folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Binance'de Geçmiş Veri Analizi / Balina Giriş Çıkışları / Mum Detayları / Backtest Ve Daha Fazlası

Binance'de Geçmiş Veri Analizi / Balina Giriş Çıkışları / Mum Detayları / Backtest Ve Daha Fazlası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek

~ FIL Coin

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    g3da bunu yazdı
    taekwondo bunu yazdı

4 saatlik 1 saatlik al sat tavsiyesi versin beş on tane yada takip listemdeki coinlerden 

Bakarım tutturma oranına göre makineye hak verrim yada vermem :) coni alıp satarken

Sol uçtu mesela sıra avax ens eth damı

Yani bu anlattıklarımdan eğer bir çıkarım yapabiliyorsanız, bu tavsiyeyi nasıl verdirebileceğimizi detaylı olarak açıklayabilirseniz neden olmasın (:

Dün btc nin doğum günüydü mesela ,yada fed tarihi kullanıcı olumlu düşünüyor programa ekleyebilecek 

Yani özetle benim fikrimide o kistasa eklicek Dün senin verilerin btc yükselme ihtimaline %10 dese ben doğumgünü coşar %20 de ben eklerdim

Sol ve avax rakip misal geçen senelerde birbirini takip ederdi

Yine aynı keza ens maker eth

Şuan bana göre  ens maker ağır kalıyor ama eth gittikçe yada bu ülkeden biri gittikçe diğer 2 takip eder

Sol gitti sıra avaxta

bide tabi totale giren çıkan para akisi markette para çoğalmiyor ve terketme süresi uzamiyorsa uçan kaçan tamamen tesadüf olur 

Belki tam anlatamadım tüccar kafasıyla bakmak gerekiyor elma almaktan fark yok 

Ama piyasa küresel etkileyeni çok

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    taekwondo bunu yazdı
    g3da bunu yazdı
    taekwondo bunu yazdı

4 saatlik 1 saatlik al sat tavsiyesi versin beş on tane yada takip listemdeki coinlerden 

Bakarım tutturma oranına göre makineye hak verrim yada vermem :) coni alıp satarken

Yani bu anlattıklarımdan eğer bir çıkarım yapabiliyorsanız, bu tavsiyeyi nasıl verdirebileceğimizi detaylı olarak açıklayabilirseniz neden olmasın (:

Dün btc nin doğum günüydü mesela ,yada fed tarihi kullanıcı olumlu düşünüyor programa ekleyebilecek 

Yani özetle benim fikrimide o kistasa eklicek Dün senin verilerin btc yükselme ihtimaline %10 dese ben doğumgünü coşar %20 de ben eklerdim

Şuan bana göre  ens maker ağır kalıyor ama eth gittikçe yada bu ülkeden biri gittikçe diğer 2 takip eder

Sol gitti sıra avaxta

bide tabi totale giren çıkan para akisi markette para çoğalmiyor ve terketme süresi uzamiyorsa uçan kaçan tamamen tesadüf olur 

İngiltere dün cryptocurrency işlemlerinden vergiyi kaldırdı. Bu da pozitif etki yaratan bir diğer faktör.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek
    taekwondo bunu yazdı
    g3da bunu yazdı
    taekwondo bunu yazdı

Sol gitti sıra avaxta

Anlıyorum. Dünya'dan haberler olsun, twitter tarafında X coin adına açılan hastaglar vs. bir çok faktör elbette var.
    Fakat şuan için temel verileri ele alıyoruz. Şu verileri önizleme yaparken bile;
    Örneğin:
    ../history/BTCUSDT/1m/60
    URL'sinde gezinirken, sadece BTC'nin USDT paritesinde yapılan işlemleri görüyoruz.
    Bitcoinin diğer pariteleri BTC/BUSD, BTC/BRL, BTC/PLN, BTC/TRY, BTC/RUB vs. bunlarda alıp satılanları hesaplamıyoruz,
    BTC/USDT paritesinden alan bir kullanıcı çıkışını BTC/BUSD paritesinden yapabiliyor.
    Yada farklı bir borsadan transfer edilen BTC satış işlemine dahil oluyor veya Binance tarafından satın alınan BTC tekrar satılmıyor başka yere transfer oluyor.
    Bu yüzden yine genel anlamda bu verileri %100 doğru analiz edebilmek mümkün değil.

Ancak yüksek hacimli işlemlerde neler gerçekleştiğini en azından kısa süre zarafında içeriye giren yada çıkan parayı görebilmek öngürü sağlayabiliyor.
    Ve en temel indikatörleri ele alırsak MA kesişimleri MACD iniş çıkışları ve Bollinger Bands vs. yine fikir ve öngörü sunuyor.

Son olarak tablo listesindeki mesaja bir "Satın Al" ekleyelim, ancak bunu neye ve hangi koşullara göre yapalım bunu zaten tartışalım.

g3da tarafından 04/Oca/23 08:18 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Güzel çalışma elinize sağlık. Single çalışan için ne kadar fazla veri o kadar kafa karışıklığıdir. Verilerin tek bir yerde toplanması kolaylık, netlik sağlar.

