folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayar Topluyorum (Fikir Ve Önerileriniz)

Bilgisayar Topluyorum (Fikir Ve Önerileriniz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Bide şimdi benim alacağım anakart asus usb 3.0 destekli sormak istediğim usb 3.0 geriye dönük uyumlu ise para vermeye değer mi.Bide en son şuna da açıklık getirirsem olay bitecek.İntel core i5 mi, amd phenom II x4 black edition mu??

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:
    -----------------------------

Bide şimdi benim alacağım anakart asus usb 3.0 destekli sormak istediğim usb 3.0 geriye dönük uyumlu ise para vermeye değer mi.Bide en son şuna da açıklık getirirsem olay bitecek.İntel core i5 mi, amd phenom II x4 black edition mu??

usb 3.0 daha çok yeni çok destekleyen donanımda yok paran varsa destekli olanı al ve tabikide phenom x4 amd forever:Dbende x3 var para yetmedi x4 e.

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

cl ne kadar düşükse o kadar iyi.

1600mhz cl9 alacagına 1333mhz cl7 al. biz öyle yapıcaz.

usb olayına gelirsem genelde portlar  "2 x usb 3.0/2.0 " diye gecer. 3 geri dönük 2 yi destekliyor

2 de 1.1 i destekliyor. 3 de 1.1 acılmaz ama 1.1 e gerek yok zaten

en ucuz i5 lerden biri Intel Core i5 650 3.20 GHz 4MB 1156p (733MHz VGA)

http://www.exa.com.tr/intel/islemciler_kategorisinde/intel_core-340-10163.html

365 lira

en ucuz x4, AMD Phenom II 940 X4 (3.0 GHz) 8MB 940p Black Ed.

http://www.exa.com.tr/amd/islemciler/amd_phenom-340-7189.html

265 lira

diğer modelleri incele gerisini sen düşün.

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Evet beyler yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkürler kafamda baya bişiler şekillendi.Son olarak düşündüğüm sistem şu:

AMD
    Phenom II X4 965 Black Edition AM3 3.4GHz 8MB Cache 45nm İşlemci

GIGABYTE
    MA770T-USB3 AMD 770&SB710 AM3+ DDR3 1666MHz (O/C) Anakart

GSKILL
    4GB (2x2GB) Ripjaws DDR3-1333Mhz CL7 1.5V Düşük Voltaj DUAL Ram

COOLER MASTER
    HAF 922 MidT ATX SİYAH KASA

WD
    3.5" 1TB Caviar Black SATA 2.0 32MB Cache 7200Rpm Harddisk

ekran kartı olmadan sistem indirimsiz 1343,98

güç kaynağı olarak 750w lık birşey düşünüyorum.600w falan mı alayım yoksa bu iyimi?

THERMALTAKE
    750 WATT TOUGHPOWER GÜÇ KAYNAĞI (TAK ÇIKART KABLOLU)
    159,00 US
    288,00 TL

Ekran kartı olarak öneriler üzerine 2 tane düşünüyorum fiyat olarak ikisi arasında bariz fark var.Benim istediğim yeni çıkacak crysis2 mafia2 medal of honor gibi oyunları iyi grafiklerde akıcı olarak oynatması.

HIS
    HD5850 ICooler V GDDR5 1GB 256Bit ATI DX11 Ekran Kartı
    349,00 USD
    632,14 TL
    ASUS
    HD5670 GDDR5 1GB 128Bit ATI DX11 Ekran Kartı
    129,00 USD
    233,66 TL

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

sistemin olmuş gibi hocam.

ancak olur da 5850'den cayarsan 5770 al.

şöyle diyeyim eğer full hd çözünürlüklü bir monitör alırsan 5850 alman farz olur, en yüksek çözünürlükte ancak o oynatır.

ancak normal çözünürlükte akıcı oynarım diyorsan 5770 yeter.

He is finding himself.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:

Evet beyler yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkürler kafamda baya bişiler şekillendi.Son olarak düşündüğüm sistem şu:

AMD
    Phenom II X4 965 Black Edition AM3 3.4GHz 8MB Cache 45nm İşlemci

GIGABYTE
    MA770T-USB3 AMD 770&SB710 AM3+ DDR3 1666MHz (O/C) Anakart

GSKILL
    4GB (2x2GB) Ripjaws DDR3-1333Mhz CL7 1.5V Düşük Voltaj DUAL Ram

COOLER MASTER
    HAF 922 MidT ATX SİYAH KASA

WD
    3.5" 1TB Caviar Black SATA 2.0 32MB Cache 7200Rpm Harddisk

ekran kartı olmadan sistem indirimsiz 1343,98

güç kaynağı olarak 750w lık birşey düşünüyorum.600w falan mı alayım yoksa bu iyimi?

THERMALTAKE
    750 WATT TOUGHPOWER GÜÇ KAYNAĞI (TAK ÇIKART KABLOLU)
    159,00 US
    288,00 TL

Ekran kartı olarak öneriler üzerine 2 tane düşünüyorum fiyat olarak ikisi arasında bariz fark var.Benim istediğim yeni çıkacak crysis2 mafia2 medal of honor gibi oyunları iyi grafiklerde akıcı olarak oynatması.

HIS
    HD5850 ICooler V GDDR5 1GB 256Bit ATI DX11 Ekran Kartı
    349,00 USD
    632,14 TL

ASUS
    HD5670 GDDR5 1GB 128Bit ATI DX11 Ekran Kartı
    129,00 USD
    233,66 TL  

5670 in çekirdek hızı ilginç bir şekilde daha fazla 800 mhz e yakın şaşırdım yada vatan şaşırdı yanlıs yazdı.hıs inkinden 2 eksik yanı.Soğutucları küçük,bellek arayüzü düşük ama diğer öz aynı gibi gibi

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

şöyle diyeyim eğer full hd çözünürlüklü bir monitör alırsan 5850 alman farz olur, en yüksek çözünürlükte ancak o oynatır.

ya benim şuan kullanacağım çözünürlük 1280x1024 daha fazlasıyla oynamam hatta 1024x768 bile olabilir :P.Aslında 5850 yi istiyorum da bütçede kara delik açacak gibi duruyor :D.5770 e bi bakayım sağol

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

ya benim şuan kullanacağım çözünürlük 1280x1024 daha fazlasıyla oynamam hatta 1024x768 bile olabilir :P.Aslında 5850 yi istiyorum da bütçede kara delik açacak gibi duruyor :D.5770 e bi bakayım sağol

monitör tüplümü hocam?

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-ga-h57m-usb3-h57m-usb3-intel-h55-soket-1156-ddr3-2200mhz-(oc)-vga&hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=42433

anakartta tavsiyem budur müdür gerisini zaten sana kalmış

senin aldıgınla aynı sayılır

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:
    --------------------------

5670 in çekirdek hızı ilginç bir şekilde daha fazla 800 mhz e yakın şaşırdım yada vatan şaşırdı yanlıs yazdı.hıs inkinden 2 eksik yanı.Soğutucları küçük,bellek arayüzü düşük ama diğer öz aynı gibi gibi

---------------------------

Yok o yanlış değil 5850 256bit , 5670 128bit ondan farkediyor.

Toplam Hit: 5601 Toplam Mesaj: 39