

. . .. . ... .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek
    oyun yapimi ozellikle ilgimi cekiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

oyun yapımımı! 

ah be oluum

gez eğlen bi senede uzat okulu tamamdır =)

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek
    abi hic bi yarari olmayan sacma bisey niye yazarsin ustune bide dalga gectigini sanarak
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Öncelikle hayırlı olsun. Güzel bir şehirde (her ne kadar şehre uzak olsa da) güzel eğitimi olan bir üniversite kazanmışsın. Teknik anlamda kendini nasıl geliştirebilirsin çok iyi bilmiyorum henüz ben de o yolun yolcusuyum ama bildiğim kadarıyla internette bunlarla ilgili dökümanlar var. Sıkı takip edip iyi araştırmak gerekiyor ve uygulama kısmı çok önemli. İngilizcenin iyi olması önemli bir katkı, sadece Türkçe dökümanlarda gezinmek zorunda kalmazsın. Bunların dışında, eğer maddi durumun müsaitse özel eğitim kurumlarının 6 aylık programcılık eğitimleri oluyor. Java ya da ne bileyim android yazılım şeklinde. Bunlardan faydalanıp eğitim hayatın boyunca freelance işler yapıp güzel paralar kazanabilir, kendini geliştirebilir, bitirdiğinde de CV ne ekler bak ben daha okurken neler neler yaptım diyebilirsin. Teknik kısmı bir kenara bırakırsak, mutlaka sosyal kulüplerde aktif olmalısın. Networking dediğimiz olay. Örneğin üniversitenizde IEEE vardır. Ona katılıp işinle ilgili etkinlikler yaparken çevreni geliştirirsin. Sadece bölümündeki adamları tanımaktan bahsetmiyorum, sponsorluk görüşmeleri, konuşmacı çağırma vb. Bunları yaparken iyi yerlere gelmiş iş adamlarıyla tanışırsın ve onlara karşı nasıl davranılır işin usulü nedir öğrenmiş olursun. Bunlar da hep bitirdiğin zaman senin hanene artı puan olarak yazılır. Hepsi bir yana, ben çok para kazanacağım, şu arabam, şu evim olacak değil, gözümü kapattığımda ben iyi bir mühendisim diyebilecek biri olman lazım. Yolun sonu orası. Umarım istediğin gibi bir üniversite hayatı ve sonrasında istediğin gibi bir iş hayatın olur. Başarılar :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    dyrnade bunu yazdı
    oyun yapimi ozellikle ilgimi cekiyor.

oyun yapımına özel olarak ilgin varsa unity diye bi program var onu biraz araştır, başlangıç olarak iyi olur senin için. ama oyun yapman için geometrinin ve matematiğinin az çok iyi olması gerekiyor bilgin olsun. başlangıç için zor bir alan seçmişsin bu arada. :)

. . .. . ... .
Toplam Hit: 1532 Toplam Mesaj: 15