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam öncelikle teşekkürler, 

bende bu mum hareketleri verilerini çekip üzerinde bazı strateji denemeleri yapmakla uğraşıyorum, ancak binance apisinde son zamanlarda sıkıntı çekiyorum, özellikle kullandığım amazon aws nin bazı serverlarını banlamışlar.

python ile çekmeye çalışıyorum ancak bi türlü beceremedim.

acaba özel olarak rica etsem başladığı günden bu yana BTCUSDTPERP paritesinin 15 dakikalık mum grafiklerini csv formatında çekip atabilir misin :)

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bende bu mum hareketleri verilerini çekip üzerinde bazı strateji denemeleri yapmakla uğraşıyorum, ancak binance apisinde son zamanlarda sıkıntı çekiyorum, özellikle kullandığım amazon aws nin bazı serverlarını banlamışlar.

acaba özel olarak rica etsem başladığı günden bu yana BTCUSDTPERP paritesinin 15 dakikalık mum grafiklerini csv formatında çekip atabilir misin :)

Rica ederim.
    PHP kullanarak Localhostunuzda veya herhangi bir hostingde şu kodları çalıştırmanız yeterli olur.
    Ancak bir kaç veriyi aldıktan sonra doğruluğunu teyid edin tamamı için öyle bekleyin.

<?php
    if (isset($_GET['symbol'])) {
    	header('Content-type: application/json');
    	$curl = curl_init();
    	curl_setopt_array($curl, array(
    		CURLOPT_URL => 'https://binance.com/fapi/v1/klines?' . http_build_query($_GET),
    		CURLOPT_RETURNTRANSFER => true,
    		CURLOPT_FOLLOWLOCATION => true,
    		CURLOPT_SSL_VERIFYPEER => false
    	));
    	$buffer = json_decode(curl_exec($curl), TRUE);
    	curl_close($curl);

$file_name = 'last.json';

if (isset($_GET['startTime'])) {
    		$begin_at = date('Ymd', ($_GET['startTime'] / 1000) + 10800);
    		$end_at = date('Ymd', ($_GET['endTime'] / 1000) + 10800);
    		$file_name =  ($begin_at . '-' . $end_at) . '.json';
    	}

file_put_contents($file_name, json_encode($buffer));

exit(json_encode(array('startTime' => $buffer[0][0], 'klines' => $buffer)));
    }
    ?>
    <!DOCTYPE html>
    <html>
    <head>
    	<meta charset="utf-8">
    	<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
    	<title></title>
    </head>
    <body>
    	<table border="1">
    		<thead>
    			<tr>
    				<th>startTime</th>
    				<th>endTime</th>
    				<th>Klines</th>
    			</tr>
    		</thead>
    		<tbody>
    		</tbody>
    	</table>
    	<script src="https://code.jquery.com/jquery-1.11.3.js"></script>
    	<script>
    		function history(startTime, endTime) {
    			$.ajax({
    				url: "",
    				type: "GET",
    				dataType: "JSON",
    				data: {symbol: "BTCUSDT", interval: "15m", limit: 1000, startTime: startTime, endTime: endTime},
    				success: function(json){
    					if (json.klines.length) {
    						$("[data-date='" + startTime + "']").css("color", "green").css("font-weight", "bold").find("span").text("alındı");

startTime = json.startTime - ((900 * 1000) * 1000);
    						endTime = json.startTime;

var date;

date = new Date(json.klines[0][0]);
    						let begin_at = date.getFullYear() + "-" + (date.getMonth() + 1).toString().padStart(2, "0") + "-" + date.getDate().toString().padStart(2, "0") + " " + date.getHours().toString().padStart(2, "0") + ":" + date.getMinutes().toString().padStart(2, "0");

date = new Date(json.klines[ json.klines.length - 1 ][0]);
    						let end_at = date.getFullYear() + "-" + (date.getMonth() + 1).toString().padStart(2, "0") + "-" + date.getDate().toString().padStart(2, "0") + " " + date.getHours().toString().padStart(2, "0") + ":" + date.getMinutes().toString().padStart(2, "0");

$("tbody").append($("<tr>").hide().attr("data-date", startTime)
    							.append($("<td>").text(begin_at))
    							.append($("<td>").text(end_at))
    							.append($("<td>").html(json.klines.length + " Klines <span>alınıyor..</span>"))
    						);

history(startTime, endTime);
    					} else {
    						alert("Sona gelindi!");
    					}
    				}
    			});
    		}

history();
    	</script>
    </body>
    </html>

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Çalıştığı dizinde veriler bu şekilde kayıt olacak. Daha sonra bunları siz birleştireceksiniz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam burada son 1000 mumu mu alıyor?

bana 2019 Eylül'den bugüne kadar olan veri lazım.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam burada son 1000 mumu mu alıyor?

bana 2019 Eylül'den bugüne kadar olan veri lazım.

Burada bugünden başlayarak en başa kadar sırasıyla 1000 alıyor.

Toplam Hit: 4716 Toplam Mesaj: 47
binance