folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayarı Otomatik Açma ? ( Nasıl Yaparız Fikir Alayım)

Bilgisayarı Otomatik Açma ? ( Nasıl Yaparız Fikir Alayım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek
    Ben bilgisayarı fişe taktıgım zaman otomatık olarak acmasını ıstıyorum.  Bazı anakartlar bunu desteklıyor ama benımkınde boyle bı ozellık yok. Kimisi modem power on , kimisi mouse ı takınca calıstır gibi bişiler biliyordum ama ben bunları ıstemıyorum fişe taktıgımda direk acsın pc yı nasıl yaparız ? ha birde bir kaç program varmıs kendini bıosa yazıp  ıstenılen saatte acıp kapayan ama onlarda paralı ?.... eyvallah.

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    gerilim regülasyonunu iyi ayarlamazsan ve fişe takıp çıkartırken ki gerilim sıçramalarını engelleyemezsen sıçar pc biliyon dimi?

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek
    evet biliyorum kardeş,  Zaten pc  sureklı acık kalıcak yanı pek  ac kapa olmayacak nadır durumlarda kullanıcı müdahelesi gerekmeksızın açılmasına ugrasıyoruz :) varmı bi önerin ? aslında bir  role devresi yapmıstık bunla ılgılı ama ıvırı zıvırı 15 doları gecıyo adete vuruncada  buyuk para..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

dai biosa gir power management denilen yere gir ordaki ayarlara göz atarsan bi şeyler olur eminim benmki çünkü fişe takılınca direk acılıorda:)

kaynak:pc magazine el kitapcıgından alınmıstır:Nurky:

[22817//kaanabak]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ana kartin destekliyorsa

istedigin saatte acilmasini saglayabilirsin veya modeme baglarsin telefon caldigi anda bilgisayarin acilmasini saglayabilirsin veya network bilgisayar ise ethernet kartin destekliyorsan server uzerinden otomatik olarak acabilirsin     

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek
    Teşekkür ederim arkadaşlar fakat dedikleriniz benim işimi görmuyor role li bişi yapıcaz gene amk. zaten nerde cins projeler var beni bulur

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

cins prje dediğin bi timer bi transistör bide röle amk neresi cins.

keşke böyle projeler beni bulsa

kulağımla yaparım a.q

bize hocalar robot kaktırmaya çalışıyo sen röleli zikindirik bişi dion hay amk :D:DD 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanchh
    kivanchh's avatar
    Erkek
    A. q benimki her elektrip gidip geldiginde acılıyo gece elktrik gidip gelse bi bakıyom sabah bilgisayar acık.Oto acma Herkesin isine yaramıyo benim gibi :D

(Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackdeath
    blackdeath's avatar
    Erkek

arkadasim su alisveris merkezlerinde kulanilan kdys sistemlerindeki bilgisayarlar var onlarda ayni mantikla calisiyorlar  genelde kullanicilardan kimsenin mudahale etmesi gerekmiyor sadece gerekli oldugu zamanlarda kullanici mudahale ediyor elektrik kesildiginde falan kendisi otonatik aciliyor hatta ozellikle bilgisayari test edip ole takiyoruz  biostan ayarlarini ya elektrik geldiginde otomatik acilsin ama dikkat et bilgisayarini once upse bagla sonra upos uzereinden enerjiyi ac yoksa cok bilgisayar yakarsin

kolay gelsin

agzıyla içmesini bilmeyenlere yeni rakıdan bir yenilik 35lik yenifitil. ışığa kadar götürür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

1. Biosun destekliyorsa, elektrik gittikten sonra aletin durumunun ne olacağı ile ilgili menüde power onu seçersin. makina bi acıldımı elektirkte gitse geri acar kendini, kitlenmediği durumda...,

2.Benim sistemimi uygularsın. Bir tane Karel Ms48 Ms24 santral bulursun atta 1-2 lik bile bişi olabilir yani.. O santrali kodlarsın, Mesela evi arayıp 9 tuşuna basıldığında senin bilgisayar açılır, accayip karizma yaparsın...

3. basit bi devre yapacaksın, power led bildiğin gibi bi diyottur, elektrik geldiğinde ışığı iletir, elektroniktede 0-1 bitler genellikle 0 volt - 5 volt die tabir edilirler, ledden akım geçtiğinde power düğmesini acan bi transistör kullanabilirsin..

4. Gidip kendin basarısın düğmesine...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

3. basit bi devre yapacaksın, power led bildiğin gibi bi diyottur, elektrik geldiğinde ışığı iletir, elektroniktede 0-1 bitler genellikle 0 volt - 5 volt die tabir edilirler, ledden akım geçtiğinde power düğmesini acan bi transistör kullanabilirsin..

-----------------------------

bahsettiğin power led kasanın power ledi mi anakartın power ledimi?

Toplam Hit: 5940 Toplam Mesaj: 14