Bilgisayar Takip

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

adam düğünü bile yaptı sdfgsdf

Aman hocam şimdi biri inanır filan, konu gizli de değil. :D

Ben de yeni bir olay sandığım için öğüt dolu bir mesaj düşünüyordum ki, Allura'nın AB banını görüp şöyle bir kendime geldim.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

Ben de yeni bir olay sandığım için öğüt dolu bir mesaj düşünüyordum ki, Allura'nın AB banını görüp şöyle bir kendime geldim.

tavsiyeler hayat dersi kıvamında değil takip konusundaysa alalım :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

tavsiyeler hayat dersi kıvamında değil takip konusundaysa alalım :D

''Bir ilişkiye başlamak için böyle bir yolu seçtiysen, yarın bir gün evlenince de eve gizli kamera, hanımın telefonuna da izleme aygıtı koyarsın.'' diyecektim.

''Bazı insanlar böyle etraflarındaki herşeyi sahiplenmek zorunda hissediyor. Garip.'' diye de ekleyecektim.

Takip konusunda ise artık öyle gizli loglama programlarına filan gerek olduğunu sanmıyorum. Zaten insanlar herşeylerini ulu orta yaşamıyor mu ? Tek bir internet sitesini arayarak nerelere, kiminle gittiğini görebiliyorsun. En sevdiği boku püsürü de çok rahat öğreniyorsun. Hatta sormak istediğin garip bir soru varsa da insanların sorular sorduğu ve kişinin cevapladığı platformlar da mevcut. Hobileri ile ilgili yayın yaptıkları kişisel blogları da atlamayalım.

Yani günümüzde insanların öyle gizlisi saklısı yok. Ayakkabı markasına filan bakarak hoşlanıyoruz insanlardan, gittiği mekanlara, bindikleri arabalara bakarak değerlendiriyoruz. Hoşlandığımız kızın kalbini çalmak için bile sanal ortamda karıştırdığı bir takım bokları takdir ediyoruz. Başardıkları işleri değil, bunu nasıl kullandıklarına önem veriyoruz. Sanal sosyalitenin bu kadar yaygınlaşmasının temelinde de bu boktan önyargı odaklı bakış açısı yatıyor. İnci gibi oluşturulmuş bir profil bilgisi yetiyor. Daha sonra yaptıklarını, bu profil bilgilerini güncelleyebilmek için yapıyorsun. Mesela birinin profilinde mızıka eğitimi aldığını okuyup, ertesi gün mızıka çalmaya başlıyorsun. Farklı olma çabası içine giren, herkesleşmiş bir insan oluyorsun.

Henüz ikinci cümlesinde cinselliği dile getiren bir adamın, karşısındakine verebilecek başka birşeyi yoktur.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Medeni ol la biraz git sor =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    RebelliouS_SouL bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Hocam aynı Ofistesin ve sen hoslandıgın kızın sevgılısı varmı yokmu bilgisayardanmı ögrenceksın ? :) Açıkcası bana Sevgilisin Olup olmadıgından cok kızın ozel hayatında kımlerle konusuyor neler yapıyor dıye merak ettıgın ıcın bazı seylere erısmek ıstıyorsun.

+1

Kızın sevgilisi var mı yok mu sorarak gayet normal bir şekilde öğrenebilirsin, zaten seninle ilgileniyorsa yalan söylemeyecektir.

+1

bencede senin sevgili niyetin yok gibi geliyor.

öyle bile olsa çok ayıp.

sevgilim beni aldatıyormu desen bir derece mantıklı.

arkamdan işmi çeviriyor desen mantıklı

sorma sonra gel kızın özelini kurcala.

bir bayan olarak bunu sevgiliyken öğrensem şimşek hızyla bırakırım.
    üstelik dava bile edilebilir.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

aramızda seri katil var haberiniz olsun

hiç bişey bilmiyosan ofiste birine sor yahu :|

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Jilet_Boris bunu yazdı

aramızda seri katil var haberiniz olsun

hiç bişey bilmiyosan ofiste birine sor yahu :|

seri katil? birşeymi kaçırdım

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    b0rd0
    b0rd0's avatar
    Erkek

Güvensizlik kendinde başlıyorsa problem teşkil eder.

Git kendisine uygun bi zamanda 2 dakika zamanın varsa konuşabilirmiyiz de

Sonra arkadaşının olup olmadığını sor.

Varsa rahatsız ettiğim için özür dilerim de. Dön git..

Sessiz kalırsa Kalbinizde biri Yoksa eğer diye gir cümleye.

Biraz utanıyorum hatta şuan kızarabiliirim durum dolayısıyla diye gir olaya.(Ortamı salaş bi havada tut. ciddileşme çok )

7 milyar insanlık nüfusü içinde ikimizin yanyana olma olasılığı nedir?  diye sor

İstiyorsa senindir istemiyorsa Tekrar özür dile Rahatsız ettiğin için.

:D bana denemek isteyeni denk geldi hatta durum daha kötüydü hiç tanımıyordum kızı...

Kalbim Kadar Yazabilsem de Ömrüm Kadar Severim..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

Böyle ilişki temeli mi atılır hacı. Öğrense sıçtın başlamadan bitti.

+1 :D

İmza YOK !!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek

Keylogger yükle ama anlarsa kötü olur. Madem direkt olarak soramıyorsun  keylogger'ın verilerini biraz kavra ve oradan yürü. :)

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
Toplam Hit: 6160 Toplam Mesaj: 33