folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bill Gates:20 Yıl İçinde İşsizlik Patlayacak

Bill Gates:20 Yıl İçinde İşsizlik Patlayacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

toprağa ve enerjiye yatırım yapmak lazım, özellikle iyi yağış alan bölgelerden.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

hiç kafaya takmayın o dedikleri olana kadar kıyamet kopar zaten.

kopmazsada insanlar robotların icabına bakar. cem yılmazın dediği gibi "benim fişe taktığım beni mi ele geçirecek :)"

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Boş konuşmuş. Kapitalist düşüncenin temeline aykırı bi kere.

der die das
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

kopmazsada insanlar robotların icabına bakar. cem yılmazın dediği gibi "benim fişe taktığım beni mi ele geçirecek :)"

madrew bunu yazdı

Valla öyle diyorsunuzda bunu söyleyen adam dünyanın en büyük teknoloji devlerinden ve en pahalı şirketlerinden birinin kurucusu.Bu adam kapitalizmide teknolojiyide burdaki herkesden 20 kat daha iyi bilir.

Futurist eskiden hamallık mesleği vardı mesela adam küfenin içine adam koyardı eşyayı götürürdü evine kadar alışveriş yapan kişinin.Artık adam arabayı çekiyor otoparka alış-verişini yapıyor sonra koyuyor arabaya basıyor gidiyor evine.Hamallık mesleğinin fişini çekmiş galiba ?

Yada git fabrikalara bak istersen.Eskiden 150 kişiyle çalışan fabrikalar artık 20 teknisyen 10 mühendis 5 tanede orta elemanla çalışıyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek

dönerci bi robot motorservisine çıkan bir robot kurye hayali bile kötü

buralar eskiden dutluktu..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

madrew bunu yazdı

Valla öyle diyorsunuzda bunu söyleyen adam dünyanın en büyük teknoloji devlerinden ve en pahalı şirketlerinden birinin kurucusu.Bu adam kapitalizmide teknolojiyide burdaki herkesden 20 kat daha iyi bilir.

Futurist eskiden hamallık mesleği vardı mesela adam küfenin içine adam koyardı eşyayı götürürdü evine kadar alışveriş yapan kişinin.Artık adam arabayı çekiyor otoparka alış-verişini yapıyor sonra koyuyor arabaya basıyor gidiyor evine.Hamallık mesleğinin fişini çekmiş galiba ?

Yada git fabrikalara bak istersen.Eskiden 150 kişiyle çalışan fabrikalar artık 20 teknisyen 10 mühendis 5 tanede orta elemanla çalışıyor.

Hammallık konusunda yazayım dedim hala deli divane var bknz:Eminönü tahtakale civarı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detCode
    detCode's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

EE mantık olarak doğru.

Ben hep söylüyorum CNC ler çıktı 10 kişinin yaptığı işi CNC ler yapmaya başladı.

İleride Android yazılımlı robotlar olacaktır.

Bill totoşu boşuna sevinmesin, geleceğin robot yazılımı android olacak..

android ? yok daha neler, android bütün heryere girer oraya giremez. anca android telefonun ile kontrol edersin robotun içinde çalışan program androidmi olur :D

Who is detCode?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

en büyük sorun enerji, olaki o sorun çözülecek olursa fişi kim söker kim takar belli olmaz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Ben bazı ülkelerin alıp başını gideceğini ve diğerlerini baskılayacağını, diğer ülkelerdeki insanların üremesine izin verilmeyeceğini 3.sınıf muamelesi yapılacağını, bugünün afrikasından dahi daha olumsuz koşullarda yaşayacaklarını, başkaldırana otomatik müdehale edileceğini, enerji-gıda-bilişim-madencilik-ulaşım sektörlerinin alıp başını gideceğini düşünüyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

EE mantık olarak doğru.

Ben hep söylüyorum CNC ler çıktı 10 kişinin yaptığı işi CNC ler yapmaya başladı.

İleride Android yazılımlı robotlar olacaktır.

Bill totoşu boşuna sevinmesin, geleceğin robot yazılımı android olacak..

android den bi zik olmaz

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
Toplam Hit: 6434 Toplam Mesaj: 53