folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayarda Donma Ve Isınma

Bilgisayarda Donma Ve Isınma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 1.5 ay önce kadar intel  i7 7700k 1050 ti 8 gb ram ssd 240 vs sistem topladım işlemcide normal cooler mastar fanlı soğutma var. 3d max de çizim yapıyorum ve render alıyorum , renderi başlattığım zaman maus donuyor ve zor hareket ediyor. Ram 8 gb ondan olabilir ve gpu 80 dereceyi görüyor. İşlemci fanı yetersiz kaldığından dolayı donma sorunu bundan olabilirmi. Sıvı soğutma almak istiyorum ama 2 el corsair h110 var 240 tl diyor ama son kullanıcısıda ben olurum gibi geliyor elimde patlar. Sizin önerebileceğiniz bi sıvı soğutma ve öneriniz varmı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Arkadaşlar 1.5 ay önce kadar intel  i7 7700k 1050 ti 8 gb ram ssd 240 vs sistem topladım işlemcide normal cooler mastar fanlı soğutma var. 3d max de çizim yapıyorum ve render alıyorum , renderi başlattığım zaman maus donuyor ve zor hareket ediyor. Ram 8 gb ondan olabilir ve gpu 80 dereceyi görüyor. İşlemci fanı yetersiz kaldığından dolayı donma sorunu bundan olabilirmi. Sıvı soğutma almak istiyorum ama 2 el corsair h110 var 240 tl diyor ama son kullanıcısıda ben olurum gibi geliyor elimde patlar. Sizin önerebileceğiniz bi sıvı soğutma ve öneriniz varmı.

güç/pil yönetiminden işlemci kullanımı var onu 85e çek birde öyle dene. ben eksi pcde oyun oynarken cpu 90-95e çıkıyordu o zmnda ısınmadan dolayı donma fps düşmesi yaşıyordum. cpu kullanımını düşürünce fps yükselmişti.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Hacı sen önce termallerini kendin yaptıysan baştan bir gözden geçir. Tazele onları kasa fanlarını sen taktıysan fanların havayı dışarı doğru üflediğinden emin ol.

İlk fırsatta ram i 16 yap.

Bunlardan sonra devam ediyorsa sıvı sistemi konuşulur.

Mouse takılması olayı şu olabilir kablosuz mouse kullanıyorsan alıcı yanında geçen usb kalbo vs veya harici disk bile bozabiliyor sinyali. Renderla beraber böyle birşey başlıyorsa bu sıkıntı yaratıyor olabilir. Harici usb uzatma kabloysuyla alıcı ve mouseu yakınlaştır.

Anıl
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Pc deneyimli bi arkadaşım ile beraber kurduk fanlar havayı dışarı veriyor , termal macunu normal yaptık ne çok ne az , maus normal kablolu benimde aklıma ilk fırsatta ram geliyor. Şuan alamam gibi Ram corsair ddr4 8 gb lpx 2400 mhz farklı marka 2400 mhz alsam sorun yaşarmıyım. Güç ve pile de akşam eve gidince bakayım bi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Pc deneyimli bi arkadaşım ile beraber kurduk fanlar havayı dışarı veriyor , termal macunu normal yaptık ne çok ne az , maus normal kablolu benimde aklıma ilk fırsatta ram geliyor. Şuan alamam gibi Ram corsair ddr4 8 gb lpx 2400 mhz farklı marka 2400 mhz alsam sorun yaşarmıyım. Güç ve pile de akşam eve gidince bakayım bi.

mümkün olduğunca  aynı marka ve model al hocam. hatta elindekini satıp dual kit alsan çok daha süper olur. 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

mümkün olduğunca  aynı marka ve model al hocam. hatta elindekini satıp dual kit alsan çok daha süper olur. 

Dual kit nasıl oluyor ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar az önce teamvewar ile pc bağlandım ve aida64 extreme programını kurdum ekrankarı fanı 0 da görünoyr yada benmi yanlış görüyürum. Arkadaşa ilk zamanda ekran kartı fanı yüke binince çalışsın dedi ama tam emin değilim. Telefonlarada bakmıyor soracam.

https://i.hizliresim.com/ROPDNo.jpg

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

Dual kit nasıl oluyor ?

iki adet aynı ram oluyor örneğin 2X8=16 GB şeklinde

http://cdn.vatanbilgisayar.com/UPLOAD/PRODUCT/GSKILL/thumb/v2-51959-1_medium.jpg

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Up olsun akşam akşam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Boşta iken dereceler normal ise, muhtelemen 7700k'daki spike sorunu ile karşı karşıyasın gibime geldi.

İşlemci ısısını takip eder misin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Boşta iken dereceler normal ise, muhtelemen 7700k'daki spike sorunu ile karşı karşıyasın gibime geldi.

İşlemci ısısını takip eder misin

Normal yükte 40 derece fakat benim arkadaş ekran kartı ayarları ile oynadı fan dönmüyor ekran kartın onu nasıl halledecem.

Edit: bios a girdim 48 derece de gpu

JuMaN tarafından 24/Eki/17 21:56 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1853 Toplam Mesaj: 12
bilgisayar sıvı soğutma intel i7