Bilgisayarıma Virüs Bulaştı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

format attım virüs hala duruyor diye birşey yok.

format atarak aktif virüsleri zaten temizlemişsin.

geriye potansiyle virüsler kalmış.

zaten virus kendini klasörlere kopyalamış artık senın oluşturdğun dosyalar gibi orada duyor.

temizleme araçlarının çoğu sadece aktif olarak çalışan virüsleri temizler.

daha sonra tekrar bulaşması için kendini kullanıcının dosyalarının kopyası gibi oluşturduğu virüsleri temizleme araçları temizlemez.

hernagi bir araçla tarama yapman da bir işe yaramaz.

kaspersky deneme sürümünü kur. tam tarama yaptıktan sonra daha önceden oluşturulmuş virüs dosyalarını silip asıl dosyalarını yerinde bırakacak.

bazı doysalarında exe ler gidebilir olacak o kadar. gelişmiş antivirüsler virüslerin çoğunu kullanıcı dosyalarının içinden alarak yok edebilir.

ama bazı dandik antivirüsler komple kullanıcı dosyasnın orjinal exe leri ile siler.

bu yüzden taşaaklı bir antivirüs kur komple tarama yap.

sonra onu kaldır ve sistemine ayak uyduracak güncel bir antivirüs kur.

dosyalarının kaybolma tehlikesi varsa beceremeyeceğin bir iş ise profilimdeki numaradan bana ulaş.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

musallat.exe yemişsin hocam,

verilerini bir depolama birimine yedekle, işletim sisteminin c-d neyi varsa format at, bilgisayarın driverlarını kurduktan sonraki ilk işin kaspersky/ bitdefender ve malwarebytes kurmak olsun

depolama birimini bilgisayara tak, ama içine çift tıklayıp sakın girme, direk virüs ve spam programlarından özel tarama yaptırıp depolama birimini tarattır, sonra içine gir. sorun kalmayacaktır.

+musallat.exe silici diye bi program da yazmış bunu yazan ibine, onu da sakın indireyim deme, vakt-i zamanında analizini yaptım ibneye virüs yetmemiş rat oluyor pc de.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hurferus45
    hurferus45's avatar
    Erkek

Sorunu hala çözemedim

https://soundcloud.com/arestahasan << Hasan GÖNÜLTAŞ >>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    hurferus45 bunu yazdı

Sorunu hala çözemedim

Bak sana öneriler yazdık, denedin mi hepsini?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hurferus45
    hurferus45's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı
    hurferus45 bunu yazdı

Sorunu hala çözemedim

Bak sana öneriler yazdık, denedin mi hepsini?

Denedim hepsini olmadı .

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Hocam sen şimdi ne diyorsun? Tüm diskleri sildin, yeni disk oluşturdun, sonra formatı çaktın, hala vüüürüs duyuor mu? O zaman formattan sonra usb falan takıyorsundur oradan tekrar giriyordur virüs. Yada bios virüsleri falan duymuştum daha uzman birine sor bilmiyorum pek.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Mbr virüsü . Araştır google da suan mobilim, büyük ihtimal sorunun budur.

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hurferus45
    hurferus45's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Hocam sen şimdi ne diyorsun? Tüm diskleri sildin, yeni disk oluşturdun, sonra formatı çaktın, hala vüüürüs duyuor mu? O zaman formattan sonra usb falan takıyorsundur oradan tekrar giriyordur virüs. Yada bios virüsleri falan duymuştum daha uzman birine sor bilmiyorum pek.

Hayır hocam diskleri silemem arşivim var içinde arşivimi de kurtarıp virüslerden kurtulmam lazım yaklaşık 3tblik arşivim var

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Arşivin durduğu müddetçe bu işden kurtulamazsın. Muhtemelen arşiv dosyaların silinir diye onu da tam taratmıyorsundur. O zaman tek çare arşivini harici diske yedekleyip mevcut diski silmen. Bu şekilde temiz bir bilgisayara kavuştuktan sonra deepfeeze kurup, arşiv yedeğin üzerinde ince ince çalışma yapıp temizleyebilirsin.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hurferus45
    hurferus45's avatar
    Erkek

sorun çözülmedi tahribatta bu işi bilen kimse yokmu arkadaşlar?

Toplam Hit: 2709 Toplam Mesaj: 25