folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder BİM’İn Sattığı İphone Aksesuarları Sahte Çıktı!

BİM’İn Sattığı İphone Aksesuarları Sahte Çıktı!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

"Basındaki iddialara göre Apple’ın, taklit ürünlerin derhal imha edilerek teslim edilmesini istediği vurgulanıyor."

İlginç

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Bilirkişi nasıl ayırt etti acaba. Demekki bilirkişi daha iyi biliyormuş

BİM sahte Apple ürünleri iddialarını reddetti!
    BİM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Haberlere konu ürünler, ithalatçı firma tarafından verilen, ürünlerin orijinal olduğu bilgisi ve güvencesi ile satışa sunulmuştur. Fikri ve sınaî hakların korunması bilincine sahip olan BİM faaliyetlerini her zaman yasalar, ticari etik kurallar ve dürüstlük çerçevesi içinde yürütmektedir. Nitekim Apple şirketi tarafından gönderilen ihtarname ardından, ileri sürülen iddialar için şirketimiz tarafından araştırma başlatılmış ve iyi niyetli bir yaklaşımla bu ürünler satıştan çekilmiştir.”

Aslına bakarsanız buradan anladığımız ilginç bir detay var. Bu satışlar Apple ile yapılan anlaşma doğrultusunda değil, ithalatçılar üzerinden yürüyormuş. Bu yüzden yapılacak incelemeler için ürünler satıştan çekilmiş. Bültenin devamı şu şekilde:

“Daha sonra Apple tarafından ithalatçı firma aleyhine suç duyurusunda bulunulması üzerine, Savcılık tarafından atanan bilirkişi ürünleri incelemiş ve 10.05.2018 tarihli rapor ile söz konusu ürünlerin marka ve ürün kullanımı kapsamında birebir aynı ve orijinal oldukları sonucuna varılmıştır. 29.05.2018 tarihinde ithalatçı firma yetkilisi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiş, Apple tarafından savcılık kararına yapılan itiraz işleminin de reddi üzerine, söz konusu takipsizlik kararı kesinleşmiştir.”

Apple’ın ihtarı ve yapılan araştırmalar sonunda ürünlerin yüzde 100 orijinal olduğuna karar verilmiş. Kilit noktanın Apple olduğu bu davada, asıl sebep BİM’in ürünleri normalden çok daha ucuza satarak rekabeti adil olmayan bir noktaya çekmiş olması olabilir.

“Yukarıda aktardığımız süreçten de görüldüğü gibi BİM Mağazaları’nda satışa sunulan ve tamamen iyi niyetli bir yaklaşım çerçevesinde satıştan kaldırılan ürünlerin orijinal olduğu savcılık kararı ile sabittir. Bu hukuksal ve etik duruma rağmen basına servis edilen ihtarname ile tek taraflı bir iddiaya dayanarak, ürünlerin taklit olduğu konusunda kesin hüküm varmış gibi gerçeğe aykırı haber yapılmıştır. Bu yaklaşım hukuk ve etik ilkeler ile bağdaşmamaktadır.“

https://shiftdelete.net/bim-sahte-apple-urunleri-iddialarina-cevap-verdi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Üretici firmadan daha iyi biliyor demek ki bilirkişi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Muhtemelen spot apple ürünleridir.
    Doğubank ürünlerinin %95'i spot ürünüdür ve dükkan garantisi vardır.
    Spot ürünlerin Romanya üzerinden geldiğini okumuştum.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MuTReFT bunu yazdı

Muhtemelen spot apple ürünleridir.
    Doğubank ürünlerinin %95'i spot ürünüdür ve dükkan garantisi vardır.
    Spot ürünlerin Romanya üzerinden geldiğini okumuştum.

Spot falan değil bildiğin 1. sınıf çakma. Apple aptal değil her ürünün üstünde seri numarası var. Takip edebiliyor ürünlerini.

Geçen ayda iphone 6 getirmişti Bim ama Apple, Birleşik Arap Emirliklerinden benim iznim olmadan getiriyorsun deyip satıştan kaldırtmıştı.

mkyb tarafından 31/Ağu/18 18:37 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

elinde olan yokmu orjinali  ile yan yana koyup incelese?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Orijinal çok ama BİM’den alınan yok 🙄

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

apple orjinal aksesuarları piyasada bulabileceğiniz en dandik en kötü kablo ve adaptörlerdir.

3 ayda bir kopar vs. 

apple yerine adam gibi lisanslı kaliteli kablo alın. 

not : ürünler orjinal çıkabilir demedi demeyin. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mavii bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

apple orjinal aksesuarları piyasada bulabileceğiniz en dandik en kötü kablo ve adaptörlerdir.

3 ayda bir kopar vs. 

apple yerine adam gibi lisanslı kaliteli kablo alın. 

not : ürünler orjinal çıkabilir demedi demeyin. 

5-6 sene önce aldığım 5ten kalma adaptör ve kablo hala sağlam şu anda yaklaşık 3-4 tane kutudan çıkan kablo ve adaptör bu yaşıma kadar hiç kablo kopması yaşamadım ya da adaptör bozulmadı ben mi düzgün kullanıyorum ürünler mi kaliteli bilmiyorum ancak bana sorun yaşatmadı.. darısı sizlerin başına :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek
    31.08.2018 Tarihli Basın Açıklaması

Bazı yayın kuruluşlarında BİM’ de satılan Apple aksesuarlarının sahte olduğuna ilişkin yer alan haberlerin ardından kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Habere konu ürünler, ithalatçı firma tarafından verilen, ürünlerin orijinal olduğu bilgisi ve güvencesi ile satışa sunulmuştur. Fikri ve sınaî hakların korunması bilincine sahip olan BİM faaliyetlerini her zaman yasalar, ticari etik kurallar ve dürüstlük çerçevesi içinde yürütmektedir. Nitekim Apple şirketi tarafından gönderilen ihtarname ardından, ileri sürülen iddialar için şirketimiz tarafından araştırma başlatılmış ve iyi niyetli bir yaklaşımla bu ürünler satıştan çekilmiştir.

Daha sonra Apple tarafından ithalatçı firma aleyhine suç duyurusunda bulunulması üzerine, Savcılık tarafından atanan bilirkişi ürünleri incelemiş ve 10.05.2018 tarihli rapor ile söz konusu ürünlerin marka ve ürün kullanımı kapsamında birebir aynı ve orijinal olduklarısonucuna varılmıştır.29.05.2018 tarihinde ithalatçı firma yetkilisi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiş, Apple tarafından savcılık kararına yapılan itiraz işleminin de reddi üzerine, söz konusu takipsizlik kararı kesinleşmiştir.

Yukarıda aktardığımız süreçten de görüldüğü gibi BİM Mağazaları’nda satışa sunulan ve tamamen iyi niyetli bir yaklaşım çerçevesinde satıştan kaldırılan ürünlerin orijinal olduğu savcılık kararı ile sabittir. Bu hukuksal ve etik duruma rağmen basına servis edilen ihtarname ile tek taraflı bir iddiaya dayanarak, ürünlerin taklit olduğu konusunda kesin hüküm varmış gibi gerçeğe aykırı haber yapılmıştır. Bu yaklaşım hukuk ve etik ilkeler ile bağdaşmamaktadır.

Değerli kamuoyuna saygıyla duyururuz.

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
Toplam Hit: 5227 Toplam Mesaj: 22
iphone iphone sahte çakma bim