Bilgisayar Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

Selamlar.

Bilgisayar ile yapacağım şeyleri size aktarayım bunun doğrultusunda fikirlerinizi ve önerilerinizi okumak isterim.

Grafik ve tasarım programlarının bir çoğunu kullanmam gerekiyor.

Corel, Photoshop, illustrator, Autocad, 3dmax,

Video montaj, vs render 

Vegas, After gibi video derlerme ve düzenleme programları kullanacağım.

Tanıdık bir bilgisayarcıdan bunu topladık.  Ortalamada 4800 tl ye felan geliyor.  Donanımdan çok anlamadığım için fikirlerinizi almak isterim. Ayrıca, bu işle uğraşan mürid arkadaşımız varsa ulaşırsa ona kazandırmak isterim.

www.tithack.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/satilik-komple-masaustu-sistem---gtx-1060---i7-770-241560

Baktın mı konuya?

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

o ekran kartını kullandım. 5 fanlı kasada, heryer püfür püfür eserken anlam veremediğim bir ısınması vardı. tavsiye etmiyorum. sonrasında verdiğim arkadaş da bu konudan şikayetçi idi aşırı ısınmasından.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

i7-6700k , 7700k, 8700k gibi bir işlemci tercih etmeniz öneririm. Tek çekirdek hızı yüksek olsun. 8700k gayet iyi.

Ram olarak 3200mhz en az 16gb(2x8) olsun.

Z370 ya da Z380 chipsetli bir anakart tercih edebilirsiniz.

Ekran kartı olarak da baba birşey iş görür ama ivs certified sürücü bulabileceğin bir ekran kartı olsun. Bu sayede kullandığın yazılımları daha performanslı kullanabilirsin.

Kolay gelsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Render için topluyorsan ryzen işlemci kullan

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

go ryzen

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

o tür programlar kullanacaksan kesinlikle ve kesinlikle intelden vazgeç. ryzen alıyorsun keyfine bakıyorsun. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

O tarz programlar kullanıp, intel ve ryzen farkını test edenler mi yazıyor bu tavsiyeleri? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

O tarz programlar kullanıp, intel ve ryzen farkını test edenler mi yazıyor bu tavsiyeleri? 

Ferrariye binmeyenlerde bilirki ferrari hizlidir

Not. Ryzen kullaniyorum :) 

Not2. Ryzen 3 ile tek cekirdek hizindada yakaladi inteli amd. Cokluda zaten fark atiyor.. 

DestinatioN tarafından 25/Tem/19 21:55 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Ferrariye binmeyenlerde bilirki ferrari hizlidir

Not. Ryzen kullaniyorum :) 

Not2. Ryzen 3 ile tek cekirdek hizindada yakaladi inteli amd. Cokluda zaten fark atiyor.. 

Ferrari hizlidir ama işe yaramaz bir arabadir. Kız arkadaşın yanında arkadaşını götürmek istese arabaya sığmazsıniz. Bunun için bmw m5, audi rs6 gibi hem ferrari gibi hızlı, hem sedan arabalar vardır. Bunu bilmek için dışarıdan bakmak yetmez. 

Tasarim kısmında test etme şansım oldu, tek çekirdekte 8700k,9900k tarsi islemciler sapliyor halen. P5000, P4000 sli kartli sistemlerde çalışıyorum... 

Render işinde thread ripper baska bir boyut ancak tek çekirdek frekansı düşük olduğundan render harici iş yapmıyor. 

Ryzen9 3900x serisine bakıyorum şimdi 8700k muadili olarak.

Kullandığınız uygulamaların %90i tek çekirdek kullanıyor, sadece simulasyon ve render aninda multicore destekliyor. Bazi programlarda multicore desteği ayrı satiliyor, windowsta da aynı şekilde.

İhtiyaca göre seçmek en iyisi, mesela ben sadece tasarım yapıyorum ben yüksek frekanslı işlemci tercih ediyorum. Render aldığımız pc'de ise x xeon var bol bol çekirdek var. Ama onda da çizim yapmak işkence.

Düşük butcelerde 8700k,6700k rocks.. 

Kaan tarafından 25/Tem/19 22:28 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Bende bir pc toplayacağım. Ama genel anlamda oyun amaçlı benim durumum. O yüzden ryzen 3000 serisi bakınıyorum. Hayırlısı. Ha bi de ekran kartı olarak 5700xt düşünüyorum. Lakin çift fanlıların çıkmasını bekliyorum. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
Toplam Hit: 3229 Toplam Mesaj: 30
bilgisayar