folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Binaya Suriyeli Kiracı Girmesini Engelleyebilirmiyiz ?

Binaya Suriyeli Kiracı Girmesini Engelleyebilirmiyiz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalimcocuq
    Zalimcocuq's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Esenyurtta hangi mahalledesin hocam bende 22 yıldır esenyurttayım özledim eski esenyurtu mahvettiler rezil ettiler karşımızda apartman yapıldı herifler hep suriyelilere verdiler piçleri akşama kadar susmuyor bıkkınlık veriyorlar harbiden müslümanım diyen çoğu sakallı dayılar evlerinden kendi insanlarını çıkardılar 100 lira kira fazla alıcam diye suriyelilere veriyorlar 

Merkez mahallesi deyim hocam 

Bu arada mutlu haber veririm daireyi Suriyeliler değil normal kendl vatandaşımız tutmuş acayip keyfim yerine geldi :)

http://tahribat.com/Forum-Djarum-Geldi-191190/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Aranizda para toplayip evi kiralayin. Belli bir süre

Mantıklı :)) 

Dante_
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

Emsal var, devamlı gürültü yapıyor diye kendi evinden atılan aileler var apartman imzası ve mahkeme ile.

"İstikbal göklerdedir..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Apartmanda yönetim varsa yönetim karar alır yoksa apartmanlar sakinleri karar alıp mahkemeye başvuruda bulunur mahkeme kararı ilede kiracı evden çıkarılır diye biliyorum

Tabi geçerli bi sebep lazım apartmanı rahatsız ediyo ahlaksızlık v.b gibi yalnış hatirlamiyorsamda hakim tahliye kararı verirde kiracı tahliye etmezse cezası vardı

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Esenyurtta hangi mahalledesin hocam bende 22 yıldır esenyurttayım özledim eski esenyurtu mahvettiler rezil ettiler karşımızda apartman yapıldı herifler hep suriyelilere verdiler piçleri akşama kadar susmuyor bıkkınlık veriyorlar harbiden müslümanım diyen çoğu sakallı dayılar evlerinden kendi insanlarını çıkardılar 100 lira kira fazla alıcam diye suriyelilere veriyorlar 

Aynı derdi çekiyorum yan dairede akşama kadar susmayan bir bebe ve o anırdıkça bunları ülkeye sokanlara söven ben..
    O kadar Allah din diyor madem birini alıp sarayında beslese ya..

Edit: Emlakçıya evi suriyelilere vermemesi için bir miktar para yedirmek yada tehdit etmek veya zor kullanmak dışında pek bir seçenek yok

Edit 2: Sınırda görevli olan bir uzman arkadaşın yalancısıyım, bunlardan İran a kaçmaya çalışanlar, İran askerleri tarafından yakalandığında çok ağır işgence ve tecavüz ile karşılanıp ve varsa değerli eşyaları da gasp edilerek geldikleri yere uğurlanıyorlarmış..

LhaNeT tarafından 11/Ağu/18 02:52 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yasal olarak yapacağın şey (evi tutarlarsa) gürültü yapıyorlar, apartman düzenine uymuyorlar vs diyip çıkarttırmak

evi tutmadan önce burayı suriyeliler tutamaz diye bişey yapamazsın (malesef)

bunlar yasal kısmı

bir de gayresmi yollar var ki bu hanzolar o dilden anlıyor.

sadece ama sadece sayıca kalabalık olduklarında sesleri çıkıyor, siz daha kalabalık olun 

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Beyler gelişmiş olan bir ülkeye 20 milyon Türk olarak sığınalım burada yaşamak istiyoruz diyelim, kimseye zarar vermeyeceğimizi ülkenin sistemine uyacağımızı %100 garanti edelim. Bizi alırlar mı dersiniz? Var mı böyle bir ülke sizce, oraya gidelim? 20 milyon değil 20000 kişi başvuralım o şekilde alırlar mı kayıtsız şartsız?

Yok hiçbiri kabul etmiyorsa da alayınız Irkçınız sizi pis faşistler desek sizce haklı mıyız???

( Suriyelerinin sayısının çok fazla olması, niteliksiz başı boş dolaşıyor olmaları ve adli vaka olarak bir sürü düzensizlik ortaya çıkarmaları, Türkiye ve Türkçeyle bir gönül ilişkilerinin olmaması problem. Yoksa çok zorda olup yaşamını bile zor sürdüren, yardıma ihtiyacı olan insanlara belli bir kriterde ve düzende yardım edilmesine kim karşı çıkar, misafir ağırlar gibi elinden geleni yaparsın ama bu olay çok başka çooook mimarları da ülkemizin güzide(!!!) yöneticileri... )

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Hocam gelen kiracıya bak istersen önce bi suriyeli olup da öğrencidir birşeydir vs. onlar arada kaynamasın. Ha öbür türlü dediğiniz gibilerinin ben de amk

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

edit. Tutmuşlar zaten evi

whopper tarafından 11/Ağu/18 19:10 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

alt kat boştu suriyelilere vermişler.

5 dakika önce bir gürültü patırtı yüksek müzik sesi.

3 aylık cocugum var zaten zar zor uyuyor. soluğu aşağıda aldım.

kapıyı çalıom açan yok. içerisi karı dolu. müzik kapandı ama kapıyı açan yok. hanımı çağırdım.

ona açtılar, kapıyı bi açtılar içeride rengarenk disko topu gibi bişey merdiven boşluğu disko gibi oldu.

hanım sesi kısın, çocuk yatıyor deyince. saat daha 9 diyor amk karısı, baktım hanım laf geçiremiyor. bağırdım dedim sesi kapatın. hanım sende yukarı çık.

bu gidişle ben bunları kesin vururum.

evet esenyurtta oturuyorum.

not: hümanistlerin amk

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 6046 Toplam Mesaj: 50
daire suri apt