folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilgisayarımın Fanı Hep Sıcak Hava Üflüyor.

Bilgisayarımın Fanı Hep Sıcak Hava Üflüyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jay-Jay
    Jay-Jay's avatar
    Erkek

Müridler  benim bilgisayarım açtığımdan 15 dk sonra fandan sıcak hava üflemeye başlıyor. Bu kötü birşey mi çözmüş değilim. Oyunlarda veya uygulamalarda hiçbir kasma veya donma mevcut değil. Bu konu hakkında biligisi veya yorumu olan arkadaş söyleyebilir mi ?

Werner Heisenberg
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

Bilgisayarın hangi fanı ?

Dipnot // Genel olarak doğaldır "Fanlar içerde ısınan havayı dışarı atmak için takılır."

Ama benim kasafanım var ek olarak seninkide öyleyse, dışardadaki havayı üflüyor.

otocu tarafından 19/Ara/13 13:12 tarihinde düzenlenmiştir

Load time: 100101001110101010010000100100 Miliseconds.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maycamp85
    maycamp85's avatar
    Erkek

Hocam bilgisayarının fanını söküp temizlemen ve termal macunlarıını yenilemen gerek,fan havayı dışarı atamadığı için ısınır,makinayıda yakma ihtimali var elinden geliyorsa  kendin yap gelmiyorsa bi teknik servise uğra.

maycamp85
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jay-Jay
    Jay-Jay's avatar
    Erkek
    otocu bunu yazdı

Dipnot // Genel olarak doğaldır "Fanlar içerde ısınan havayı dışarı atmak için takılır."

Ama benim kasafanım var ek olarak seninkide öyleyse, dışardadaki havayı üflüyor.

yok havalandırma fanı . bilgisayarım demişim kaç kere .

Werner Heisenberg
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jay-Jay
    Jay-Jay's avatar
    Erkek
    maycamp85 bunu yazdı

Hocam bilgisayarının fanını söküp temizlemen ve termal macunlarıını yenilemen gerek,fan havayı dışarı atamadığı için ısınır,makinayıda yakma ihtimali var elinden geliyorsa  kendin yap gelmiyorsa bi teknik servise uğra.

Pc yı aldıgımdan berı boyle . yanı ben ıyı bırsey dıye dusunuyodum hanı havayı hemen dışarı atıyor dıye bırkaç arkadaşta işlemciyi yakabılırsın dedı . Ama 3 yıldır kullanıyorum  sorun cıkmadı .

Werner Heisenberg
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Ozaman düzgün çalşıyor demektir.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maycamp85
    maycamp85's avatar
    Erkek
    Jay-Jay bunu yazdı
    maycamp85 bunu yazdı

Pc yı aldıgımdan berı boyle . yanı ben ıyı bırsey dıye dusunuyodum hanı havayı hemen dışarı atıyor dıye bırkaç arkadaşta işlemciyi yakabılırsın dedı . Ama 3 yıldır kullanıyorum  sorun cıkmadı .

3 yıldır o fan temizlenmediyse  inan bana  fanın arada yorgan  oluşmuştur :D

maycamp85
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    Jay-Jay bunu yazdı
    otocu bunu yazdı

gelde küfür etme dediğim anlardan birisi..

bilgisayarım demişim kaç kere diye atarlanıp artislik yapacağına sorununu kendin çöz madem.

pc nin içinde egzoz işlemci anakart ekran kartı soğutucuları var. hangisi?

onu geçtim bu "pc" dediğin alet desktopmu laptopmu bunları soyle ilk baş ondan sonra şekil yap artist

maycamp85 bunu yazdı

öyle bir ihtimal yok. ilk çıkan işlemcilerden bahsetmiyoruz. işlemciler ısı ölçme ve yanmadan önce kendilerini kapatma özelliklerini çok uzun yıllar önce kazandı.

DestinatioN tarafından 19/Ara/13 14:10 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    Jay-Jay bunu yazdı
    otocu bunu yazdı

Soruyu bi daha oku. Bak kalınla işaretledim. Ne sormuşlar sana?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

hocam eğer kasma ve donma olsaydı yanlış bir şey var demekti. 

Senin sıcak üflüyor dediğin fan büyük ihtimal egsoz fan olarak çalışıyor. İçerideki sıcak havayı dışarı atabiliyor işte. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    maycamp85 bunu yazdı

bunu tavsiye ederim benim pc de öyleydi son zamanlarda açtım temizledim macunu değiştirdim şimdi canavar gibi. kendine güveniyorsan yap güvenmiyorsan bilen birine yaptır çünkü hassa yanlış vidayı yanlış yere takarsın yada vidanın birini fazla sıkarsın o fazlalık başka parçaya temes eder ve yapayım derden bozabilirsin.

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
Toplam Hit: 2800 Toplam Mesaj: 14