folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Bilgisayardan USB Belleğe Dosya Aktarılsın Ama USB Den Bilgisayara Dosya Aktarılamasın

Bilgisayardan USB Belleğe Dosya Aktarılsın Ama USB Den Bilgisayara Dosya Aktarılamasın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar, Labda bilgisayarlar hep virüslü , mikroskopların ve cihazların bağlı olduğu bilgisayarlara sadece CD ile dosya aktarımı yapılacak felan deniyo da o da bizi çok zorlayacak, usb yi her hangi bir cihazın bilgisayarına taktığımız an dünyadaki bütün virüsler hepsini seç indir demiş gibi doluyor. Formattan sonra da iş değişmiyecek muhtemelen çünkü bilgisayara usb takıldığı an ona da bulaşıyor.

Merak ettiğimse şu, mümkünse hatta biraz da şart gibi, programsız bir şekilde bilgisayara usb koruması yapmam lazım ve sadece bilgisayardan usb ye dosya atabileyim ama usb den bilgisayara hiçbirşey giremesin, bilgisayarlar sadece cihazın datasını almak için kullanılıyo zaten.

Birde  bilgisayarların çoğu xp ya da win7 acaba fformat atmasakta combofix çalıştırsak nasıl olur? sonra bu ayarı yaparız 

Nasıl yapabilirim? var mı çözümü olan

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

başlat > çalıştır > gpedit.msc

Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Çıkarılabilir Depolama Birimi Erişimi

aradığın bu alanda.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

gpedit bi açılsa bakıcamda olmadı internetteki şeylerdende bir kaçını denedim işe  yaramadı ama bakıyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

gpedit bi açılsa bakıcam da olmadı, internetteki şeylerden de bir kaçını denedim işe  yaramadı ama bakıyorum.

Bu GPedit'i , bilgisayar'da İşletim Sistemini yükleyen kişi tarafından Kullanımını yasaklamış olabilir. bu nedenle lab'daki bilgisayarları kim düzenlediyse onunla iletişime geçmek de bir çözüm olabilir. yanlış anlamadıysam.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

gpedit bi açılsa bakıcamda olmadı internetteki şeylerdende bir kaçını denedim işe  yaramadı ama bakıyorum

rkill

jrt

combofix

adwcleaner

sirasiyla.kur tara ondan sonra dene kullanici hesabinda yani kullanicimprofilinde kisitlama yoksa acilir birde hangi isletim.sistemi ve versionu var?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Veri hirsizliginin önüne bir nebze olsun gecebilirsin ama bu sefer de virus bulasma riskine kapi acmis olursun.

En güzeli iki tarafli olarak kapat

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Ayni dertten bende sikayetciyim. Okulda 2 3 tane flashima sictilar. Bisey olunca artik clouda atip indiriyorum ama o da vakit kaybi oluyor takipteyim.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ben xpenology kurdum(test amaçlı) bir kasaya virüslü olan flash ı taksan da sorun olmuyor cihaz autorun falan çalıştırmıyor.  Nas üzerinden alışveriş yapabilirsin.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Sanırım programsız çözülmeyecek gibi

Flasğmı koruyabiliyorum ama asıl derdim bilgisayarı korumak

Flası içindeki bir kaç alt dosya ile koramaya alınca 3. Dosyanın içine kadar giremiyo virüsler

Ama dediğim gibi benim asıl derdim usb takıldığı an usb den bilgisayara buşey atılamasın ya da izin istesin

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    erebos bunu yazdı

Sanırım programsız çözülmeyecek gibi

Flasğmı koruyabiliyorum ama asıl derdim bilgisayarı korumak

Flası içindeki bir kaç alt dosya ile koramaya alınca 3. Dosyanın içine kadar giremiyo virüsler

Ama dediğim gibi benim asıl derdim usb takıldığı an usb den bilgisayara buşey atılamasın ya da izin istesin

hocam autorunu kapasan yetecek sanki sana

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Usb Disk Security programıyla autorun virüslerine engel olabilirsin hocam

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
Toplam Hit: 1619 Toplam Mesaj: 12
usb koruma virüs