folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Bilgisayarda Oynadığınız İlk Oyunlar Nelerdi?

Bilgisayarda Oynadığınız İlk Oyunlar Nelerdi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Daha önceleri de bişeyler oynadım fakat adlarını hatırlamıyorum bunu oynadığımda ilkokuldaydım

yanlız renksiz ekranda oynadım, renkli ekran lükstü

Burada ekran görüntüsü verilen oyunlar çıktığında ben onların compiled kodunda değişiklik yapacak kadar eskiydim =)

PC Speakerdan bip yerine insan sesi veren bir oyun vardı hayran kalmıştım mesela. şimdi her bip sesinin 255 e kadar bir karaktere karşılık geldiğini biliyordum ama insan sesi nasıl çıkarmışlar akıl edemiyordum =)

larry bu 

grr taxi diyen denyo

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

gta 1 :) ve yanında kayak ile kaydığımız mouse ile kontrol ettiğimiz win32 ile yazılmış bir oyun vardı sanırım win98 de falandı :) birde bir platform oyunu hatırlıyorum elektrik devrelerinin içinde dolaşıyorduk falan :)

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eklotje
    Eklotje's avatar
    Erkek

İçinizde Dos işletim sistemini kullanan varmı bilmiyorum. Zamanında ben çok kullandım,
    Dos işletimin içersinde bulunan  Godzilla diye bir oyun vardı ilk oynadığım oyunlardan birisi o idi. Ondan öncede Commadore 64 vardı, çok basit motor yarışları vardı. Ama  Godzilla dan aldığım zevki onlardan alamadım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

win 3.1 deki mayın tarlasını, kayak oyununu vs oynadım ilk olarak. sonra bazı msdos oyunları disketle satılıyordu. "prince of persia" gibi.. ilk multimedya oyunum ise "starcraft" idi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

http://webrazzi.com/wp-content/uploads/2014/04/nintendo-game-boy-1st-gen-3ge-800.jpg

http://www.museumofplay.org/online-collections/images/Z007/Z00759/Z0075948.jpg

ilk oyunu bu cihazda oynadım. ilk oyun gördüğünz kasetteki bugs bunny oyunu idi. kaseti takıp oyunuyordun.

pc yoktu o zamanlar hiç görmemiştim :)

tetris , barbie , kasetlerinide oynayıp son seviyeleri bitirmiştim.

nintendo da master yapmışlığım vardıdr. hertürlü iddasına girip kapışabiliriz.

Yav ağlamak istiyorum. Diğer veletler oynardıda bu aleti vermezlerdi bana bir el oynamam için. Çok kıskanırdım diğer bebeleri.

Ya bu 60 bölümmüydü neydi, bölüm kodu girip istediğine atlayabiliyordun, çok basit bi algoritması vardı 3-5 bölüm geçince çözmüştüm kodlara bakıp kafadan onun için çabuk bitti.

Bende bu cihazdan vardı bide, deli bir alettir oyunla gameboyun arasına koyyosun, bugünün memory cheat programlarının hardware versionudur, atasıdır.

bugs bunny 90 böldümdü. 60 bölümün şifresi ztpz idi hiç unutmadım :(

kağıda yazar o bölümden başlardım. usb ye benzer bir kablo ile multi oynanabilyordum.

kasetler çok ısındığı için arkasına balon içinde su dondurulmuş şekilde bantlıyordum hiç kapanmıyordu .

ne günlerdi ya.

Toplam Hit: 6132 Toplam Mesaj: 56