Bilgisayarıma Kola Döküldü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

tuşlar için çözüm söyliyeyim :)

bütün tuşları teker teker çıkar altını üstünü nemli bezle sil geri oturt.. cillop gibi olur ilk günkü gibi çalışır. yapışma filan kalmaz..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam ac icini tinerle temizle dis fircasi veya firca yi tinere batir sil

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

geçen bi forumda okdum öldüm gülmekten

eleman iphone 4s almış wc'de takır tukur nette sörf yaparkene (alaturka wc)
    cumburlop iphone wc'ye :)

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

costantin bunu yazdı:
    -----------------------------

joe_black bunu yazdı:

KaRaKuLe bunu yazdı:

birazdan hicbişey yazamayacaksın şimdi o şekerin içindeki su seviyesi minimum seviyeye inecek ve tuşlar ile board arasında yapıştırıcı muamelesi görecektir. Ve daha sonra sen tuşlara her bastığında çıtırı çıtır sesler gelecek bir süre sonra bastığın tuş geç geri gelmeye başlayacak felan filan yeni klavye al bence...

aynne müdür.

Kısa devre konusuna gelince neresine döküldü tam olarak ? her tarafa değdiyse belkim olabilir. Le cola falansa bişi olmaz merak etme onlar şeker katmıyor :d

:D valla  hocam ortasına döküldü ve alttaki hava deliklerinden damlıyordu 

garantisi bittiyse bide tornavida kullanabiliyosan aç içini temizle. yanlız kolayla falan temizleme dikkat et :D

Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

hocam arastırdım tw teyp tamircileri oksitlenmeyi gidermek için bi sıvı kullanıyolar adını biilmiyorum uçucu bişi biondan bulup onunla temizlemeyue çalışıcam yada saf alkol (klavye çöktü mk :D)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

alkol plastik parçalara çok fazla zarar verir onun yerine sentetik tiner kullan hocam..

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma. 24373 15 haziran 2020
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

geçen sene aynı senaryoyu ben yaşamıştım hatta konu bile açtım aynen böyle :)))  

çözüm olarak  pc temizliği için spreyler var 20-30 tl ye satıyorlar temizleme beziyle birlikte.    leptop klavyesini sök bi kenarı çek ve o spreyi  klavye arasından sık köpürüyor girdiği yere temizliyor. bol bol sık sıvısı zarar vermiyor.  daha sonra klavyeyi dik tut su akarken yukardan kurutma makinasıyla tut kurusun

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek

tek sıkıntı var sıvı teması olduğundan artık bilgisayarın garanti dışı =( ileride klavye ile ilgili bi problem yaşarsan tabi.. ancak bilgisayarın içini açmaları için önce klavyeyi çıkardıklarından sıvı teması olduğunu farkederler ve sıvı teması olmuş garanti dışı klavyenizi parasıyla değiştirebilirsiniz sonra garanti kapsamına girer derler. yani asus, acer, toshiba, lenovo böyle yapıyo ... 

Hep Oyunlar Senaryolar, Sustuysak Bi Yere Kadar, Aklınızdan Çıkarmayın, Türkiyedir GALATASARAY...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

kardeş o kadar çok döküldüyse. cihazın önce suyla temizlenmesi gerekebilir. sonra tiner-contact sprey falan gerekir..

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

o tuşlar zamanla iyice sertleşip sinir krizi yaşatıcak sana. yedekte bi klavye bulundur :)

bilgisayarın yeniyse genellikle bu tip dökülmelere karşı sıvı-geçirmez yapıyorlar mühim bölümlerini, altından çıkıveriyor. bişey olacağını sanmıyorum.

http://kocaer.me
Toplam Hit: 2120 Toplam Mesaj: 25