folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bilinçaltına Hükmetmek Mümkün Müdür?

Bilinçaltına Hükmetmek Mümkün Müdür?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

hocalar uzun zamandır insan beyninin en karanlık yeri,bilinçaltı hakkında yazılar okumaktayım..bilinçaltını kısmende olsa yönlendirebilecek yöntemler mevcut..

kendim üzerinde deneyler yapıyorum son bi kaç haftadır,hipnoz vb. methodlarla..ancak bilinçaltına gönderdiğim ne kadar telkin varsa hepsi ters anlaşılıyor :)

şu an farkettiğim mucizevi değişim ise beni bir hayli şaşırttı... :)

Konuya geleyim,

6 yıllık sigara içicisiyim.Son 3 yıldır günlük 1, 1.5 paket mutlak tüketimim oluyor.açlıktan ölüyüm,cebimde 7 lira olsun,sigram yoksa karnımı doyurmam gider sigara alırım,o derece vahim durumdayım.Bu bilinçaltı hakkında araştırmalarımın hepsini sigara bırakma konusunda yaptım.

Şimdi gelelim olaya,

ne kadar beynime hükmedip,sigara istetmemeye çalışsamda bunu ne kadar çok düşünürsem o kadar çok canım sigara çekti.Şu an ise çoook garip bi durumla karşılaştım.Son 4 gündür cebimde kuruş para yoktu.Ve 4 gün boyunca aklımın ucundan bile sigara geçmemiş,bunu şu an farkediyorum.Ne canım sigara istedi,bırak sigara istemesini aklıma bile gelmedi isteyip istemediği :) Normalde,sabahları gözümü açtığım saniye yataktan kalkmadan sigara tüketen biriyim..

Şimdi burda bilinçaltına inandırma durumu söz konusu.Sigara almam imkansız oldugundan dolayı,bilinçaltım bunu farkedip,sigara sinyalini göndermemiş beynime.. :)

bunu kontrollü bi biçimde kullanmayı başarabilirsek,bırak sigarayı bırakmayı dünyayı yerinden oynatırız..ama nasıl,az beyin fırtınası yapalım.. :)

Not.anlatış biçimi,işin bilimsel yönüne turp sıkmış olabilir ama asıl konusulması gereken konuyu anlamışsınızdır umarım :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

hocam geçen bi belgesel izledim ondan sonra baya bi etkili oldu benim üzerimde adam belgeseldi içenle içmeyeni karşılaştırıyodu ve sabah kalktığında hayatında hiç sigara içmemişsiniz gibi düşünün diyodu eğer gerçekten bunu kafana yerleştirebilirsen işe yarar gibime geliyor...

l enfer c est les autres Sartre ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

bilinçaltına hükmedemezsin

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CodeInside
    CodeInside's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mümkündür, birçok filmde senin haberin olmadan bilinç altına beynin direk algıladığı ama senin farkedemediğin masonik simgeler yerleştiriliyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

CodeInside bunu yazdı:
    -----------------------------
    mümkündür, birçok filmde senin haberin olmadan bilinç altına beynin direk algıladığı ama senin farkedemediğin masonik simgeler yerleştiriliyor.
    -----------------------------

fight club en bilindik ve en çarpıcı örnek bu konuda hocam,haklısın...

dünyanın en zenginleride bu varlıklarını bilinçaltlarını doğru kullanmalarına borçlular..şans denilen olgunun bile tamamen bilinçaltı tarafından meydana geldiğini düşünüyorum..insanın herşeyden önce beyninin gücünü ve kullanımını öğrenmesi gerekiyo bence..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

ben bi ara rüyalara taktım bilinçaltıyla ilgili. tam uykuya dalma esnasında zihnimi açık tutmaya çalışıyordum. daldığımı hissettiğim anda uyanıyordum. bilinç altımda neler olduğunu hatırlamaya çalışıyordum.

sonuç dersen sonuç biraz karışık. çünkü uyku düzenim bolzuldu ve hiç bi bok anlamadım. küçükken yaşadığım bi olaydan aynı saniye içinde bu seçimler mevzuuna atlıyordu düşünceler. sonra kız arkadaşıma sonra normal hayatta hiç dikkat etmediğin ama bilinçaltına yerleşen misal;

sahilde gezerken dondurmacının satmak için söylediği onca lafı hatırlıyosun filan.

çok sikim bi mevzuu. işe yarar bi sonuç göremediğimden 4-5 ay önce bıraktım. ve yeni yeni uykuya rahat dalabiliyorum

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

mümkündür hocam hatta ben yeryüzünde bunu yapabilen insanların olduguna inanıyorum...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

zihin kontrol yöntemleri=cia

bunu araştır bi hocam yol gösterir en azından.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArkiYaN
    ArkiYaN's avatar
    Erkek
    konuyla ilgili hoşunuza giden yararlı gördüğünüz dökümanlar vs varsa paylaşırsanırz güzel olur

Fak yu!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

hipnozla belki bişeyler yapılabilir hocam

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    biraz önce benzer bir deney yaptım. Taoizm ile ilgili kitaplar okuyordum bir taoist düşünür şöyle diyor: bir insan rüyasında kelebek olup uçtuğunu görüyor ve uyanıyor. acaba insan aslında rüyasındaki şekliyle bir kelebek midir ? bu durumda şimdiki hayat bir rüya mıdır ? yoksa gerçek olan şimdiki yaşadığımız hayat olup rüya yalan mıdır ? bunu kim ispat edebilir ?... şimdi uyudum ve kendimi boşluğa bıraktım. kainatin bir parçası olduğumu düşündüm. kendimi kainata bıraktım. ve bunları düşünerek uyudum. bir süre sonra farklı şeyler gördüm. meğerse kendimizi nasıl görmek istiyorsak öyle oluyormuşuz. en azından ben kendimi bir toz bulutu gibi düşündüm ve öyle gördüm. ben bir toz bulutu olarak evrende savruldum. eğer bir insan gerçekten kendini bir ağaç olarak düşünüp uyur ise bir müddet sonra ağaç olur. ta ki uyanınca kadar ağaç olarak kalır.... burada bazı şeyler saçma sapan gelebilir. lakin Taoizm ile ilgili kutsal metinleri okuyunca bunların ne kadar normal olduğunu anlarsınız. bakınız: erdemin ışığı taoculuk ve taoculuktaki anahtar kavramlar isimli kitaplar :)

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
Toplam Hit: 11206 Toplam Mesaj: 39